13 листопада в Сокальській районній раді пройшов семінар для вчителів – адміністраторів інтерактивної системи “Око”. Захід був спрямований на підвищення кваліфікації педагогів, які працюють в освітньому інтернет-ресурсі, ведуть у ньому журнали успішності та відвідуваності, заповнюють розклад занять тощо.
На початку семінару голова Сокальської районної ради Микола Пасько ознайомив вчителів із кількома нововведеннями, ініціаторами яких виступають депутати райради. Зокрема, у 2019 році, за кошти районного бюджету, були розроблені такі електронні сервіси, як: електронна інвестиційна карта Сокальського району, «Стежками Героїв Сокальщини», вищеназвана система «Око».
На прикладі Карівської сільської ради, Микола Пасько продемонстрував як користуватись інвестиційним веб-ресурсом, як побачити скільки місцева рада змогла залучити коштів на свою територію і з яких джерел. Окрім того, очільник райради наголосив, що електронний сервіс є дієвим путівником для інвесторів, тому що дає можливість побачити інформацію про об’єкти чи земельні ділянки, які їх цікавлять і навпаки, оприлюднити свої інвестиційні пропозиції.
Наступний електронний сервіс, про який говорив Микола Пасько, не є новим для Сокальського району. З 2016 року Сокальська районна рада, під час роботи сесії, використовує електронну систему «Голос». За її допомогою спрощено процедуру голосування і підрахунок голосів. Також є можливість побачити які приймались рішення, інформацію про діяльність депутата: як районний обранець відвідує сесії, скільки подає проектів рішень, як голосує. Окрім того, система «Голос» забезпечує он-лайн трансляції сесійних засідань на каналі YouTube.
Наступний сервіс «Стежками Героїв Сокальщини» є історичним «ноу-хау», можливо навіть єдиним в Україні, наголосив Микола Пасько. У ньому міститься інформація про історичні події, які мали місце на наших теренах, про відомі постаті, які народились, проживали чи діяли на Сокальщині. Цих даних немає в жодному підручнику з історії України, що робить цей сервіс особливо унікальним. В майбутньому планується його вдосконалити за допомогою QR-коду. Людина, підійшовши до місця, де відбувалась певна подія, зможе відсканувати цей код і відразу, на гаджеті переглянути відеоролик чи прослухати аудіогід про його історію.
Далі семінар продовжив директор компанії «Українські Інтерактивні Технології» Віктор Притулко, який є автором цих інтерактивних програм. Він нагадав вчителям про принцип роботи освітньої системи «Око», зупинився на основних проблемних питаннях, з якими стикаються адміністратори в школах. Також присутні обговорили, як зробити ресурс ще більш зручними та доступним для користувачів, які нові функції запровадити.
Додамо, що переглянути всі вищеназвані електронні сервіси Сокальського району можна за посиланням https://sokalshchyna.info/