Головна / З сесії райради / Відбулась перша сесія сьомого скликання Сокальської районної ради

Відбулась перша сесія сьомого скликання Сокальської районної ради

17 листопада відбулась перша сесія сьомого скликання Сокальської районної ради. Вона розпочалась з виконання Державного Гімну України у виконанні усіх депутатів та жіночого вокального ансамблю "Любисток" районного Народного дому. 

Відкрила першу сесію голова Сокальської районної виборчої комісії Орися Кіта. Вона зачитала порядок денний першої сесії, депутати його затвердили одноголосно. Всього на порядку денному було 15 питань.

Найперше слово мав священик кафедрального собору св. ап. Петра і Павла о. Ярослав Валюх, котрий, зокрема, зазначив: "Шановні депутати, це особливий для усіх нас час. Кожен, хто є сьогодні тут, хто став депутатом  отримав велику довіру людей, а ця довіра завжди має бути тим голосом, який є у нашому серці. Кожен закон, який є тут, на землі, базується на законах Божих. Апостол Петро говорив: є один закон, який постійно у нашому серці, і який до нас говорить. 

Потрібно, щоб кожен депутат чув голос серця, а він завжди буде добрим. Є гарні слова  вольність, свобода і незалежність,  це наслідок не хвалебних од і високих слів, і не гасел, а це є наслідком важкої праці, праці, яка вимагає жертви. Тому кожен з нас сьогодні має бути готовим на жертву. Бажаю вам Божого благословення, щоб ви поважали гідність кожної людини. Коли буде гідність між вами, депутатами, то і будуть гідними рішення, які ви прийматимете". Депутати і священик спільно промовили молитву. 

Після цього виступив голова Сокальської районної ради попереднього скликання Ігор Дацюк. Депутати підтримали його ініціативу, і хвилиною мовчання пом'янули усіх загиблих за свободу і незалежність України. Далі І. Дацюк наголосив: 

Перед нами, українцями, зараз нелегкий час, ми стоїмо перед багатьма викликами: перемогти у війні, правильно провести економічну, адміністративну реформи, аби наша держава, нація змогла зажити так, як живе весь цивілізований світ. Хочу побажати новообраним депутатам сьомого демократичного скликання Сокальської районної ради порозуміння, конструктивізму, приймати правильні і мудрі рішення. Серед 37 депутатів цього скликання, п'ятнадцять попереднього, шостого скликання. Разом ми пройшли п'ять років непростого шляху, перед нами поставало багато викликів, ми їх пройшли гідно. Під час Революції Гідності, під час Майдану, під час війни вистояли, завжди голосували за мудрі й виважені рішення. Ми боролися з незадовільним станом доріг, багато рішень приймали для розвитку району, реалізували кілька міжнародних проектів, чимало мікропроектів, старалися розвивати Сокальський район. Бажаю вам плідної праці й зробити більше, ніж попередники".

Далі депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. "Про підсумки виборів депутатів Сокальської районної ради Львівської області" і "Про обрання тимчасової президії районної ради" доповіла голова Сокальської районної виборчої комісії Орися Кіта. Вона зачитала протокол про підсумки виборів депутатів до Сокальської районної ради на місцевих виборах 2015 року та Постанови Сокальської районної комісії про затвердження депутатів Сокальської районної ради. Отже, депутатами сьомого скликання Сокальської районної ради стали: Петро Андрущак, Оксана Береза, Василь Бойко, Михайло Веклин, Роман Волос, Ярослав Гаврилів, Петро Глушко, Ігор Гуз, Микола Дем'янович, Олег Іванчина, Мирослава Ігнатюк, Олег Кожушко, Юрій Козійчук, Богдан Красько, Олег Криштоф, Ігор Макачка, Василь Марцинюк, Стефанія Мединська, Роман Монастирський, Ігор Мороз, Ганна Надорожна, Наталія Дашковська, Микола Пасько, Богдан Петрашкевич, Євгенія Плетінка, Ігор Плечінь, Володимир Пограничний, Микола Поліщук, Віктор Притулко, Андрій Сенюк, Олег Славич, Олег Солодяк, Василь Сорочук, Марія Стельмащук, Сергій Ходор, Ігор Хом'як, Роман Шевчук. Їм вручили посвідчення депутатів районної ради. 

За традицією, найстарший депутат районної ради Олег Іванчина зачитав текст Присяги депутата районної ради, яку одночасно виголосили і підписали усі депутати. 

