Головна / З сесії райради / Сокальська районна Рада працювала плідно на двох пленарних засіданнях

Сокальська районна Рада працювала плідно на двох пленарних засіданнях

Як уже  інформував «Голос з-над Бугу» у попередньому номері, 16 серпня розпочала, а 22 серпня завершила роботу XIV сесія Сокальської районної ради VI скликання. У порядку денному було 24 питання.

Традиційно, голова районної ради Ігор Дацюк та заступник  голови районної ради Володимир Чуб привітали депутатів з ювілеями та днями народження, які припали на міжсесійний період – Олега Іванчину, Ярослава Піхоцького, Михайла Веклина, Петра Захватова, Олександра Гаврилюка, Ярослава Музику, Лілію Оверчук, Ярослава Гавриліва, Світлану Мусій, Василя Монянчина, Василя Смолинця, Андрія Сенюка, Любомиру Нітефор, Романа Сташкевича, Миколу Дем’яновича, Володимира Дзіка.

Голова районної ради І. Дацюк вніс пропозицію, щоб першим розглянути питання «Звернення до Українського народу з приводу підписання Головою Верховної Ради України В. Литвином та Президентом України В. Януковичем антиукраїнського Закону «Про засади державної мовної політики». Загалом це підтримали 53 депутати. І. Дацюк зачитав Звернення. До рішення вніс пропозиції депутат Олег Кожушко, які також були підтримані, як і саме Звернення (надруковані у попередньому номері «Голосу знад Бугу»), де, зокрема, сказано, що на території Сокальського району законом прямої дії є стаття 10 Конституції України, а прийнятий з порушенням Конституції закон «Про засади державної мовної політики» не має жодних правових наслідків.

Питання «Про виконання районного бюджету Сокальського району за I півріччя 2012 року» доповіла начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Світлана Ксьонжик. Зазначено, що до загального фонду місцевих бюджетів району за цей період надійшло 42441,4 тисячі гривень податків і зборів, що більше на 5178,8 тис. грн.,  порівняно з відповідним періодом минулого року і становить 102,1% уточнених планових призначень на шість місяців. Виконали дохідну частину бюджету 36 місцевих рад з 37 та районний бюджет (не забезпечила виконання лише Сілецька сільська рада (85,5%).

Далі депутати затвердили розпорядження голови Сокальської РДА (всього  чотирнадцять – «Про уточнення призначень» та «Про уточнення призначень та розподіл коштів»), а також міжбюджетні угоди на 2013 рік  (по наданню медичної допомоги мешканцям Сокальського району в медичних закладах міста Львів  на суму 266861 грн., міста Червоноград – 1707000 грн. та по здійсненню освітньої діяльності  з сільськими радами: Тартаківською – на суму 356290 грн., Переспівською (421260 грн.), Ванівською (365050 грн.), Боб’ятинською (444290 грн.), Опільською (357190 грн.)  та Жвирківською селищною (509480 грн.).

Ці питання також доповідала начальник фінансового управління РДА С. Ксьонжик.

Запитували доповідача депутати Олег Кожушко, Катерина Захаревич, Тарас Личко, Євген Марф’юк, Ярослав Вітик.

А ось наступне питання – «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2012 рік» (доп. С. Ксьонжик) – пройшло в бурхливих дискусіях. Депутати Василь Панченко, Ігор Хом’як, Богдан Шклянка, Сергій Костюк, Олег Кожушко, Наталія Карташова, Володимир Фіяла, Тарас Стародуб, Микола Пасько, Роман Монастирський висловили свої думки та зауваження щодо проекту рішення. Одні пропозиції (поправки) до нього вніс депутат Ігор Плечінь, інші – голови фракцій у районній раді: Роман Монастирський, Микола Пасько, Олег Кожушко та Тарас Стародуб. Але, як підкреслив голова районної ради Ігор Дацюк, до згоди не дійшли, зайшли у тупик. Тому він оголосив перерву, щоб голови фракцій ще раз обговорили це питання.

Після того, І. Дацюк повідомив: «Ситуація зайшла у непросте русло, компроміс нібито був знайдений, але кожен депутат хоче своє, не бажає уступити…», і запропонував перенести розгляд питання «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2012 рік» на кінець пленарного засідання. Сорок чотири депутати цю пропозицію підтримали.

