Головна / З сесії райради / Створено міжфракційне об’єднання «Народна Рада»

Створено міжфракційне об’єднання «Народна Рада»

Як уже повідомляв «Голос з-над Бугу», 25 лютого відбулася XXIX сесія VI скликання Сокальської районної ради. Депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих на Майдані у Києві – Небесну Сотню.

Після обрання редакційної (Василь Бойко, Олег Піддубчишин, Богдан Шклянка) та лічильної (Євген Матвіїв, Ігор Роман, Євгеній Марфюк, Юрій Семенчук) комісій, було розглянуто пропозиції щодо розгляду питань, внесених до порядку денного. Так, Володимир Чуб запропонував спершу розглянути запити, звернення депутатів та відповіді на них. А Ігор Дацюк – питання «Про Програму забезпечення діяльності депутатів Сокальської районної ради в частині надання матеріальної допомоги громадянам на 2014 рік» та «Про внесення змін в Статут комунальної установи «Сокальський районний народний дім» – доопрацювати і винести на наступну сесію, а Президія запропонувала включити до порядку денного питання «Про надання дозволу на оренду приміщень». Ці пропозиції підтримали 68 депутатів.

Сорок шість народних обранців проголосували за надання слова депутату попереднього скликання Григорію Казанівському, котрий наголосив, що його попросили сокальчани з Майдану передати народним обранцям – не приймати кадрових рішень без узгодження з ними. Це декому не сподобалося і у залі почали вигукувати: «Від кого виступаєте?», «Треба було бути на Майдані самому!» та ін. Пізніше у телефонній розмові сотник Сокальської сотні Михайло Боднар також повідомив голову районної ради І. Дацюка, – не робити ніяких «розборок» і кадрових рішень без погодження з майданівцями.

Голова районної ради Ігор Дацюк інформував депутатів про виключення з лав Конгресу українських націоналістів Романа Шведа, а Василь Смолинець зачитав заяву Сокальської самооборони.

На вимогу віча, у районній раді створено міжфракційне об’єднання «Народна рада», куди увійшли група «За Сокальщину!», фракції ВО «Батьківщина», «За Україну!», ВО «Свобода». Депутат Віктор Лащук вступив до фракції «Батьківщина». У міжфракційне об’єднання можуть вступати і позафракційні депутати, згідно з поданими заявами. «Чому не прийнято фракцію КУН? – запитав Ігор Дацюк. – Адже ми написали заяву і голосували одноголосно, не розумію чому за нас хтось приймає рішення і на якій підставі? Ми голосували всі політичні рішення, починаючи від 22 листопада…» В. Чуб на те відповів: «Згідно з керівними документами рекомендовано створювати фракції з опозиційних, які є на рівні держави. Є певний порядок. Нехай депутати виходять з фракції і пишуть заяви у «Народну раду». Далі В. Чуб зачитав заяву про вихід з Партії регіонів Наталії Карташової, а також ряд звернень і запитів.

Депутати затвердили міжбюджетні угоди на 2014 рік, проголосували питання «Про перерозподіл споживачів гарантованих послуг установ культури та прикріплених дітей дошкільного віку до дитячих дошкільних установ та навчально-виховних комплексів на 2014 рік» (доповідала начальник фінансового управління РДА Галина Леонова).

Затверджено також штатний розпис та кошторис видатків на утримання районної ради та її виконавчого апарату на 2014 рік (доп. Ігор Дацюк).

Основне питання – «Про районний бюджет Сокальського району на 2014 рік» – доповіла начальник фінансового управління РДА Галина Леонова. Вона підкреслила, що в силу певних причин цього разу бюджет ухвалено розпорядженням голови райдержадміністрації. Зауваження та пропозиції вносили депутати Михайло Веклин, Ірина Здерка, Ігор Мороз, Сергій Касян, Євгеній Марфюк, Роман Сташкевич. А голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій Сергій Костюк наголосив на змінах, запропонованих профільною комісією.

Депутати врахували пропозиції бюджетної комісії і проголосували за рішення в цілому (за – 67).

Затверджено Програми фінансової підтримки та зміцнення матеріально-техічної бази комунальних підприємств районної ради на 2014 рік: Сокальської районної друкарні, телерадіокомпанії «Сокаль», районної газети «Голос з-над Бугу», а також соціального захисту окремих категорій населення району.

Депутати також погодили клопотання Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» про отримання спеціального дозволу на користування надрами, геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку в частині видобування підземних вод із свердловин №№1-3, які розташовані на території Борокського МПД ДП «Укрспирт» і надали дозволи на оренду приміщень.

У «різному» В. Чуб зачитав відповіді на запити та звернення, які надійшли на адресу районної ради.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

5 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!