Орися Кіта також проінформувала, що на погоджувальній раді була обрана тимчасова Президія районної ради, до неї увійшли керівники п'яти політичних партій, які на місцевих виборах набрали найбільшу кількість голосів виборців. Це  Роман Монастирський (Конгрес українських націоналістів), Микола Пасько (Блок Петра Порошенка "Солідарність"), Віктор Притулко (Об'єднання "Самопоміч"), Ігор Гуз (ВО "Свобода"), Олег Кожушко (ВО "Батьківщина"). Депутати затвердили членів Президії. Головою тимчасової Президії районної ради обрали Олега Кожушка. Після цього депутати перейшли до обрання лічильної комісії. За пропозиціями депутатів в лічильну комісію увійшли Сергій Ходор, Ярослав Гаврилів, Володимир Пограничний, згодом головою обрали Сергія Ходора.

"Про порядок обрання голови і заступника голови Сокальської районної ради Львівської області" доповів голова тимчасової Президії районної ради Олег Кожушко. Він зачитав порядок обрання голови і заступника голови, в ньому зокрема, ідеться, що обрання голови і заступника проводиться шляхом таємного голосування. Для цього була створена тимчасова лічильна комісії, в її склад увійшли депутати Наталія Дашковська, Ігор Плечінь, Ігор Хом'як, Василь Сорочук, Петро Андрущак, Євгенія Плетінка, Андрій Сенюк, Роман Волос, Оксана Береза. Головою тимчасової лічильної комісії обрали Василя Сорочука, секретарем  Наталію Дашковську. 

На голову районної ради було висунуто три кандидатури: за пропозицією Олега Іванчини  Романа Монастирського, за пропозицією Романа Монастирського  Олега Кожушка, за пропозицією Романа Шевчука  Миколу Паська. Кандидати коротко розповіли про себе, свої політичні переконання та про подальші кроки в роботі у разі обрання головою районної ради. Для голосування тимчасова лічильна комісія виготовила бюлетені, відбулось таємне голосування. У сесійній залі були присутні усі 37 депутатів. Голоси розподілилися наступним чином: за Миколу Паська проголосувало 20 депутатів, Романа Монастирського 11, Олега Кожушка  6. 

Отже, головою Сокальської районної ради обраний Микола Пасько. Він склав Присягу на Біблії та подякував присутнім за довіру: "Дякую усім за підтримку, довіру керувати районною радою. Я старатимусь шукати консенсус з усіма політичними силами, які входять до складу районної ради, а їх  десять. В разі спірних питань старатимусь знайти компроміс. Чекаю на ефективну співпрацю, незважаючи на політичні переконання, завжди прийматиму до уваги усі пропозиції. Голова районної ради не є начальник, він такий самий депутат, як і кожен з вас. Він зобов'язаний ефективно організувати роботу ради, забезпечити юридичний супровід рішень ради, організувати діалог, який повинен бути мінімальним у сесійній залі, а максимальним  на засіданнях комісій, на переговорах між фракціями і групами. При об'єднанні ми обов'язково повинні захищати інтереси наших громад".

Обрання заступника голови районної ради теж проводили шляхом таємного голосування. Поки тимчасова лічильна комісія виготовляла бюлетені для голосування, слово мав депутат Львівської обласної ради від Сокальщини Сергій Касян. Він, зокрема, зазначив: "Як єдиний представник у Львівській обласній раді від Сокальщини, обіцяю Вам тісну співпрацю і підтримку. 

Найближчими днями відбудеться перша сесія обласної ради, затвердимо склад комісій, і приступаємо до роботи. Я б хотів зустрітись з керівництвом районної ради, депутатами, напрацювати певні пропозиції, звернення щодо незадовільного стану доріг та інших проблемних питань, їх буду озвучувати на обласному рівні".

На посаду заступника голови районної ради було висунуто три кандидатури: Віктор Притулко ("Самопоміч"), Василь Бойко (Народний рух України), Ігор Гуз (ВО "Свобода"). Усі три кандидати розповіли про себе, бачення розвитку району в разі обрання заступником голови районної ради. Тимчасова лічильна комісія виготовила бюлетені для голосування, усі присутні депутати взяли участь у голосуванні. Після підрахунку голосів голова тимчасової лічильної комісії Василь Сорочук зачитав результати голосування. Заступником голови районної ради став Василь Бойко, його підтримали 20 депутатів, Ігор Гуз набрав 11 голосів, за Віктора Притулка проголосували 5 депутатів. Новообраний заступник голови районної ради Василь Бойко прийняв Присягу. 

Депутати одноголосно затвердили протоколи тимчасової лічильної комісії про обрання спочатку головою районної ради Миколи Паська, пізніше  заступника голови районної ради Василя Бойка. 

Наступним питанням розглядали "Про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування голові Сокальської районної ради". В цілому з поправками Романа Монастирського та Ігоря Плечіня це рішення підтримала більшість депутатів. 

Депутати проголосували за подальший розгляд питань порядку денного 26 листопада. 

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seven + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!