Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

В Сокальській районній раді обговорили модель адміністративно-територіального устрою в частині Сокальського району

21 жовтня в сесійній залі Сокальської районної ради пройшло обговорення моделі адміністративно-територіального устрою в частині Сокальського району. Засідання проводив заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський, за участю голови Сокальської районної ради Миколи Паська, керівника апарату Сокальської райдержадміністрації Віри Левандовської, в.о. директора департаменту економічної політики облдержадміністрації  Степана Куйбіди, директора та радника  Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Галини Гречин і Тараса Баранецького. Також участь в обговоренні взяли депутати Сокальської районної ради,  голови місцевих рад району та  представники громадськості.  За словами обласних експертів, Міністерство розвитку громад та територій погодило проект нового перспективного плану об’єднання громад Львівщини та утворення нових районів. Зокрема пропонується створити 67 ОТГ і шість районів. Саме на такому варіантів зійшлись обласні чиновники, експерти і київські урядовці. Тепер перспективний план презентують та обговорюють в районах Львівської області.

Спочатку Тарас Баранецький розповів присутнім про можливості, які дає конкурс проектів співробітництва територіальних громад, а також про те, хто може  стати його учасником, які основні умови  і чим він відрізняється від обласного конкурсу проектів місцевого розвитку.

Відтак, Степан Куйбіда презентував проект адміністративно – територіального устрою базового рівня Львівської області. Відповідно до цього на наших теренах пропонується створити Сокальську, Белзьку, Великомостівську та Червоноградську міські громади. Доповідач детально зупинився на кожній з них, звертаючи увагу на індекс податкоспроможності, як основний критерій існування громади. Зокрема в Сокальську ОТГ можуть увійти 20 місцевих рад, в Белзьку ОТГ – 9, Великомостівську ОТГ – 6, включаючи Боянецьку та Купичвільську сільські ради Жовківського району. В Червоноградську ОТГ пропонується включити  9 місцевих рад: Сілецьку, Соснівську, Волсвинську, Острівську, Гірницьку, Межирічанську, Червоноградську  разом з Яструбичівською та Поздимірською Радехівського району. Окрім того, відповідно до адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня пропонується на території Львівщини створити 6 об’єднаних районів: Львівський, Дрогобицький, Золочівський, Самбірський, Стрийський, Червоноградський.

В ході обговорення дуже багато зауважень звучало від представників Соснівської громади. Місцеві активісти виступали проти об’єднання Соснівки із Червоноградом, наголошували на бажанні людей створити Сілецьку ОТГ із центром в Соснівці. Їх основний аргумент – Червоноград мало цікавлять проблеми села чи маленького шахтарського міста, він буде захищати власні інтереси. Також вони впевнені, що Сілецька ОТГ буде фінансово спроможна і зможе розвиватись. Тому люди вимагали від обласних експертів почувати та врахувати їх думку. Виступали Тартаківський і Жвирківський голови місцевих рад Степан Орловський та Іван Кошлай. Вони теж говорили про можливість утворення Тартаківської та Забузької ОТГ.

Позицію Сокальської районної ради озвучив голова райради Микола Пасько. Він нагадав, що районні депутати не раз приймали звернення щодо формування на наших теренах 7 об’єднаних територіальних громад. Проте на жаль, не всі місцеві ради пішли далі та оформили необхідний пакет документів, щоб створити ОТГ. «Основним критерієм для кожної громади є її фінансова спроможність. Цифри, які озвучили обласні експерти засвідчили, що за рахунок Сокальського району зміцнюється велика Червоноградська громада. При запропонованому проекті адміністративно-територіального устрою Сокальська ОТГ може бути однією з найбідніших із найбільшою мережею освітніх закладів».

Микола Пасько також звернув увагу на проблему, яка виникла із приєднанням Соснівки до Сокальського району. Відповідно усім установам шахтарського міста потрібно пройти перереєстрацію. Якщо ж у 2020 році Соснівка повернеться у підпорядкування Червоноградської ОТГ, розпочнеться зворотній процес і всі заклади будуть знову проходити аналогічну процедуру. Тому очільник райради звернувся до Львівської облдержадміністрації по допомогу у вирішенні цієї проблеми.

На завершення громада попросила обласних експертів взяти всі їх зауваження до відома.

Exit mobile version