Головна / З сесії райради / Відбулось позачергове засідання бюджетної комісії

Відбулось позачергове засідання бюджетної комісії

В Сокальській районній раді 22 липня відбулося позачергове засідання депутатської комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, яку очолює депутат районної ради Сергій Костюк. В її роботі взяли участь заступник голови районної ради Володимир Чуб, заступник голови Сокальської РДА Анатолій Василишин, представники Червонограда та Сокальської центральної районної лікарні.

Голова комісії С. Костюк запропонував на розгляд два важливих питання, які потребують невідкладного обговорення та вирішення. Це – розподіл субвенції з районного бюджету місцевим радам по програмі «Дороги Сокальщини» на ремонт доріг загального користування місцевого значення та про передачу міжбюджетних трансфертів із бюджету району до бюджетів Львова та Червонограда на виконання повноважень по наданню медичної допомоги мешканцям району в закладах охорони здоров'я цих міст у відділеннях, яких немає в Сокальській ЦРЛ: офтальмологічному, нейрохірургічному, онкологічному, травматологічному (складні травми) та опіковому.

На пропозицію заступника голови районної ради В. Чуба розпочали засідання з обговорення питання міжбюджетних трансфертів. У розгляді питання брали участь: від нашого району – начальник фінансового управління Сокальської РДА Г. Леонова, головний лікар комунального закладу районної ради «Сокальська ЦРЛ» Р. Швед та головний бухгалтер лікарні І. Степанюк; від Червонограда – начальник міського фінансового управління Л. Семенчук, заступник головного лікаря Червоноградської міської лікарні І. Полигач, головний економіст лікарні Г. Рославська. 

На лікування хворих мешканців району у відділеннях закладів охорони здоров'я Львова, які відсутні в Сокальській ЦРЛ, погоджена сума міжбюджетного трансферту 232 тис. 860 грн., що менше фактичної суми за 2014 рік. Між представниками Червонограда та району виникла дискусія щодо кількості хворих, вартості ліжкодня по закладах, скерування на лікування, дій екстренної медичної та швидкої допомоги, тощо. В результаті довгої гострої, аргументованої дискусії дійшли до узгодженої й підтриманої комісією суми міжбюджетного трансферту, в розмірі 1850 тис. грн., виходячи з того, що розрахунок червоноградців становив 1942 тис. грн., а пропозиція Сокальської ЦРЛ – 1810 тис. грн.

З другого питання – про розподіл субвенції по загальнорайонній програмі «Дороги Сокальщини», на підставі закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо співфінансування ремонту доріг державного зачення», який вступив в дію з липня, і яким дозволено місцевим радам здійснювати видатки на ремонт доріг загального користування на умовах співфінансування, на підставі пріоритетів програми, прийнято рішення виділити кошти на ремонт доріг загального користування місцевого значення на поточний дрібний ремонт та утримання доріг: Сокальській міській раді – 369 тис. грн.; Жвирківській селищній раді – 150 тис. грн.; Опільській сільській раді – 419 тис. грн. Співфінансування мають надати зі своїх бюджетів Сокальська міська та Жвирківська селищна ради. На жаль, на даний час така можливість відсутня в Опільській сільській раді. Тому для проведення на двох ділянках дороги О-141603 Сокаль-Бояничі капітального ремонту, районна рада звернулась по допомогу та співфінансування до Львівської обласної ради та Служби автомобільних доріг у Львівській області, оскільки ремонт тут був розпочатий у 2014 році, але не завершений. А за кошти районного бюджету передбачається провести дрібний ямковий ремонт шляхом співфінансування на утримання дороги.

Згідно з районною прoграмою визначено пріоритетні дороги та ділянки, де ремонт проведуть ще цього року. Це дорога С-141632 (Сокаль-Червоноград) с. Забужжя та дорога С-141655 (Сокаль-Червоноград) смт. Жвирка, згадана вже дорога О-141603 СокальБояничі. Найбільш проблемні ділянки дороги О-141602 Сокаль-Стоянів в смт. Жвирка – від с. Забужжя до заправки ОККО включно, в районі вулиці Героїв УПА м. Сокаль (орієнтир – бар «Володар» ) та від перехрестя в районі старої автостанції до межі м. Сокаль (умовно – новий цвинтар). Також передбачається ремонт на ділянці дороги О-141604 ЧервоноградПеретоки в межах від залізничного переїзду до колишнього хімзаводу. Передбачається, що на договірних засадах та в рамках приватно-державного співробітництва до ремонту доріг долучаться підприємства та представники бізнесу, і вдасться зробити більше, ніж заплановано. Рішення з даних питань комісією з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій комісією підтримані одноголосно. Були справедливі та слушні зауваження щодо затягування вирішення питань, залучення місцевих підрядників та забезпечення контролю за виконанням робіт.

Мар’яна ГОДОВАНСЬКА, радник голови Сокальської районної ради.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twelve − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!