Головна / З сесії райради / Відчай провокує на вчинки

Відчай провокує на вчинки

3 серпня голова Сокальської РДА терміново скликав нараду, на яку запросив представників правоохоронних, фіскальних органів району, Сокальської районної ради, адміністрації та профспілки ПАТ «Львівська вугільна компанія», ДП «Львіввугілля», незалежної профспілки гірників, Червоноградської міської ради, Сілецького, Межирічанського сільських голів… Приводом цього зібрання став лист голови ППО НПГУ ПАТ «Львівська вугільна компанія» Наталії Барни від імені усього трудового колективу. А справа у тім, що ситуація у ПАТ «Львівська вугільна компанія», попри обіцянки влади – і місцевої, і столичної не покращилася, а погіршилася, зараз заборгованість із зарплати без нарахувань складає понад 12 млн. грн.

«Уже серпень на порі, а з нами не розрахувалися ще й за січень, виплативши лише трохи більше 10% заробленого, – наголосила профспілковий лідер Наталія Барна. – А тепер заступник начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України М. Селезньов наклав арешт на рахунок підприємства у ПАТ «Ідея Банк» і забрав 328 тис. грн., які нам мали виплатити у рахунок погашення боргу за січень. Це, зрозуміло, призвело до ще більшої напруги у колективі, якому не виплатили заробленого з початку року. Адже практично за кожним працівником стоїть сім'я й малолітні діти. А тут надійшло ще одне неприємне повідомлення – столичний «Альфа Банк» подав заяву до Господарського суду Львівської області про визнання ПАТ «Львівська вугільна компанія» банкрутом. Мало того, що з нами не розрахувалися за січень, лютий, березень, квітень, травень і червень, так ще й забирають робочі місця у 843 осіб, які працюють на підприємстві.

Збори трудового колективу, які відбулися 30 липня, висунули дві основні вимоги: не визнавати ПАТ «Львівська вугільна компанія» банкрутом та забезпечити подальшу стабільну роботу підприємства. Якщо вони не будуть виконані, а винних не покарають, трудовий колектив і ППО НПГУ ПАТ вирішили з 4 серпня зупинити роботу підприємства і об 11.00 год. розпочати безстрокову акцію перекриття траси обласного значення Львів-Ковель у м. Великі Мости.

Свою думку з цього приводу висловили всі присутні у залі, пропонуючи вихід з непростої ситуації. Проаналізував фінансовий стан підприємства голова правління, генеральний директор ПАТ «Львівська вугільна компанія» Андрій Перерва. 

В основному дійшли до спільної думки про те, що лише відновлення роботи підприємства дасть можливість йому триматися на плаву, районна влада повинна написати звернення у відповідні органи, які б допомогли в розшуку власників ПАТ «Львівська вугільна компанія», також звернутися до народного депутата Олега Мусія з просьбою, щоб він ініціював у Верховній Раді питання про реприватизацію цього підприємства, а акції, які запланували трудівники не є адекватні нинішній ситуації. В. о. генерального директора «Львіввугілля» Ярослав Наливайко пообіцяв перерахувати кошти на рахунок ПАТ «Львівська вугільна компанія» з умовою, що підприємство відновить роботу. Голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко звернувся до представників профспілкової організації ПАТ «Львівська вугільна компанія», щоб роз`яснили ситуацію працівникам підприємства, і ті вийшли на роботу, а з боку влади пообіцяв допомогти у розв`язанні цієї складної ситуації, знайти шляхи, щоб людям виплатили їх заборговану заробітну плату.

P. S. Проте, 4 серпня гірники всетаки перекрили дорогу Львів-Ковель.

Оксана ПРОЦЬ.

Відчай провокує на вчинки, які не принесуть бажаних результатів ні трудівникам ПАТ «Львівська вугільна компанія», ні мешканцям Сокальщини  

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eight + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!