З сесії райради

Звернення Сокальської районної ради щодо критеріїв люстрації при призначенні державних службовців на керівні посади на території Сокальського району

Сьогодні територія Криму, як невід’ємна частина України, окупована ворожою армією, наша держава вперше за роки своєї Незалежності зіткнулась із реальною небезпекою війни. Ми, депутати Сокальської районної ради, усвідомлюємо, що ситуація в країні вимагає наших рішучих та активних дій. Вважаємо, що безпосередня відповідальність за фактичну окупацію Криму російськими військами, розкрадений бюджет, занедбаний стан економіки України лежить на кожному, хто своїми діями підтримував діяльність антиукраїнських політичних проектів в Україні, прислуговував режиму Януковича та перебуваючи на керівних посадах сприяв розкраданню коштів українського народу та занепаду української міліції та армії.

Зараз спостерігаємо ситуацію, коли скомпрометовані в очах громади можновладці намагаються, вкотре перефарбувавшись, зберегти свої посади та привілеї, в тому числі на території Сокальського району. Вважаємо, що сокальчани, які ризикували своїм здоров’ям та життям під час революції Гідності, заслуговують на те, аби районом керували люди з незаплямованою репутацією. Відстоюємо не прізвища, а принципи. Поки в Україні не прийнято Закон про люстрацію, вважаємо за необхідне для кандидатів на посаду керівників та заступників РДА та інших органів влади на території Сокальського району визначити такі критерії люстрації:

1. Членство у КПРС, КПУ, Партії регіонів, СДПУ (о), ПСПУ або іншій проросійській партії чи громадській організації.

2. Участь у підготовці, прийнятті чи виконанні рішень, що призвели до масових порушень прав людини з 30 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року.

3. Приналежність до служби в КДБ УРСР, КДБ СРСР, КДБ інших союзних республік СРСР у якості штатних працівників та негласних агентів КДБ, співпраця із СБУ у формі негласного агента або таємного штатного працівника.

4. Наявність судимості за корупційні діяння чи хабарництво.

5. Невідповідність фактичного способу життя кандидата та членів його сім'ї задекларованим доходам.

6. Приналежність або співпраця із організованими злочинними угрупованнями.

Дякуємо громаді Сокальщини за підтримку запропонованих критеріїв на зборах у Народному домі міста Сокаль 12 березня 2014 року. Вважаємо, що кожна людина найкраще знає свою біографію, тому пропонуємо усім кандидатам на керівні посади в Сокальському районі самостійно декларувати відсутність у власній біографії компрометуючих фактів відповідно до люстраційних критеріїв. Наявність компрометуючих фактів у біографії державного службовця чи відмову декларувати про відсутність таких фактів сприйматимемо як виклик громаді району та небажання скористатися шансом на проведення змін в країні, який був виборений ціною крові наших співгромадян!

Просимо голову Львівської обласної державної адміністрації, керівників центральних органів державної влади, міністрів, прем’єрміністра та виконуючого обов’язки Президента України врахувати запропоновані люстраційні критерії та думку Сокальської громади при призначенні державних службовців на керівні посади на території Сокальського району.

Слава Україні! Героям Слава!

Підтримано на ХХХІ сесії Сокальської районної ради VI скликання 27 березня 2014 р.

Голос Сокальщини на GoogleNews