З сесії райради

Відбулась сесія Сокальської районної ради

ХХХIХ сесія Сокальської районної ради розтягнулась на два дні. 4 червня після обіду депутати не зуміли продовжити пленарне засідання (не було кворуму). Отож сесію продовжили 11 червня. Як уже повідомлялось, розглянуто ряд важливих фінансових питань. Начальник фінансового управління Сокальської РДА Галина Леонова серед інших питань, доповіла "Про виконання районного бюджету Сокальського району за перший квартал 2015 року. Зокрема вона підкреслила:

До загального фонду районного бюджету за звітний період надійшло 18333,4 тис. грн. податків і зборів. Це становить 106,2 відсотки планових призначень на перший квартал. Податку на доходи фізичних осіб за звітний період надійшло в сумі 18260,4 тис. грн., що становить 106,1 відсотка планових призначень. Недоїмка підприємств району по податку на доходи фізичних осіб, станом на 1 квітня цього року становить 4824,9 тис. грн. Заборгованість по заробітній платі підприємств району на 1 квітня 2015 року становить 24738,8 тис. грн. Районним бюджетом одержано базову дотацію із Державного бюджету в сумі 923,7 тис. грн., що становить 100 відсотків планових призначень на квартал, медичну субвенцію 13144,7 тис. грн. (100%), освітню субвенцію 22120,7 тис. грн. (100 %).

З державного бюджету району надійшла субвенція в сумі 30687,3 тис. грн., зокрема, на виплату допомог сім`ям з дітьми  25413,3 тис. грн., надання передбачених чинним законодавством пільг та субсидій  5274,0 тис. грн. Субвенції на соціальну допомогу дітям сиротам за звітний період надійшло в сумі 222,3 тис. грн. (85,1%), інших субвенцій  8,5 тис. грн. (100%). За звітний період до спеціального фонду районного бюджету надійшло 1123,9 тис. грн., з них: власні надходження бюджетних установ склали 1114,3 тис. грн., кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва  9,5 тис. грн. По спеціальному фонду надійшло інших субвенцій 93,1 тис. грн., субвенцій на виконання інвестиційних проектів  13,4 тис. грн. 

Після обговорення усіх фінансових питань прийняті відповідні рішення.

Була друга спроба прийняти рішення по Програмі соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району на 2015 рік, бо заступник голови РДА, депутат Анатолій Василишин запропонував повернутися до розгляду цього питання та переголосувати, але депутати не підтримали цю пропозицію.

Як і минулого разу військовий комісар Сокальсько-Червоноградського військового комісаріату Микола Лисак виконав почесну і водночас сумну місію. Президент України Петро Порошенко за героїзм і патріотизм, проявлений при захисті Батьківщини в зоні АТО, видав наказ про нагородження (посмертно) Валентина Прихода орденом імені Богдана Хмельницького III ступеня. Нагороду вручили мамі та братові В. Прихода. Його брат Віталій подякував за орден і підкреслив, що Валентин був хоробрим захисником Вітчизни.

Про роботу комунального підприємства "Телерадіокомпанія "Сокаль" Сокальської районної ради доповів генеральний директор, депутат районної ради Микола Пасько. Він детально розповів про співвідношення розміру власних доходів до розміру бюджетного фінансування, вів мову про балансову вартість КП ТРК "Сокаль", про суми отриманих бюджетних коштів та сплачених податків та зборів, про вкладання коштів в основні засоби телерадіокомпанії. Доповідь супроводжувалася показом слайдів. До доповідача з запитаннями звернулися депутати Василь Панченко, Ярослав Піхоцький, Петро Габа, Катерина Захаревич. Депутати одноголосно затвердили звіт генерального директора КП ТРК "Сокаль".