Про результати роботи райдержадміністрації щодо врахування критичних зауважень та виконання  пропозицій, висловлених депутатами під час сесії районної ради 22 березня цього року, коли розглядали питання  «Про звіт голови Сокальської районної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району за 2011 рік та делегованих повноважень» (тоді роботу РДА було визнано незадовільною), доповів голова РДА Микола Мисак. 

Внесено зміни до рішення Сокальської районної ради №35 від 3 березня ц. р. (Програма партнерства в рамках європейського проекту «Підвищення ефективності транскордонної системи реагування на загрози навколишнього середовища: Томашів Любельський – Жовква – Сокаль  на 20112012 роки»).

З інформаціями з питань «Про хід підготовки до  осінньо-зимового періоду  2012-2013 років територіально-господарського комплексу району» та «Про стан пасажирських перевезень та якість надання даних послуг на території Сокальського району» виступив перший заступник голови РДА Володимир Катерина. З першого питання доповідач розповів про стан розрахунків підприємств ЖКГ станом на 1 серпня ц. р. за надані житловокомунальні послуги всіма категоріями споживачів. Зокрема, заборгованість станом на цей період така:  КП «Сокальтеплокомуненерго» – 1280,2 тис. грн.,  КП «Сокальводоканал» – 654,4 тис. грн., КП «Сокальжитлокомунсервіс» – 769,9 тис. грн., ЖКГ м. Великі Мости –•121,7 тис. грн., ЖКГ м. Белз – 14,3 тис. грн., ЖКГ м. Угнів – 15,1 тис. грн., ЖКГ смт. Жвирка – 70,6 тис. грн.

До початку опалювального сезону необхідно підготувати 72 котельні, в т. ч.  комунальні – чотири, охорони здоров’я – шість, освіти – 62, а також 17,87 км теплових мереж. На котельні бюджетної сфери треба привезти 2387,1 тонни вугілля (в наявності є 1128,4 т, тобто – 47%).
В. Катерина охарактеризував окремо кожне житловокомунальне підприємство, а також охорону здоров’я, культуру та освіту, газопостачання, дорожнє господарство та район електричних мереж.

З другого питання він відзначив, що на сьогоднішній день на ринку пасажирських перевезень у районі працює сім перевізників (ПП «Автотранссервіс», ТзОВ «Червоноградський автопарк 14628», ПП Оверчук Л. П., ТзОВ «АвтоЛайн», ПП Кіт О. Я., ПП Кінах А. М., ТзОВ «Фіакр-Львів». За результатами проведеного конкурсу у червні ц. р., де переможцем визнано ТзОВ «Фіакр-Львів», 26 червня укладені договори на обслуговування 17 маршрутів на території району (назвав які саме). Контроль за виконанням умов договорів, вимог до технічного стану транспортних засобів здійснює Територіальне управління Головдержінспекції на автомобільному транспорті у Львівській області, а також районна державна адміністрація.

«Паспорти маршрутів, графіки руху, тарифи погоджує та затверджує Управління розвитку інфраструктури Львівської ОДА. Сокальська райдержадміністрація неодноразово зверталася з пропозицією до Управління розвитку інфраструктури Львівської ОДА з клопотанням щодо затвердження ним графіків руху лише після погодження з головами відповідних територіальних громад. Тому ми зверталися до перевізника ТзОВ «Фіакр-Львів» з проханням подачі затверджених графіків руху до райдержадміністрації, однак відповідних графіків ми не одержали», – сказав В. Катерина.

Доповідача запитували депутати Олег Кожушко, Микола Пасько, Олександр Гаврилюк, Василь Панченко.

На сесію, як повідомив голова районної ради Ігор Дацюк, був запрошений начальник Управління розвитку інфраструктури ОДА, але він з невідомих причин не прибув.

Зі звітом тимчасової контрольної комісії районної ради для перевірки наведених фактів у зверненнях громадян щодо стану транспортного обслуговування населення виступив її голова Тарас Стародуб (друкується на 5 сторінці). Йому також ставили запитання депутати Наталія Карташова, Василь Панченко, Василь Смолинець, Ярослав Гнатюк, Ігор Хом’як, Олег Кожушко.

