З сесії райради

Прозоро і демократично відбулася чергова сесія Сокальської районної ради

На другому пленарному засіданні XIX сесії Сокальської районної ради VI скликання, яке відбулося 21 лютого, розглянуто всі інші питання порядку денного. Головуючий, заступник голови районної ради Володимир Чуб, традиційно привітав іменинників – Ореста Пурського та Ігоря Сметану.

В. Чуб вніс пропозицію перенести питання «Про Програму соціальноекономічного та культурного розвитку Сокальського району на 2013 рік» на наступну сесію, мотивуючи тим, що Програма не наповнена реальними цифрами, кошти ще пропонуватимуть з обласного бюджету, тому варто все узгодити в подальшому. Голова РДА, депутат Наталія Карташова сказала, що «Програма повинна діяти, а ми – працювати». Пропозиція В. Чуба не була підтримана.

З цього питання доповіла начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості райдержадміністрації Наталія Лагода. Вона також відповіла на запитання депутатів Василя Панченка, Богдана Шклянки, Олександра Гаврилюка, Романа Шевчука, Сергія Костюка, Ярослава Піхоцького, Анатолія Василишина, Тараса Личка, Олега Кожушка, Володимира Чуба. Доповнювала доповідача голова РДА Наталія Карташова. Депутати обговоривши питання і внісши пропозицію В. Чуба, не підтримали проект рішення в цілому.

Гостра дискусія виникла в сесійній залі під час розгляду питання «Про призначення головного лікаря КЗ СРРЛО «Сокальська центральна районна лікарня».

Депутат Микола Пасько акцентував увагу на його перенесенні, адже Статут лікарні – в судовому розгляді, можуть виникнути правові колізії. А ще потрібно скасувати попереднє рішення районної ради – Положення про призначення керівників комунальних підприємств. Його підтримали Володимир Чуб, Євгеній Марфюк, Василь Смолинець, Олег Кожушко.

Інші депутати, зокрема, Ігор Хом’як, наголосив, «що раніше була проблема зняти головного лікаря, нині – призначити», а треба голосувати. Роман Сташкевич сказав, що «йдеться про господарника установи, тому потрібно відкинути всі амбіції».

Висловили свої думки з цього питання депутати Ярослав Вітик, Сергій Касян, Володимир Фіяла, Наталія Карташова. На двох профільних комісіях (з питань молодіжної політики, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту; з питань законності і правопорядку та місцевого самоврядування) не підтримано розгляд цього питання, але депутати не проголосували за його зняття.

Тому «Про призначення головного лікаря КЗ СРРЛО «Сокальська центральна районна лікарня» доповіла голова РДА, депутат Н. Карташова, котра відповідно до Статуту внесла кандидатуру Романа Шведа, погоджену з Головним управлінням охорони здоров’я Львівської ОДА.

Запитували Романа Шведа депутати Роман Шевчук, Василь Смолинець, Ярослав Вітик, Євгеній Марфюк, Сергій Костюк, Микола Пасько, Богдан Трибушок, Ігор Хом’як, Роман Запісоцький, Тарас Личко, Катерина Захаревич. Вони стосувалися не тільки бачення розвитку медицини в районі, але й підприємницької роботи кандидата на посаду головного лікаря.

В обговоренні взяли участь депутати Тарас Стародуб та Ярослав Вітик. Перший зауважив, що «протестуємо проти свавілля, що існує, і чи є моральне право «ламати» свої рішення?», другий підкреслив, що претендент не орієнтується в багатьох медичних питаннях. Наталія Карташова запитала: «Хіба в нас все так добре, що люди їдуть лікуватися у Львів, Луцьк?», наголосивши на якісному наданні послуг.

Від фракції «За зміни» В. Чуб ще раз підкреслив, що «треба працювати у правовому полі, а рада вийшла за його межі. Має бути прозора, демократична процедура відбору кандидатів, не менше 23 осіб. І це є повноваження тільки районної ради, адже діють Статут і Положення, яке прийняли. А раз так, то потрібно відмінити Положення і пройти це питання».

Депутат Олег Кожушко запропонував обирати головного лікаря таємним голосуванням, а депутат Лариса Фарин – відкритим. Підтримано голосування бюлетенями. Для цього створили тимчасову лічильну комісію. У її склад увійшли: Роман Запісоцький, Олег Кожушко, Марія Поліщук, Лариса Фарин, Євгеній Марфюк, Ігор Хом’як. Головою комісії обрали Є. Марфюка, секретарем – В. Козиру.

Фракція ВО «Свобода» участі у голосуванні не брала. Після його проведення, Євгеній Марфюк оголосив протокол про результати таємного голосування: кількість виготовлених бюлетенів – 73; невикористаних – 20; отриманих – 53; кількість депутатів, які взяли участь у голосуванні – 53; недійсних бюлетенів – 1; «так» за призначення головним лікарем КЗ СРРЛО «Сокальська ЦРЛ» Романа Шведа – 36; «ні» – 16 депутатів. У підсумку – рішення не прийнято. Протокол лічильної комісії затвердили 63 депутати.

У подальшому депутати розглянули такі питання: звіт про роботу комунального підприємства Сокальської районної ради «Сокальська районна друкарня» (оскільки директор Юрій Лукасевич написав заяву на звільнення після завершення контракту, його не заслуховували, а задовільнили прохання, внісши в рішення поправку депутата Сергія Костюка щодо вивчення можливості передачі приміщення друкарні в оренду); Про внесення змін до рішення Сокальської районної ради №356 від 28 грудня 2012 року «Про затвердження загальнорайонних програм на 2013 рік»; Про внесення змін до Програми поводження з твердими побутовими відходами в Сокальському районі на 20112014 роки (доп. Володимир Чуб); Про затвердження нормативних грошових оцінок земельних ділянок сільськогосподарського призначення (доп. Степан Шевчук); Про затвердження переліку об’єктів, що підлягають приватизації; Про внесення змін до рішення Сокальської районної ради Львівської області від 6 грудня 2012 р. № 343 «Про вилучення з оперативного управління КЗ СРРЛО «Сокальська ЦРЛ», передачу в оперативне управління Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф приміщень та передачу в спільну комунальну власність територіальних громад Львівської області кадрових, транспортних та матеріально технічних ресурсів» (доп. начальник відділу управління комунальним майном Тарас Кравчук); Про внесення змін у склад комісії районної ради з питань поновлення прав реабілітованих (доп. Володимир Чуб).

На завершення сесії, керуюча справами районної ради Любов Ребрина у «різному» доповіла депутатам, які відповіді надійшли на адресу районної ради з різних інстанцій.

Василь СОРОЧУК.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.