Далі розглядалось питання "Про звіт ТзОВ "Скорпіон" про виконання умов концесійного договору цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів за адресою: м. Сокаль, вул. Шептицького, 72, доповідав, його директор, депутат Сокальської районної ради Орест Пурський. Зокрема, він сказав:

За період дії концесійного договору ТзОВ "Скорпіон" станом на 31 березня 2015 року сума нарахованого концесійного платежу склала: 597418,12 грн., з них 163842,84 грн.  сума амортизаційних відрахувань, що залишаються в розпорядженні концесіонера та використовуються на цілі, передбачені договором концесії, крім того нараховані пеня та штрафні санкції в сумі 94031,06 грн. За вказаний період сума сплачених концесійних платежів та інших платежів, передбачених договором, становить 88678,85 гривень. Станом на 31.03.2015 року сума заборгованості по концесійному договору складає 438929,49 грн., з них концесійні платежі 377843,44 грн., пеня  53086,05 грн., штрафи  8000,00 грн. Сума невикористаних амортизаційних відрахувань становить 163842,84 грн.

Ми переконані, що з моменту виготовлення та затвердження проектно-кошторисної документації зможемо знайти інвесторів для співучасті у проекті та погасити заборгованість по концесійних та інших платежах, та в подальшому виконувати усі умови концесійного договору, що наповнить районний бюджет коштами, покращить естетичний вигляд центру міста та забезпечить збільшення нових робочих місць в регіоні.

Проте депутати районної ради не були такі переконані, бо з 30 березня 2012 року з ТзОВ "Скорпіон" було укладено концесійний договір про право концесії цілісного майнового комплексу кінотеатру і гаражів. І що змінилося? Як стверджували депутати, кінотеатр і далі руйнується, його будівля стає небезпечною для людей. Багато з них запитували, чи усвідомлювали власники ТзОВ "Скорпіон" для чого беруть ці приміщення у концесію, чи зможуть "витягнути" цей поруйнований об`єкт? Про це запитували депутати Михайло Веклин, Василь Смолинець, Володимир Чуб, Микола Пасько. Депутат Богдан Шклянка радив шукати інвесторів зза кордону. Голова районної ради Ігор Дацюк запропонував зібрати робочу групу і разом з власниками ТзОВ "Скорпіон" подумати, що робити далі. Роман Монастирський підкреслив, що робоча група повинна бути зовсім інша. Проте депутати не підтримали пропозицію Ігоря Дацюка, а також пропозиції Сергія Костюка: відділу управління комунальним майном Сокальської районної ради на наступну сесію подати звіт про стан цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів із відповідними фотоматеріалами, а також інформацію щодо використання земельної ділянки, закріпленої за майновим комплексом; до 1. 08. 2015 року підготувати документи на розірвання угоди. Проте, як пояснив начальник відділу управління комунальним майном районної ради Тарас Кравчук, розірвання угоди можливе зі згоди обох сторін або в судовому порядку, а це нові витрати. Депутати наголошували й на те, що в разі розірвання угоди, не знати чи хтось інший візьме це приміщення у концесію, а воно тоді зовсім зруйнується. Правда, рішення з цього питання народні обранці не прийняли жодного. 

Депутати розглянули кілька земельних питань. А про організацію та встановлення вартості харчування учнів в загальноосвітніх навчальних закладах району та розміру батьківської плати в навчально-виховних комплексах "ЗШдитячий садок" на 2015 рік; про зміну типу Мурованського НВК "ЗШ IIII ст.  дитячий садок" Мурованської сільської ради в Мурованський НВК "ЗШ III ст.", доповів начальник відділу освіти Сокальської РДА, депутат районної ради Роман Монастирський.

Інформацію про виконання Закону України "Про очищення влади", але не на території Сокальського району, а в Сокальській РДА, надала керівник відділу організаційно-кадрової роботи Сокальської РДА Надія Перегінець.

Заступник голови районної ради Володимир Чуб поінформував присутніх про розгляд запитів, звернень депутатів районної ради та відповідей на них.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.