Головна / З сесії райради / Минулої суботи відбулася Міжнародна українсько-польська зустріч

Минулої суботи відбулася Міжнародна українсько-польська зустріч

Минулої суботи відбулася Міжнародна українсько-польська зустріч з питань збереження та охорони природного довкілля у селі Угринів з участю єпископа Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Михаїла Колтуна, голови Сокальської районної ради Ігоря Дацюка, делегації з Грубешівського повіту, духовенства, представників Хоробрівської сільської ради, лісництв, мисливських господарств Сокальщини та Львівської області. Священики на чолі з Владикою Михаїлом Колтуном помолилися з нагоди проголошення Франциском Папою Римським Всесвітнього Дня молитви за збереження сотворіння. А потім єпископ Сокальсько-Жовківський Михаїл Колтун, відповідальний від Синоду УГКЦ за охорону природного довкілля звернувся до присутніх:

Цей день (Всесвітній день молитви за збереження довкілля авт.) хай стане днем навернення до життя, до Бога, до всього сотворіння і один одного, щоб спільними зусиллями ми відновили наше сумлінне ставлення до повітря, до землі, до фауни і так відновили лице землі. На цій дорозі нікому не забракне світла і тепла, і Божого сприяння, щоб ми втішалися в нашому домі тим, що Бог приготовив, і ми за це були вдячні Йому, а щедрість Його плодів наповнюватиме наше життя. Заохочуємо усі навчальні заклади, щоб вкладали весь науковий потенціал про навколишній світ для збереження екології землі і нашого життя на ній. Апелюємо до влади на всіх рівнях, яка має бути образом Божої влади на землі, бо кожна влада є від Бога і несе відповідальність перед Богом і своїм народом за служіння у нашому спільному домі  Україні, щоб перед лицем усього світу заохочувала і змушувала, а також сама була прикладом для наслідування про забезпечення гідного життя на землі, яку нам дав Господь.

А голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк підкреслив, що "ми радо відгукнулися на пропозицію церкви, зокрема єпископа Сокальсько-Жовківського Михаїла Колтуна щодо цієї акції збереження та охорони природного середовища. Поки що це лише початок. Сподіваємось, що у цьому напрямку працюватимемо разом: місцеве самоврядування разом з церквою. Чому сьогодні зібралися в Угринові? Та тому, що саме Хоробрівська сільська рада і гміна Долгобичів є найближчими сусідами. І саме вони виграли міжнародний проект по охороні навколишнього середовища, а саме  збору сміття, який вже реалізований. І ця транскордонна зустріч спонукає до того, щоб вивчати досвід сусідів з Польщі, втілювати у нашому житті і активно пропагувати при підтримці церкви.

Представники з Польщі та інші виступаючі теж вели мову про те, що ми зобов`язані охороняти природу, бо Бог сотворив цей світ для нас, і наш обов`язок  його шанувати і піклуватись ним для прийдешніх поколінь.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

18 + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!