Головна / З сесії райради / Відбулось третє пленарне засідання V сесії VII скликання

Відбулось третє пленарне засідання V сесії VII скликання

15 квітня депутати районної ради зібрались на третє пленарне засідання V сесії VII скликання. Розглянути залишилось десять питань. Найперше голова районної ради Микола Пасько та заступник голови районної ради Василь Бойко, традиційно, привітали іменинників – депутатів Євгенію Плетінку та Богдана Петрашкевича, які відсвяткували дні народження. І після електронної реєстрації у системі «Голос» (на засіданні зареєструвалось 32 депутати) перейшли до розгляду питань порядку денного.

Питання «Про надання дозволу на оренду приміщень» доповів начальник управління комунальним майном райради Тарас Кравчук. Депутати надали дозвіл відділу освіти на передачу в оренду терміном на 2 роки 11 місяців приміщення в Савчинській ЗШ І-ІІІ ст. для розміщення філії Сокальської дитячої школи мистецтв ім. Віктора Матюка. В цілому, з поправками це рішення підтримали 28 обранців. Далі більшістю голосів вони затвердили нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського використання на території Перв’ятицької сільської ради, нормативну грошову оцінку земельної ділянки несільськогосподарського призначення на території Острівської сільської ради (доп. начальник відділу Держгеокадастру Сергій Бермес). 

Спірним було питання «Про затвердження технічних документацій нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення» (доп. С. Бермес). Свої думки і зауваження висловлювали депутати Роман Монастирський, Микола Поліщук, Олег Кожушко, Олег Іванчина. Голова комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій Андрій Сенюк зазначив, що питання не на часі, на комісії депутати вирішили не розглядати його на сесії, а треба виїхати на місце, обстежити земельні ділянки і тоді визначитись. Олег Кожушко висловив побажання, щоб на депутатські комісії запрошувати голів місцевих рад, бо вони краще орієнтуються в ситуації на місцях. Микола Поліщук обурювався, чому питання винесене в порядок денний, якщо воно не пройшло комісію. Депутати по цьому питанню не прийняли рішення.

Наступним в порядку денному були питання «Про затвердження Положення про порядок створення та розгляду електронних петицій до Сокальської районної ради», «Про затвердження Положення про помічника-консультанта депутата Сокальської районної ради», які доповів голова комісії з питань євроінтеграції, взаємодії з місцевими радами, децентралізації, регламенту, депутатської етики, законності та взаємодії зі ЗМІ Віктор Притулко. Він зазначив, що у листопаді 2015-ого вступили в дію поправки до Закону України «Про звернення громадян», додався ще один вид звернень до органів місцевого самоврядування – електронний. У зв’язку з тим, щоб привести роботу районної ради у відповідність до чинного законодавства, підготоване Положення про порядок створення та розгляду електронних петицій. Також, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою регламентування роботи помічників-консультантів депутатів районної ради, опрацьоване Положення про помічника-консультанта депутата Сокальської районної ради. Кожен депутат може мати до п’яти помічників на громадських засадах. Депутати в цілому одноголосно затвердили ці Положення.

Опісля питання «Про затвердження Порядку призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності» доповів начальник відділу освіти райдержадміністрації, депутат Роман Монастирський. Запитання мали Ігор Плечінь, Олег Кожушко. За основу, і в цілому з поправками Ігоря Гуза та Василя Бойка депутати підтримали це рішення.

Головний лікар Сокальської центральної районної лікарні Роман Швед доповів питання «Про надання дозволу на встановлення плати за послуги у сфері охорони здоров’я». Депутати Олег Криштоф та Ігор Гуз запитували, звідки такі цифри, чим керувались при їх обчисленні на платні послуги; чи є пільговики на цей перелік платних послуг? Р. Швед зазначив, що це обчислення робила ліцензійна фірма. Безкоштовно отримуватимуть ці послуги сім’ї загиблих в зоні АТО, ветерани визвольних змагань, діти-сироти, багатодітні родини та інші пільговики. Ці тарифи призначені для тих, хто проходить медичні огляди (працевлаштування, видача довідок на зброю і на водійські права). В цілому з поправками Василя Бойка 28 обранців затвердили перелік з семи пунктів.
Внесено також зміни у склад комісії районної ради з питань поновлення прав реабілітованих (доп. Василь Бойко).

Наприкінці розглянуто запити, звернення. Депутати підтримали запити Оксани Берези та Богдана Краська. А також звернулись до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення – щодо позбавлення ліцензій телеканалів із проросійською позицією; до Верховної Ради України – щодо підтримки законопроекту 1393 «Про внесення змін до Митного кодексу України» щодо встановлення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту», до керівництва ВР та народних депутатів України – щодо необхідності внесення змін до Податкового кодексу в частині ставки орендної плати за землі під господарськими дворами; до голови ЛОДА та Служби автомобільних доріг у Львівській області – щодо проведення ремонту доріг загального користування державного і місцевого значення та інше.

Завершили роботу районної сесії виконанням Славня.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

19 + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!