Заступник голови районної ради Володимир Чуб сказав, що поступило два проекти рішень. Те, яке об’єднала профільна депутатська комісія, і від фракції ВО «Свобода», яке зачитав керівник фракції Тарас Стародуб.

У підсумку депутати проголосували за проект рішення, підготовлений профільною комісією:

«1. Інформацію першого заступника голови Сокальської районної державної адміністрації В. Катерини про стан пасажирських перевезень та якість надання даних послуг на території Сокальського району  взяти до відома.

2. Звіт Тимчасової контрольної комісії для перевірки наведених фактів у зверненнях громадян щодо стану транспортного обслуговування населення затвердити.

3. Сокальській РДА постійно вести моніторинг якості надання послуг у сфері пасажирських перевезень на території району, узагальнювати отриману інформацію та надавати її для оперативного реагування в управління розвитку інфраструктури Львівської облдержадміністрації.

4. Визнати роботу щодо забезпечення організації транспортного обслуговування та щодо здійснення державного контролю за додержанням правил транспортного обслуговування незадовільною.

5. Звернутися до голови Львівської ОДА, голови Сокальської РДА щодо проведення службової перевірки посадових осіб у зв’язку з незадовільною роботою щодо забезпечення організації транспортного обслуговування в Сокальському районі, про що поінформувати на черговій сесії районної ради.

6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію районної ради з питань промисловості, підприємництва, комунального майна, інфраструктури, зовнішньоекономічної та транскордонної діяльності».

На сесію районної ради того дня завітали народний депутат України та єдиний кандидат у народні депутати України від Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода» по Сокальському одномандатному виборчому окрузі №124 Степан Курпіль, керівник Львівського регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», кан•дидат у народні депутати України Степан Кубів та депутат Львівської обласної ради, кандидат у народні депутати України (партійний список ВО «Батьківщина») Ганна Костюк.

Cтепан Кубів та Степан Курпіль розповіли про політичну ситуацію в державі, про прийняття і підписання мовного закону, торкнулись майбутніх виборів до Верховної Ради.

Після їх виступів голова районної ради Ігор Дацюк оголосив перерву до 17.00 години. Але у зв’язку з тим, що на запланований час не було кворуму, сесію перенесли на 22 серпня.

На другому пленарному засіданні депутати (а їх зареєструвалося сорок) оперативно розглянули інші питання порядку денного, які були опрацьовані в профільних депутатських комісіях.

Затверджено нормативно-грошову оцінку земельних ділянок несільськогосподарського призначення (доповідав в. о. начальника Держкомзему у Сокальському районі Степан Шевчук), надано згоду на виготовлення детальних планів територій в селах Тартаків, Опільсько, Поториця та Сілець (за межами населених пунктів) для обслуговування власних будівель фізичних та юридичних осіб (доповідала начальник відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури РДА  Мирослава Баралус).

Наступне питання «Про звіт директора КП «Архітектурно-планувальне бюро» Т. Дідик про роботу» перенесене в зв’язку з хворобою керівника (на першому пленарному засіданні Т. Дідик готова була звітувати).

Виникла дискусія при затвердженні списку присяжних для Сокальського районного суду Львівської області (доповідав Володимир Чуб). Поінформував депутатів про майбутню роботу присяжних і голова Сокальського районного суду Сергій Пахут. Керівника суду запитували депутати Роман Запісоцький та Василь Козира. На розгляд сесії винесли  два списки – всього 26 чоловік, а потрібно було 15 осіб. Деякі поправки по окремих кандидатурах не проходили. Було запропоноване  рейтингове голосування. Але після внесення пропозиції головою районної ради, 38 депутатів пролосували «за» список присяжних. Отже, ними стали: Володимир Практика, Степан Саганський, Володимир Сичик, Юрій Товарянський, Ольга Мамуладзе, Роман Плетінка, Надія Багрій, Галина Матвіїв, Станіслав Дасюк, Орест Драбич, Михайло Кручкевич, Валентина Блудова, Леонід Ковальчук, Тетяна Дак, Роман Садовський.

