Головна / З сесії райради / Відбулася нарада-семінар голів та секретарів місцевих рад Сокальського району

Відбулася нарада-семінар голів та секретарів місцевих рад Сокальського району

26 лютого відбулася нарада-семінар голів та секретарів місцевих рад району, яку вів голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк. В її роботі взяв участь голова райдержадміністрації Олег Кожушко. Присутні заслухали начальника фінансового управління РДА Галину Леонову, яка поінформувала про стан виконання місцевих бюджетів станом на 25 лютого. Загальний відсоток виконання доходів станом на цей день по району склав 78 відсотків. Зокрема, виконали і перевиконали місцевий бюджет за два місяці  Волицька, Волсвинська, Жужелянська, Мурованська, Острівська, Скоморохівська, Тартаківська, Телязька, Хоробрівська сільські та Сокальська міська ради. Доповідач наголосила, що велике занепокоєння викликає ситуація в Карівській, Лучицькій, Межирічанській, Перв'ятицькій, Переспівській, Смиківській, Тудорковицькій, Хлівчанській сільських та Угнівській міській радах, де низький відсоток виконання бюджету. Недонадходження дохідної частини відобразиться на утриманні установ управління. Галина Леонова зазначила, що ситуація з утриманням органів управління на місцях залишається доволі складною, зокрема, у Хлівчанській, Бутинській, Смиківській, Тудорковицькій, Двірцівській, Реклинецькій, Корчівській, Угнівській місцевих радах. Їм потрібно шукати нові джерела та шляхи наповнення бюджету. 

Далі начальник фінансового управління Сокальської РДА Г. Леонова зупинилася на фінансуванні Програми соціального захисту окремих категорій громадян, які проживають на території району. Її доповнив начальник управління соціального захисту населення Сокальської РДА Володимир Огінський. Він також акцентував на догляді за інвалідами І групи та пристарілими особами. Станом на 25 лютого догляд за ними здійснюють 1268 соціальних працівників, з них 604 особи мобілізаційного віку. 

А далі мав слово в. о. начальника міліції громадської безпеки Володимир Чесак, який зупинився на формуванні та організації роботи загонів самооборони. Просив голів сільських та міських рад організувати роботу на місцях та проводити нічне патрулювання вулиць. Голова районної ради Ігор Дацюк зазначив, що, враховуючи нинішню ситуацію в державі, голови місцевого самоврядування опинилися, наче між молотом та ковадлом. 
Про четверту хвилю мобілізації вів мову заступник військового комісара Сокальсько-Червоноградського ОРВК Віталій Михайлов. Він розповів про проблеми, які виникають при оповіщенні громадян про мобілізацію та просив представників органів місцевого самоврядування надавати у військкомат обгрунтовані акти у разі їх відмови отримувати повістки. 

Прокурор прокуратури Сокальського району Андрій Бабіш доповів про розроблений графік чергування працівників прокуратури в СокальськоЧервоноградському ОРВК. 

Начальник Сокальського районного сектору ГУ ДСНС України у Львівській області Олег Тимчак повідомив, що в лютому в районі було 26 пожеж, з них 18  це загоряння у природних екосистемах. Найскладніша ситуація з загорянням сухої трави в Белзі, поблизу газопроводу високого тиску, що могло призвести до пожежі. Нині на органи місцевого самоврядування покладена відповідальність за спалювання сухої трави. Тож на сільських сходах вони повинні роз'яснити людям чому небезпечно спалювати суху траву.

Заступник начальника відділу Держземагентства у Сокальському районі Петро Романюк зосередив увагу присутніх на змінах у порядку відведення земельних ділянок та відповів на запитання присутніх. Голова Сокальської РДА Олег Кожушко наголосив, що незабаром Великодні свята, тож потрібно прибрати населені пункти та зробити благоустрій території. Заступник голови районної ради Володимир Чуб повідомив голів та секретарів про навчання в школі місцевого самоврядування та семінар, на який запрошує Львівський Інститут землеустрою та інше. 

Підсумував нараду голова районної ради Ігор Дацюк, який сказав, що ситуація є зрозумілою, тож потрібно не дискутувати, а оперативно вирішувати нагальні проблеми. 

Любов ПУЗИЧ. 

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twenty − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!