З сесії райради

Звернення Сокальської районної ради до територіальних громад Сокальщини

Шановні громадяни!

Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 р. № 214 «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад», Львівською обласною державною адміністрацією розпочато роботу з формування проекту Перспективного плану формування спроможних територіальних громад, який має бути схвалений обласною радою та затверджений Кабінетом Міністрів України. На даний час у Сокальському районі проводиться робота по напрацюванню проекту Перспективного плану формування спроможних територіальних громад, в ході якої виникає багато запитань. Зокрема, щодо переваг, які отримають жителі громад після кардинального переформатування системи управління та після об’єднання громад, фінансової спроможності об’єднаної територіальної громади виконувати власні та делеговані повноваження, надання послуг державних органів об’єднаним громадам, запровадження посади старости в населених пунктах та його функцій.

Сесія Львівської обласної ради 2 червня 2015 року скерувала поданий на затвердження проект Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Львівської області на доопрацювання. Потребує доопрацювання модель Перспективного плану формування спроможних територіальних громад і Сокальського району.

 Відповідно до п.1 ст. 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: «Первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста». Тому звертаємось до територіальних громад в особі органів самоорганізації населення, громадських організацій та ініціативних груп долучатись до вивчення та роз’яснення нормативноправової бази формування спроможних територіальних громад, подання обґрунтованих пропозицій до проекту Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Сокальського району.

Звертаємось до представників територіальних громад в особі депутатів місцевих рад всіх рівнів взяти активну участь в обговоренні та поданні пропозицій по реформуванню місцевого самоврядування Сокальщини.

Звертаємось до представників виконавчої влади району, голів місцевих рад щодо сприяння у проведенні зустрічей, консультацій, обговорень та надання методичної допомоги територіальним громадам щодо питань реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні.

Альтернативи реформі місцевого самоврядування не має. Основна мета реформи місцевого самоврядування – зробити громади спроможними забезпечити управління та розвиток об’єднаної громади, надання якісних послуг у сфері освіти, культури та охорони здоров'я, соціального захисту та житлово-комунального господарства. Об'єднання територіальних громад є запорукою переходу місцевого самоврядування на якісно новий рівень. Досвід європейських країн і наших сусідів поляків, зокрема, підтверджує правильність обраного шляху. 

Об’єднання територіальних громад буде відбуватись на основі затвердженого Перспективного плану та порядку формування спроможних територіальних громад, прописаного Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад». Після реформи місцеві громади отримають не лише повноваження, а й належні ресурси для вирішення проблем територій, що буде головним результатом реформи для людей. 

Прийнято на ХХХІХ сесії Сокальської районної ради Львівської області 4 червня 2015 р.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.