З сесії райради

Про заяву Сокальської районної ради щодо рішення Вищого адміністративного суду України про визнання незаконним присвоєння Степанові Бандері та Роману Шухевичу звання Героя України

ПРО ЗАЯВУ Сокальської районної ради щодо рішення Вищого адміністративного суду України про визнання незаконним присвоєння Степанові Бандері та Роману Шухевичу звання Героя України

Рішення №94 від 18 серпня 2011 року VI сесії VI скликання районної ради

Відповідно до вимог статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та на підставі рішення Львівської обласної ради № 21 від 9 серпня 2011 року. Сокальська районна рада Львівської області,

ВИРІШИЛА:

1. Прийняти заяву щодо рішення Вищого адміністративного суду України про визнання незаконним присвоєння Степанові Бандері та Роману Шухевичу звання Героя України (заява додається).

2. Оприлюднити заяву в засобах масової інформації.

3. Скерувати рішення міським, сільським та селищним радам з пропозицією підтримати заяву районної ради.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову районної ради І. Дацюка.

Ігор ДАЦЮК, голова районної ради.

ЗАЯВА щодо рішення Вищого адміністративного суду України про визнання незаконним присвоєння Степанові Бандері та Романові Шухевичу звання Героя України

Рішення Вищого адміністративного суду України, який залишив чинними постанови Донецького окружного адміністративного суду та Донецького апеляційного адміністративного суду про визнання незаконними Указів Президента України Віктора Ющенка про присвоєння Степанові Бандері та Романові Шухевичу звання Героя України, є політично ганебним та юридично нікчемним. Суд, ухвалюючи рішення, керувався не правовими підставами, а політичною вказівкою з Банкової.

Судове позбавлення звань Героїв України людей, з іменами яких асоціюється боротьба українського народу за незалежність у середині XX століття, можна пов’язати з неприхованою зневагою влади до Незалежності та демонстративною відмовою гідно відсвяткувати 20у річницю відновлення Незалежності України.

Для будьякої нації, особливо для нашої, яка пережила кількасотлітнє поневолення різними окупантами, нації, яка виборола державу, Незалежність  це найбільша цінність, як і для кожної людини  свобода. На жаль, для нинішньої влади, як виявилося, Незалежність  це серйозний подразник, а борці за Незалежність  це найбільші вороги влади. Саме тому вона синхронно ухвалила рішення про відмову належно відзначати Незалежність і водночас протиснула через "ручний" суд рішення про позбавлення звань Героїв України Романа Шухевича та Степана Бандери.

Такою своєю поведінкою влада ще раз підтвердила, що вона є всього лиш московською окупаційною адміністрацією, бо тільки окупанти борються з національними героями та зневажають Незалежність.

Судові рішення про скасування Указів Президента України Віктора Ющенка про присвоєння звань Героїв України Степанові Бандері та Романові Шухевичу жодним чином не вплинуть на їхнє суспільне визнання й народну любов. Бандера та Шухевич стали символами боротьби та лицарської мужності, їхнє вшанування відбувалося до офіційного державного визнання і триватиме й далі.

Ми вважаємо, що необхідно добиватися справедливості в інших судах, зокрема міжнародних. Але найважливіше  українофобському тиску на нашу свідомість ми повинні протиставити щире, всенародне, загальнонаціональне вшанування справжніх героїв Нації. 20річчя Незалежності України  це добра нагода продемонструвати наші почуття і переконання.

Закликаємо всіх жителів Сокальщини відзначити ювілей української Незалежності під гаслом "Бандера, Шухевич  Герої України!" Прийдімо всі 24 серпня до пам’ятника Героєві України Степану Бандері у Львові, а також до пам’ятників національним героям в Сокалі, містах, селищі, селах району. Відсвяткуймо цю річницю в товаристві ветеранів УПА, котрі, як ніхто, причетні до цього свята, і покажімо, що замовні рішення судів для нас нічого не варті.

Прийнято на VІ сесії Сокальської районної ради VІ скликання 18 серпня 2011 року.

Голос Сокальщини на GoogleNews