Головна / З сесії райради / Працювати на благо територіальних громад

Працювати на благо територіальних громад

27 листопада відбулася традиційна нарада-семінар голів та секретарів місцевих рад району. Голова районної ради Микола Пасько привітав присутніх з обранням їх на керівні посади в органах місцевого самоврядування і побажав успіхів та натхнення у праці на благо територіальних громад. Під час семінару розглянуто та обговорено ряд життєво важливих актуальних питань. 

Про виконання бюджету Сокальського району за 10 місяців 2015 року та про формування бюджету Сокальського району на 2016 рік поінформувала начальник фінансового управління Сокальської РДА Галина Леонова. Вона зазначила, що станом на 27 листопада виконання місцевих бюджетів по району становить 118 відсотків до річного плану. Є лише три ради, які відстають у цьому. Це Межирічанська, Домашівська сільські та Белзька міська, однак є надія, що вони їх виконають до кінця року. Далі доповідач вела мову про бюджет, його складові, наголошувала якими потрібно керуватися статтями Бюджетного кодексу у роботі, просила бухгалтерів та новообраних голів місцевих рад проаналізувати надходження та видатки бюджету в 2015 році, наголошувала на що потрібно звернути особливу увагу при формуванні бюджету 2016-го, який вони мають прийняти до 25 грудня. 

Голова районної ради Микола Пасько зазначив, що хотів би, щоб на нарадах відбувався «живий» діалог та просив присутніх задавати запитання доповідачам та подавати пропозиції. А далі він підняв одне з наболілих питань – це утримання та ремонт доріг місцевого значення. У суботу-неділю, 2122 листопада, жителі Тартакова перекрили рух транспорту, бо не можуть проїхати через село, де дороги у вибоїнах, які важко обминути. Тож потрібно щось робити, щоб і у селах були добрі дороги. Він перерахував сільські ради, які ще не використали кошти на утримання та ремонт доріг, просив сільських голів освоїти до нового року надані зі спеціального фонду на це кошти.

Роз’яснення щодо передачі Народних домів та дитячих дошкільних установ з комунальної власності територіальних громад у спільну комунальну власність територіальних громад Сокальського району надав начальник відділу управління комунальним майном Сокальської районної ради Тарас Кравчук. 

Про планування розроблення містобудівної документації вела мову начальник відділу містобудування та архітектури Сокальської РДА Мирослава Баралус, яка звернула увагу присутніх на те, що відповідно до вимог законодавчих документів планування та будівництво здійснюється на підставі Генеральних планів населених пунктів та проектів детальних планів територій. Власне проекти детальних планів територій (зокрема, житлових кварталів) дають можливість місцевим радам виділяти земельні ділянки для будівництва як житла так і інших об’єктів містобудування. Тож уже декілька років поспіль активно проводиться ця роботу в районі. Торік були затверджені Генеральні плани Угринова і Нинович, в цьому році – Сільця і Межиріччя, Добрячина та міста Великі Мости. 

Рекомендовано містобудівною радою до затвердження плани сіл Борятин і Рудки. В процесі розроблення генеральні плани 23 населених пунктів. Ті ж, хто ще цього не зробив, мусять при формуванні бюджету передбачити кошти на розроблення містобудівної документації. 

Опісля начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Галина Федаш вела мову про співпрацю з органами місцевого самоврядування. Насамперед, вона розповіла, що їхня служба має два напрямки роботи: перший – це опіка та піклування, запровадження сімейних форм виховання, усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; другий – профілактика бездоглядності, безпритульності, правопорушень серед дітей. Доповідач навела приклади жорстокого насильства над малолітньою дитиною у районі, які мали місце у листопаді цього року. Повідомила також, що функціонує комісія з питань захисту прав дитини Сокальської РДА, яка розглядає питання, які стосуються дітей до досягнення ними повноліття. Працівники служби представляють інтереси дітей у судах. Г. Федаш просила голів та секретарів місцевих рад долучатися до роботи з сім’ями, в яких діти тривалий час пропускають уроки без поважних причин, періодично проводити разом з батьківським активом рейдиперевірки по місцях масового відпочинку молоді, закликала не бути байдужими до долі дітей, які потерпають від насилля батьків, неналежного догляду за ними. А дізнавшись про такі випадки, одразу повідомляти в службу у справах дітей райдержадміністрації. 

У «різному» Хоробрівський сільський голова Володимир Сава просив голову районної ради Миколу Паська посприяти у вирішенні питання щодо забезпечення учасників АТО дровами на зиму, сільська рада подали їх список у районну раду. Він пообіцяв це з’ясувати. 

Керуюча справами районної ради Любов Ребрина зупинилася на важливих моментах, які виникають у роботі органів місцевого самоврядування, й наголосила на недопущенні конфлікту інтересів та дотриманні закону України «Про запобігання корупції». 

Підсумував роботу наради Микола Пасько, який познайомився з новими головами та секретарями місцевих рад, зазначив, що приємно було бачити людей, які хочуть щось змінювати у своїх селах та містах, чути питання, які свідчать про прагнення розібратися в суті речей. Він висловив сподівання, що ті прикладуть всіх зусиль, щоб виправдати довіру виборців, зробити все для того, щоб населені пункти Сокальщини розвивались і процвітали, а життя їх мешканців стало комфортнішим. 

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three + 20 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!