Головна / З сесії райради / Пройшла нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад Сокальського району

Пройшла нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад Сокальського району

5 вересня в Сокальській районній раді пройшла традиційна нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад Сокальського району. Засідання провели заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко та керівник апарату Сокальської райдержадміністрації Віра Левандовська. На порядку денному було 5 питань. Серед основних  – про проведення призову на строкову військову службу, військову службу за контрактом та за призовом офіцерів запасу, про виконання бюджетів місцевих рад району за 8 місяців 2019 року та про реалізацію програми обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 2019 рік.

  Начальник Міськрайонного управління у Сокальському районі та м.Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області Сергій Бермес поінформував, що минулого року була проведена всеукраїнська нормативна грошова оцінка землі. Доповідач звернув увагу, як вона може вплинути на орендні відносини, на наповнення податку зі сплати за землі і відповідно наповнення місцевих бюджетів.

Військовий комісар Любомир Бродюк наголосив, що вже розпочалась підготовка до осіннього призову на строкову військову службу. Тому основне завдання голів місцевих рад вручити повістку майбутнім строковикам та забезпечити їх прибуття до районного військомату. Військовослужбовець звернув увагу на халатне ставлення окремих керівників місцевих рад до цієї роботи, на їх формальні або інколи, недостовірні відписки, чому не було вручено повідомлення юнаку. У свою чергу голови місцевих рад наголосили на небажанні хлопців йти служити у Збройні Сили України. Тому вони часто просто ховаються, а їх рідні не говорять, де знаходиться людина, або відповідають, що на заробітках. «Більшість призовників бояться строкової служби. Думають, що їх заберуть на війну. Але строковиків в зону проведення операції об’єднаних сил не направляють”, – зазначив Любомир Бродюк. Військовий комісар ще  звернув увагу присутніх на обов’язковість відвідування інструктажів, які щомісяця проводяться у районному військоматі для спеціалістів, що займаються військовим обліком.

Начальник фінансового управління СРДА Галина Леонова повідомила, що до зведеного бюджету Сокальського району за 8 місяців 2019 року надійшло більш як 199 млн. грн.. Це становить 105,8% до планових призначень. Всі місцеві ради, окрім трьох, впорались із наповненням місцевих скарбниць. Галина Леонова акцентувала увагу на виконанні двох основних бюджетоутворюючих податків – акцизному та земельному: 90% та 143,5% відповідно, озвучила рекомендації щодо покращення ситуації із наповненням бюджетів місцевих рад.

Начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості  Сокальської райдержадміністрації Наталя Лагода повідомила, що у 2019 році місцевими радами реалізується 11 мікропроектів. З них 5 – завершені, інші ще в процесі виконання. За її словами, всі роботи йдуть згідно з планами, жодних проблем наразі не виникає.

Заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко процитував присутнім лист Львівської обласної ради, в якому йдеться про можливі зекономлені кошти при реалізації мікропроектів. У таких випадках ці гроші можна використати тільки на об’єкт, який реалізовується в межах проекту, або повернути в місцеві бюджети.

На завершення завідувач сектору з питань цивільного захисту районної державної адміністрації Юрій Наумчук повідомив, що на території Львівської області діє нова система оповіщення. У разі виникнення надзвичайних ситуації вона самостійно повідомляє керівників місцевих рад, дзвонячи на мобільні телефони. Якщо людина тричі не бере трубку, система може дзвонити безперервно.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!