З сесії райради

Відбулась ІІІ сесія Сокальської районної ради Львівської області VІІ скликання

В шахтарських колективах ДП «Львіввугілля» склалась вкрай напружена ситуація у зв'язку з невиплатою заробітної плати за листопад-грудень 2015 року.

Окрім цього, у Державному бюджету України на 2016 рік не передбачені видатки на підтримку вугільної промисловості, що є порушенням умов Коаліційної угоди. При цьому Комітет Верховної Ради України з питань бюджету на своєму засіданні підтримав пропозицію щодо можливого отримання ДП «Львіввугілля» у 2016 році 436 млн. грн. на модернізацію шахт та 480 млн. грн. на покриття собівартості вугілля.

На даний час нам би не хотілось, аби повторились помилки попереднього року, коли Законом України «Про державний бюджет України на 2015 рік» фінансування вугільної галузі та ДП «Львіввугілля» практично було відсутнє, що привели до постійної заборгованості з виплати заробітної плати працівникам ДП «Львіввугілля» та недостатнього матеріально-технічного забезпечення підприємств і, як наслідок, зменшення вуглевидобутку.

Така ситуація протягом минулого року тримала колектив у постійній соціальній напрузі, що призвело до масових акцій протесту в м. Червонограді та Сокальському районі у лютому-березні 2015 року.

Наша стурбованість, як представників територіальних громад Сокальського району є цілком обгрунтованою, оскільки значну частину жителів регіону становлять працівники вуглевидобувних підприємств, праця яких є престижною і потребує гідної оплати та забезпечення соціальних гарантій.

Також зазначаємо, що ДП «Львіввугілля» є бюджетоутворюючим підприємством для Сокальського району. У питомій вазі доходів районного бюджету надходження податку з доходів фізичних осіб від підприємств вугільної промисловості становить 43,5%.

Обурення в шахтарських колективах досягло критичної межі. Шахтарі розпочали акції протесту. Адже іншого виходу, щоб довести своє право на працю та гідну оплату у них не залишається.

Зважаючи на вищевикладене, з метою забезпечення стабільної роботи вугільних підприємств ДП «Львіввугілля» та недопущення соціального напруження в районі, звертаємося до Вас з проханням терміно забезпечити виплату заборговансті по заробітній платі працівникам ДП «Львіввугілля», а також під час внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» передбачити узгоджене комітетом Верховної Ради України з питань бюджету повне фінансування ДП «Львіввугілля».

Прийнято на ІІІ сесії Сокальської районної ради Львівської області VІІ скликання 12.01.2016 року

Президенту України Порошенку П. О.

Кабінету Міністрів України 

Верховній Раді України

Звернення Сокальської районної ради Львівської області щодо критичної ситуації з невиплати заробітної плати працівникам ДП «Львіввугілля»          

Голос Сокальщини на GoogleNews