Головна / З сесії райради / Звернення депутатів Сокальської районної ради до мешканців району

Звернення депутатів Сокальської районної ради до мешканців району

Соціально-економічна та суспільно-політична ситуація в державі сьогодні є надзвичайно склад­ною. Головними чинниками загострення становища є суттєве зниження промислового виробництва, високий рівень інфляції, дефіцит державних фінан­сів, що веде за собою значну заборгованість по заробітній платі, пенсіях, низький рівень життя на­селення, нереформованість країни, неефективність «старої пострадянської економіки», внутрішні конфлікти та неузгоджена зовнішня політика. Зов­нішній борг України перевищив критичну межу, за якою нас чекає дефолт.

Тіньова економіка, що сягає за обсягом більше половини валового внутрішнього продукту, та її супутник – корупція, незавершеність ринкових перетворень, що зупинилися на півдорозі, спричи­нили розвиток специфічного «дикого капіталізму», де неефективна держава, яка відірвалася від людей, перетворилась на олігархічно-бюрократич­ну машину, що піклується лише про власні інтереси.

Соціальна та демографічна криза, яку ми пере­живаємо зараз – це, в першу чергу, суспільна криза довіри до нинішньої влади, що породжується егоїз­мом і бажанням олігархічних кланів жити за рахунок минулих, теперішніх і прийдешніх поколінь. Зруйно­вано систему виховання, школи та дитсадки катас­трофічно недофінансовані, вражаючі показники дитячої безпритульності та підліткової злочинності. А якщо до цього додати залишковий принцип фінансування спорту, закладів культури, музеїв та бібліотек, то критичність ситуації очевидна.

Конфліктність, дуалізм виконавчої влади, руйна­ція місцевого самовря­дування, корумповані і нечес­ні суди, правоохоронна система – лише окремі аспекти цієї проблеми. Занедбана екологічна ситу­ація, критичний стан житлово-комунального госпо­дарства, животіння охорони здоров’я, безро­біття, соціальна незахищеність населення.

Останні роки засвідчили зниження ролі грома­дян, політичних партій у боротьбі з мафіозною, антинародною та антиукраїнською владою. Злочин­на діяльність Партії регіонів разом з прислужниками комуністами та «тушка­ми» реально загрожує поверненням диктатури та перетворенням України на московський домініон.

 Розпорошеність у національно-державницькому таборі турбує громад­ськість, націонал-патріотів, патріотичних політиків. Їх значимість у боротьбі за українство, законність і справедливість слабне. А це полегшує антинарод­ній владі працювати проти народу і проти становлення незалежної України. Омріяне віками майбутнє України під загрозою.

Ми маємо усвідомити, що мова йде про важли­вий історичний крок, виклик часу. Керівники націо­нально-демократичних партій, громадяни-патріоти, всі – хто відчуває відповідальність за долю України, зобов'язані рішучими і виваженими діями забез­печити консолідацію нації та об’єднавчий процес української державності на всіх рівнях.

Звертаємось до територіальних громад, депута­тів всіх рівнів, мешканців Сокальського району бути пильними, не дати втягнути себе в дріб’язкові, вузькопартійні розбірки, зважати на загрозу повер­нення диктатури та втрати європейського вибору через надумані референдуми, реформи адмініс­тративно-територіального устрою та інші можливі авантюри від теперішньої влади.

Закликаємо відповідно до Конституції та законо­давства України розвивати систему місцевого са­моврядування: територіальні громади, представ­ницькі органи – ради, місцеві ініціативи, інші органи самоорганізації населення. Піднісши роль місце­вого самоврядування та територіальних громад у формуванні суспільної позиції ми зможемо забезпе­чити демократію, розвиток та просування України по шляху євроінтеграції.

Слава Україні!

Прийнято на ХХІ сесії районної ради 20 червня 2013 року.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

2 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!