З сесії райради

З ким об’єднатися? Це нелегке питання нині постало перед громадами

28 травня відбулася чергова нарада-семінар міських, селищного, сільських голів та секретарів, яка розпочалася з хвилини мовчання: присутні вшанували пам’ять колеги, яка відійшла у вічність, Галини Пагули, котра відпрацювала 28 років на посаді Ванівського сільського голови. Опісля взяв слово заступник голови районної ради Володимир Чуб, який поділився думками про децентралізацію влади. Він поінформував, що напередодні з цього питання відбулася нарада в м. Червоноград, на якій наголосили, що сільські громади мають значно укрупнюватись, щоб згодом стати самодостатніми багатими громадами. Сьогодні до їхньої уваги подана модель проекту об’єднання територіальних громад району. Він наголосив, що це не остаточний поділ, а лише пропозиції. І нині вони тут зібралися, щоб кожен голова територіальної громади висловити свої конструктивні пропозиції та сказав з ким планує в перспективі об’єднуватись. Звернув увагу, що їм потрібно йти до людей, роз’яснювати, що наслідки децентралізації позитивні. 

Голова Сокальської РДА Олег Кожушко ознайомив присутніх з основними аспектами Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», вказавши, що за результатами проведених слухань в облдержадміністрації та райдержадміністрації в районі взято за основу пропозицію про створення 8 об’єднаних територіальних громад. І наголосив, що об’єднання громад – це добровільне волевиявлення територіальної громади. Тому необхідно враховувати всі позитивні аспекти цього процесу: фінансові можливості громади, як розпорядника власних коштів, надходження в громаду 60% податку на доходи фізичних осіб; об’єднання всіх земель, особливо тих, що знаходяться за межами населених пунктів, можливість отримання дотацій на розвиток соціальної сфери (медицини, освіти, культури). 

Начальник відділу підвищення кваліфікації Львівського регіонального інституту державного управління Валентина Бундз наголосила, що реформа децентралізації влади є важливим питанням і потребує вивчення та розуміння. Вона висловила сподівання, що сьогоднішній семінар «Реформування системи міжбюджетних відносин в контексті децентралізації влади» допоможе їм у цьому. 

Кандидат економічних наук, викладач кафедри економічної політики та економіки праці Львівського регіонального інституту державного управління Олена Забродська пояснила, як проходитиме реформування, підсиливши розповідь слайдами. До того присутнім надали методичні рекомендації, що дозволило краще розуміти сказане. 

Після семінару голови та секретарі місцевих рад задавали запитання, вносили пропозиції, просили розтлумачити той чи інший аспект реформування. 

Думками щодо децентралізації поділилася й начальник фінансового управління Сокальської РДА Галина Леонова. Вона, зокрема, сказала, що в реформі є багато позитивів, бо будуть додаткові надходження у місцеві бюджети у вигляді податку на доходи фізичних осіб, дотації вирівнювання, а саме реверсні. Крім цього на місцях отримують більші повноваження. 

Г. Леонова також зазначила, що кожна громада є спроможна у певній мірі, що підтверджують проведені економічні розрахунки, оскільки наш район залежить від роботи і спроможності вугільної промисловості. Однак чи надалі копальні працюватимуть, – невідомо. Тому кожна територіальна громада повинна думати на перспективу і добре все прорахувати. 

Опісля свої думки та зауваження висловили Сілецький, Лучицький, Жужелянський, Карівський, Варязький, Перв’ятицький, Межирічанські сільські, Великомостівський міський голови та інші. Їх зауваження були слушними, тож керівники району обіцяли взяти їх до уваги. Усі наголошували, що об’єднання має бути добровільним, тож треба врахувати думку громади, потрібно всебічно все вивчити та проаналізувати, тому не можна спішити. 

Потім у кожного з присутніх голів запитували з ким вони хочуть об’єднуватись. Хтось уже визначився і заявив про це, а дехто ще вагається з ким об’єднатися, тому й просив часу, щоб спершу це питання обговорити з громадою, щоб таке доленосне рішення прийняла вона. У залі виникла дискусія. 

Підсумували роботу семінару голова Сокальської РДА Олег Кожушко та заступник голови районної ради Володимир Чуб. 

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

 

65811023

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.