Головна / З сесії райради / У сесійній залі Червоноградської міської ради в черговий раз зібралися представники шахтарських колективів

У сесійній залі Червоноградської міської ради в черговий раз зібралися представники шахтарських колективів

17 березня у сесійній залі Червоноградської міської ради в черговий раз зібралися представники шахтарських колективів, профспілок, адміністрації ДП «Львіввугілля», керівники вугільних підприємств.

Технічний директор – перший заступник генерального директора держпідприємства Олег Акімов повідомив гірників, що 16 березня відбулася зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки з лідерами шахтарських профспілок Олегом Турчиним та Михайлом Шаблею.

Очільник області постійно тримає на контролі непросту ситуацію, що склалася у вугільній галузі регіону. Намагаючись вирішити найнагальніше питання – виплату заборгованості із зарплати, голова ОДА постійно підтримує зв’язок з Президентом України Петром Порошенком, Міністром енергетики та вугільної промисловості Володимиром Демчишиним та з новопризначеним першим заступником міністра, що курує гірничу галузь – Ігорем Мартиненковим, який активно вивчає проблемні питання та готовий сприяти їх вирішенню у найкоротші терміни. Можливий у найближчій перспективі його приїзд у ДП «Львіввугілля». Адже ситуація на шахтах Сокальщини напружена та потребує уваги влади: знову зупинено через відімкнення електроенергії збагачувальну фабрику, через що практично не ведеться відвантаження вугілля на ТЕС, накопичилися великі борги перед перевізниками й постачальниками лісу та матеріалів тощо.

Щодо зарплати, то, можновладці запевняють: незважаючи на те, що виплачені ДТЕКом ДП «Вугілля України» кошти «зависли» на заблокованих рахунках, вугільникам все ж знайдуть гроші на виплату зарплати за січень до 20 березня. До вирішення цього питання долучився особисто Президент України Петро Порошенко, а також голова Нацбанку та спеціалісти профільного Міністерства.
Голова Львівської територіальної організації Укрвуглепрофспілки Олег Турчин зазначив, що поїздки шахтарів до Києва все ж таки принесли результати. Зокрема, зареєстровано законопроект, що має на меті забезпечення своєчасної та стовідсоткової виплати зарплати працівникам державних шахт, створення безпечних умов праці вугледобувних підприємств, шляхом поновлення видатків Міненерговугілля за бюджетною програмою «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції». Якщо народні обранці проголосують за цей документ, то вугільники отримають 400 млн. грн. державної дотації. Це не вирішить усіх проблем, але дасть можливість галузі вижити.

Очікується візит заступника голови Верховної Ради України Оксани Сироїд, яка на місці вивчатиме шляхи вирішення проблем шахтарів, щоб законодавчо окреслити чіткі «правила гри» у гірничій промисловості.

Голова Регіонального об’єднання НПГУ м.Червоноград Михайло Шабля відзначив, що перший заступник міністра Ігор Мартиненков наголосив, що збагачувальна фабрика «Червоноградська» – одна з найважливіших ланок у виробничому ланцюгу вугільників, тому варто знайти шляхи для забезпечення її стабільної роботи.

Отже, представники трудових колективів шахт ДП «Львіввугілля» очікують на виплату заборгованої зарплати у найближчі дні. Інакше ситуація знову загостриться…

Марія ЛУЦЕНКО.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

2 + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!