З сесії райради

Сокальська районна рада завжди підтримувала створення Сілецької ОТГ, – заступник голови Сокальської райради

11 грудня голова Сокальської районної ради Микола Пасько та заступник голови райради Василь Бойко зустрілись із представниками Соснівської громади. В ході розмови йшлось про майбутнє маленького шахтарського міста, яке з 1 січня 2020 року увійде до складу Сокальського району. Відповідну Постанову прийняла Верховна Рада України, згідно з якою Соснівку вилучили з підпорядкування Червоноградської міської ради і змінили межі району.

В ході розмови соснівчани висловили стурбованість щодо подальшої долі міських установ, які повинні з наступного року фінансуватись з районної скарбниці. Як пояснив голова Сокальської районної ради Микола Пасько, до кінця грудня буде прийнято бюджет Сокальського району на 2020 рік, в якому закладено необхідне фінансування для Соснівки. Окрім того, на сесії райради будуть також розглядатись питання щодо передачі у спільну комунальну власність територіальних громад Сокальського району об’єктів та майна, які знаходяться на балансах відділів культури та освіти Червоноградської міської ради. Усі ці дії забезпечать виконання постанови Верховної Ради України, а також нормальне функціонування установ міста Соснівка у 2020 році. Водночас Микола Пасько пояснив, чому це питання так гостро обговорюється серед районних депутатів. Адже Сокальський район у наступному році отримає державну дотацію на 10 млн.грн. менше. Натомість видатки зростають на 20 млн.грн, через приєднання шахтарського міста до Сокальщини. Окрім того, не зрозумілою залишається позиція Львівської облдержадміністрації, яка пропонує створити велику Червоноградську об’єднану територіальну громаду, в яку увійде Соснівка. Таким чином, усім установам шахтарського міста потрібно пройти перереєстрацію. Якщо ж у 2020 році Соснівка повернеться у підпорядкування Червоноградської ОТГ, розпочнеться зворотній процес і всі заклади будуть знову проходити аналогічну процедуру.

Василь Бойко нагадав присутнім, що Сокальська районна рада завжди підтримувала створення Сілецької ОТГ із центром в місті Соснівка. На сьогодні, ситуація не змінилась і райрада далі декларує свою тверду позицію щодо формування на наших теренах 7 об’єднаних територіальних громад і серед яких є Сілецька.

Микола Пасько також наголосив, що районна рада працює відкрито і прозоро. Всі засідання сесії райради транслюються в он-лайн режимі, всі бажаючі можуть бути присутніми. Тому Соснівька громада може також прийти на засідання, коли будуть розглядатись їх питання. Також буде запрошено на сесію і  Соснівського міського голову.

На завершення розмови присутні також поцікавились, як в районі вирішується питання із пільговим перевезенням учасників АТО та безкоштовним харчуванням дітей. Микола Пасько пояснив, що в районному бюджеті передбачені кошти на пільгове перевезення воїнів, які брали участь у військових діях на Сході України. Також рішенням сесії райради передбачено безоплатне харчування дітей – сиріт, позбавлених батьківського піклування, з малозабезпечених родин, з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних або інклюзивних класах а також дітей, чиї батьки є учасниками АТО, або загинули в ході антитерористичної операції.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.