З сесії райради

Район великий і проблем достатньо

Відбулись два засідання першої сесії Львівської обласної ради. На першому розглядали організаційні питання, а на другому депутати обирали комісії, в яких хочуть працювати. Звичайно, мені як медику, запропонували комісію з охорони здоров’я, проте я відмовився через те, що Сокальський район у Львівській обласній раді представляю один. Отож необхідно вирішувати багато господарських, соціально-економічних проблем Сокальщини, тому зголосився працювати в комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку. Сподіваюся, що працюючи у цій комісії, у мене буде більше змоги допомогти району.

Після 20 грудня має відбутися сесія обласної ради, на якій затверджуватимуть бюджет області та прийматимуть програми. З 76 програм, які працювали в області, більше тридцяти вже завершилися. Тому необхідно працювати над новими. Звичайно, при плануванні бюджету області, відстоюватиму інтереси Сокальського району, нашої громади. Сподіваюся на співпрацю з депутатом обласної ради попереднього скликання Ганною Костюк, яка дуже активно працювала по тих програмах і обіцяла мені допомогти.

Зустрічався з головою ОДА Олегом Синюткою та заступником голови ОДА Ростиславом Замлинським, пояснив ситуацію, що я єдиний у Львівській обласній раді представляю інтереси громади Сокальського району. Просив посприяти у вирішенні соціально-економічних проблем. З бюджету розвитку області нам виділили по 100 тис. грн. для ремонту даху Великомостівської поліклініки та для реконструкції Двірцівського ФАПу в амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Ці кошти запланували у бюджеті ще депутати попереднього скликання, а тепер вони були виділені. З керівниками області йшла мова й про те, що Сокальська райдержадміністрація вже тривалий час працює без голови РДА. Це негативно впливає на виконавчу дисципліну і загалом на організацію економічно господарського та соціального процесу. Мені повідомили, що триває конкурс на посаду голови Сокальської РДА. Незабаром шляхом конкурсу буде призначений очільник району. Також керівник області Олег Синютка висловив стурбованість тим, що у цьому році не використали коштів, які виділили на будівництво дитсадка у с. Сілець. І в 2016ому цю помилку треба виправляти.

Ініціював нараду в Сокальській районній раді стосовно доріг у районі. Плануємо найближчим часом з головою Сокальської районної ради Миколою Паськом, в. о. голови РДА Анатолієм Василишиним зустрітися з новопризначеним керівником Служби автомобільних доріг у Львівській області. Тому, що у нашому районі просто катастрофічне становище з дорогами. Образливо те, що лише в Сокальському районі депутати прийняли програму «Дороги Сокальщини», яку підкріпили фінансовими розрахунками. Було виділено один мільйон гривень і їх Служба автомобільних доріг Львівської області не використала. Відтинок дороги Сокаль-Бояничі не зроблений (хоча були кошти), лише через те, що згадана Служба не спрацювала iз замовником. Те ж саме з відтинком дороги Сокаль-Червоноград, півтори мільйона виділено, але ремонт дороги не завершений. Тому ми хочемо зустрітися з новопризначеним керівником Русланом Кандиборою, щоб з’ясувати проблемні питання, аби більше минулорічних ситуацій не повторювалося і вказати на незадовільну роботу Служби автомобільних доріг: щоб гроші, які були виділені, використовувалися за призначенням. Тому наступного року плануємо, щоб завершилися ремонтні роботи дороги Сокаль-Червоноград, а далі дорога Стоянів-Сокаль. На нараді, яка відбувалась у районній раді, визначено п’ять пріоритетних напрямків доріг. Їх мають ремонтувати за кошти обласного бюджету. Але ми ще звернулись до народного депутата Олега Мусія з просьбою, щоб посприяв у ремонті дороги СокальБояничі, бо вона для нас стратегічно важлива, йде з митного переходу. І те, що дорога у такому стані, стримує підприємців перетинати кордон саме на митному переході в Угринові. Керівництво обласної ради пообіцяло нам підтримку у цьому напрямку. Разом з депутатами обласної ради від Червонограда Володимиром Ткачиком і Ігорем Грабінським спільно працюватимемо, щоб відтинок дороги ЧервоноградСокаль врешті був відремонтований. 

На останній сесії Львівської обласної ради виділено додатково з державного бюджету 200 тис. грн. на завершення будівництва Пристанської школи.

Стосовно того, як виборці зможуть спілкуватися зі мною. Я призначив своїм помічником у Сокальському районі Мар’яну Яремчук, яка працює у благодійному фонді «Карітас», вона мені допомагатиме, бо орієнтується у соціальних проблемах мешканців району. Можна звертатися до неї, або ж до мене у Сокальську центральну лікарню. У цьому місяці для виділення матеріальної допомоги мені було виділено 10 тис. 700 грн., її я роздав не лише виборцям свого виборчого округу, а тим, хто потребує зі Сокальського району. Це онкохворим мешканцям сіл Поториці, Теляжа, Спасова, Сокаля, Заболоття. Але хочу наголосити, що при формуванні програми допомоги малозабезпеченим і людям, які потрапили у важкі життєві ситуації, на наступний рік буду просити, щоб для мене і інших депутатів, які в одній особі представляють район, на ці допомоги виділили більше коштів, адже у Сокальському районі я один вибраний в обласну раду. Наприклад, у Самборі є п’ятеро депутатів обласної ради, і всі вони матимуть змогу допомогти своїм землякам, а я один. Отже попрошу, щоб це врахували. Вважаю за потрібне допомогти мамі воїна Павла Калинового, який вже більше року полонений, вона, на жаль, не отримує жодних пільг і допомоги. Хочу їй посприяти у цьому.

В наступному році планую активно працювати по мікропроектах, по європейських грандах. Ось приклад, як наші сусіди з Кам’янки-Бузької попрацювали по грандах і проектах, які були вдалими, і для потреб району завдяки цьому було отримано понад 16 мільйонів гривень. Сподіваюся, що мені вдасться написати програму підтримки малих сіл нашого району. Я в час передвиборної кампанії, коли їздив населеними пунктами Сокальщини, бачив, як занепадають такі маленькі й віддалені села як Лешків, Лубнівка, Михайлівка, Ганівка. Але їх не можна втратити. Адже там живуть люди і їм потрібна медична чи інша побутова допомога, нормальне транспортне забезпечення. Не маємо права дати їм щезнути. Можливо, колись ці села з ще не знищеною екологією стануть місцем, де із задоволенням споруджуватимуть свої оселі багаті люди.

Також планую у своєму виборчому округу побувати на сесіях, де прийматимуть бюджети на наступний рік. І працюватимуть над адміністративною реформою в нашому регіоні.

Як представник політичної сили «Громадянська позиція» у Львівській обласній раді відчуваю підтримку члена політради цієї партії Ігоря Новосада, який зі своєю командою працює на Сокальщині, вирішуючи проблему освітлення наших міст і сіл, а також в питаннях енергозбереження. 

Сергій КАСЯН, депутат Львівської обласної ради.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.