Взято до відома інформацію «Про ефективність використання майна спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району», проголосовано також питання «Про закріплення об’єктів комунального майна спільної власності територіальних громад Сокальського району на праві господарського відання та оперативного управління», «Про надання дозволу на оренду приміщень», «Про затвердження календарного плану проведення робіт з виготовлення документів про право власності на об’єкти нерухомого майна, які належать до спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району» (доповідав Тарас Кравчук), «Про списання електронагрівача по Хоробрівській ЗШ ІІІІ ст.», «Про затвердження районної програми «Питна вода в закладах освіти Сокальського району на 20122020 роки», «Про затвердження Програми облаштування та здійснення капітальних ремонтів внутрішніх туалетів  у загальноосвітніх навчальних закладах Сокальського району на 20122017 роки», «Про реорганізацію навчальних закладів шляхом перетворення» (Забузький НВК «Загальноосвітня школа IIII ст. – ліцей» у Забузьку загальносвітню школу IIII ст.; Тартаківський НВК «Загальноосвітня школа IIII ст. – ліцей» у Тартаківську загальносвітню школу IIII ст.; Сокальський НВК «Загальноосвітня школа IIII ст. №3 – колегіум» у Сокальську спеціалізовану школу IIII ст. №3); «Про функціонування Опільського навчальновиховного комплексу, «Загальноосвітня школа І ст. – дитячий садок» Опільської сільської ради Сокальського району Львівської області» (доповідав начальник відділу освіти РДА, депутат Роман Монастирський), «Про затвердження Програми «Розвитку сімейної медицини та її профілактичної спрямованості на 2012–2014 роки у Сокальському районі» (доповідав  в. о. головного лікаря КЗ СРРЛО «Сокальська ЦРЛ», депутат Ярослав Вітик).
При розгляді питання «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2012 рік», яке було перенесено у кінець порядку денного, знову виникла дискусія. Це тому, що при підготовці проекту рішення Сокальською РДА не враховано пропозиції бюджетної комісії районної ради.

Проект рішення райдержадміністрації депутати прийняли за основу. Депутат Ігор Плечінь та голови фракцій Роман Монастирський, Микола Пасько, Олег Кожушко, Тарас Стародуб внесли пропозиції (поправки), у яких запропонували в межах статей видатків виділити кошти на першочергові проблеми, що не були враховані. У результаті переговорів та узгоджень між фракціями було внесено погоджені пропозиції (поправки) до цього проекту рішення, підписані головами фракцій: Конгрес українських націоналістів – Роман Монастирський, «За зміни» – Микола Пасько, ВО «Батьківщина» – Олег Кожушко, ВО «Свобода» – Тарас Стародуб, «За Україну!» – Василь Бойко. Депутати проголосували одноголосно (38 голосів), максимально врахувавши подані пропозиції і поправки. Наперекір песимістичним прогнозам, виважено і принципово, згідно з  чинним законодавством, прийняли відповідальне рішення.

На завершення сесії розглянуто запити та звернення депутатів, а також оприлюднено відповіді на них. Це питання доповів заступник голови районної ради Володимир Чуб. Зокрема, проголосовано запити депутатів Лілії Оверчук до прокурора району та до начальника райвідділу внутрішніх справ; Ігоря Романа – до начальника управління праці та соціального захисту населення Сокальської РДА та до начальника районного управління  юстиції; Ярослава Піхоцького – до прокурора району; Романа Запісоцького – до прокурора району; Ярослава Вітика – до Сокальського міського голови. Прийнято також звернення до природоохоронної прокуратури Львівської області та Державної екологічної інспекції у Львівській області щодо вивчення правомірності дій ТзОВ «Пром Інвест Капітал» по вивезенню відходів із Бояницького шламонакопичувача колишнього Сокальського заводу хімічного волокна. В. Чуб зачитав листи та відповіді, які надійшли у районну раду.
Депутати одноголосно підтримали звернення голів депутатських фракцій Сокальської районної ради до громади Сокальського району про підтримку кандидата у народні депутати України по Сокальському одномандатному виборчому округу №124 на парламентських виборах 28 жовтня 2012 року, знаного політика та державника Курпіля Степана Володимировича – єдиного кандидата від Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина» та підтриманого партією ВО «Свобода».

На цьому чергова сесія завершила свою роботу.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!