Головна / З сесії райради / Оксана Сироїд: «Нехай Сокальщина буде успішною…»

Оксана Сироїд: «Нехай Сокальщина буде успішною…»

30 березня в Сокальській районній раді відбулася робоча зустріч заступника голови Верховної Ради України, народного депутата України від "Об'єднання "Самопоміч" Оксани Сироїд з головами фракцій районної ради, депутатами, керівниками відділів адміністрації. Оксана Сироїд народилася на Сокальщині, в селі Городище, що належить до Волсвинської сільської ради. Одразу після школи поїхала в Київ, там залишилася і живе донині, але є кілька речей, які знову привели її на Сокальщину, додому, до того середовища, в якому виросла. 

Пані Оксана розповіла, що багато подорожує, тому може порівняти наше життя і життя за кордоном. В Україні чомусь так склалося, що більшість людей вважають основою успішності переїхати жити з села в місто, але насправді це не так. Тому що у сильних, розвинених країнах ознакою успіху є зовсім не можливість покинути провінцію і поїхати у метрополію. Сильна держава, насамперед, дбає про село, про маленькі території, про людей, які в них живуть. Тому якщо ми хочемо стати демократичною успішною державою, то треба робити децентралізацію влади. Бо доки не зробимо громаду із повноцінними повноваженнями, фінансовими ресурсами, доти не будемо мати гарно облаштованих газонів та багато іншого, бо це можна робити тільки на рівні місцевому, на рівні громад. 

Уже почалася децентралізація влади, але з Києва, з кабінетів не видно того, що є тут, в глибинках, на місцях. Саме тому Оксана Сироїд приїхала на Сокальщину, аби поспілкуватися з громадами, з депутатами, керівниками, дізнатися їх думку, як вони сприймають реформи місцевого самоврядування.

Свої думки з приводу децентралізації влади висловили голова районної ради Ігор Дацюк, заступник голови районної ради Володимир Чуб, депутати районної ради Роман Монастирський, Роман Шевчук, Богдан Шклянка, Василь Бойко, Сергій Костюк, голова РДА Олег Кожушко, начальник фінансового управління Галина Леонова, Сокальський міський голова Богдан Зарічний, Жвирківський селищний та Варязький сільський голови  Іван Кошлай та Юрій Городько й інші. Усі схилялися до думки, що в державі немає чітко напрацьованого механізму децентралізації, як саме об'єднуватися громадам. Людям бракує інформації, які переваги вони отримають у випадку об'єднання кількох громад. Саме тому треба працювати над тим, аби були чіткі механізми реформ і йти на зустрічі в громади, щоб пояснити людям, що таке децентралізація влади і що їх чекає.

Про територіальне об’єднання громад у Польщі розповів староста Грубешівського повіту Юзеф Куропатва.

Також представники влади, депутати висловили кілька слушних пропозицій, які Оксана Сироїд обіцяла донести до профільних міністерств та Верховної Ради України. Вона також зазначила, що ця зустріч є першою, але не останньою, попереду велика спільна праця для розвитку регіону, робитиме вся для того, щоб Сокальщина була успішною. 

Цього ж дня заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд зустрілася з керівниками установ та з громадою Волсвинської сільської ради.

Ольга ДИЛИН.

Фото Василя Сорочука.

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

9 − 7 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!