Головна / З сесії райради / Відбулося останнє у шостому скликанні пленарне засідання

Відбулося останнє у шостому скликанні пленарне засідання

22 жовтня відбулося останнє у шостому скликанні пленарне засідання сорок шостої сесії Сокальської міської ради, на ньому були присутні 26 обранців з 36-ти. Сесію міський голова Богдан Зарічний розпочав із приємного  привітав депутатів з днем народження, які вони відзначили у міжсесійний період.

А далі народні обранці взялися до роботи і, насамперед, обрали лічильну і редакційну комісії, затвердили їх персональний склад, прийняли порядок денний. І одразу перейшли до розгляду першого питання: "Про внесення змін до показників бюджету міста Сокаля на 2015 рік". Богдан Зарічний зазначив, що ці кошти підуть, в основному, на капітальні ремонти: житлового будинку на площі Січових стрільців, 2, приміщень Служби у справах дітей та Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Сокальської РДА, системи водопостачання і водовідведення житлових будинків по вулиці Чайковського, 44 і 46, а також поточний ремонт ділянки тротуару по вулиці Героїв УПА біля будинків №№2627. Закуплять два жорсткі диски для сервера для громадського об'єднання "Безпека", щоб мати змогу зберігати інформацію з камер відеоспостереження. Тож виділити гроші на це, крім цього ще 45000 гривень на програму соціального захисту окремих категорій населення на 2015-2016 рр. Також з ініціативи міського голови Богдана Зарічного депутати розглянули питання щодо фінансування дитячих садків.

Зокрема, у зв'язку з тим, що з 1 вересня 2015 року зросли оклади працівників дитячих дошкільних установ, у районному бюджеті, з якого цьогоріч вони й фінансуються, немає коштів для виплати індексації на заробітну плату за вересеньгрудень 2015 р. Відповідно з Бюджетним кодексом України депутати міської ради мають право скерувати фінанси при перевиконанні бюджету з міської казни на потреби дитячих установ. Враховуючи те, що працівники дитячих садочків є мешканцями нашого міста, з метою їх соціального захисту було одноголосно прийнято рішення скерувати на це 280 тисяч гривень. 

Депутати більш детально зупинилися на четвертому пункті. Б. Зарічний висловив свою думку: "Сокальська міська рада уже перевиконала бюджет. Тож ми можемо щось зробити для міста. Зокрема, відремонтувати будинок по вул. Шептицького №61, який є у власності міської ради та покращити умови праці працівників двох державних установ, які займаються дітьмисиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, дітьми, які потрапили у скрутні життєві обставини, та опікуються багатодітними та малозабезпеченими сім'ями. У будинку протікає дах та прогнили вікна, у негоду дощ падає в кабінети. Умови праці просто жахливі". Депутати також надали слово начальнику служби у справах дітей Сокальської РДА Галині Федаш, яка прийшла на сесію з директором Центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді Сокальської РДА Наталією Хомин та представниками від їх колективів. Пані Галина розповіла, що раніше вони самі, як могли, робили поточний ремонт в кабінетах. Та зараз їм не під силу утримувати будинок, бо потрібно відремонтувати дах та замінити вікна. Мешканці будинку звертаються до них з проханням допомогти врятувати будівлю, яка є старою та руйнується на очах. Це приміщення належить громаді Сокаля. 

На думку депутатів Уляни Покидко, Валентини Михайлевич, Віктора Олейчука, Романа Садовського краще спершу відремонтувати дах, а потім вставляти вікна, бо ж не важливо, хто там працює, головне врятувати будівлю. Найстарший депутат цього скликання  Єлизавета Цар наголосила, що це найдавніша будівля в Сокалі, яка має історичну цінність, бо лише на ній є старовинна ліпнина. І закликала їх не вести полеміку, а подумати як зберегти історико-архітектурну пам'ятку для нащадків. Депутати виділити кошти на ремонт покрівлі та приміщення. 

Наступні питання порядку денного були техічними, до того ж їх попередньо розглянули та опрацювали на виконкомі, президії міської ради та в профільних депутатських комісіях. З боку депутатів не було критичних зауважень. Вони цього дня працювали злагоджено і оперативно. Далі затвердили розпорядження міського голови, внесли зміни до штатного розпису Сокальської міської ради, статутів КП "Сокальжитлокомунсервіс", КП "Сокальводоканал". Проте у деяких питаннях мали сумніви, тож не проголосували за них. На думку багатьох народних обранців не доцільно надавати в оренду КП "Сокальжитлокомунсервіс" навантажувач КП "Сокальтеплокомуненерго", через те й не внесли зміни у рішення попередньої сесії. 

 А далі, зваживши всі "за" і "проти", задовільнили заяву директора дитячої дошкільної установи №9 м. Сокаль Лесі Кальки і дали дозвіл на перепрофілювання з 1 січня 2016 р. спецгрупи компенсуючого типу для дітей із затримкою психічного розвитку в групу загального розвитку. Це, на думку голови профільної комісії Валентини Михайлевич, допоможе цим шести діткам, які зараз відвідують її, швидше адаптуватися серед своїх ровесників та розвиватися. Батьки за бажанням зможуть їх перевести у спеціальні заклади для дітей у м. Червоноград чи смт. Лопатин. До того ж це зменшить фінансові видатки, бо на утримання такої групи йде в два рази більше коштів. Та й буде змога зменшити наповнюваність інших груп. Депутати просили службу у справах дітей Сокальської РДА взяти цих дітей на контроль. 

Без зволікань депутати приступили до розгляду земельних питань, яких було аж сім. З них найдискусійнішим стало перше: про надання дозволу на виготовлення детального плану забудови багатоквартирних будинків по вулиці Героїв УПА (поблизу торговельного центру "Барвінок"). Категорично була проти цього депутат Надія Багрій, а її колега Юрій Товарянський запропонував відкласти це питання, щоб його розглянули на наступній сесії депутати уже нового скликання. Після дискусії, народні обранці все ж таки приступили до голосування і прийняли позитивне рішення. 

Депутати також надали дозволи на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення садівництва, особистих селянських господарств, для будівництва гаражів і на виготовлення технічної документації окремим громадянам міста, затвердили проекти землеустрою та технічної документації щодо відведення земельних ділянок. Остання за цю каденцію суперечка стосувалася надання дозволу колишньому посадовцю на виготовлення технічної документації на будівництво індивідуального будинку. Забракло лише одного голосу, щоб вирішити питання позитивно. Але вже після розгляду блоку земельних питань ще раз повернулися до його розгляду і, врешті, ухвалили.

Опісля депутати внесли зміни до рішень сесій Сокальської міської ради. Юрій Товарянський підсумував роботу земельної комісії та повідомив, що упорядковано чергу згідно з поданими заявами на виділення земельних ділянок під забудову та подякував всім обранцям каденції за роботу, яка була нелегкою, але потрібною для людей та громади.

Оголошуючи завершення останньої планової сесії міської ради шостого скликання, Богдан Зарічний подякував депутатам за плідну і ефективну спільну роботу на благо рідного міста і держави та побажав успіхів у реалізації своїх планів на благо громади Сокаля. "Разом ми чимало зробили для соціально-економічного розвитку міста, розв'язання наболілих проблем, працювали на благо наших виборців задля піднесення добробуту громади Сокаля",  сказав він. Останнє пленарне засідання було закрито під Гімн України.

Депутати прощалися і дякували один одному за роботу, опісля сфотографувались на пам'ять.

Любов ПУЗИЧ. 

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!