З сесії райради

В Сокальській районній раді презентували нову освітню інтерактивну систему “ОКо”

19 вересня в Сокальській районній раді пройшла нарада з керівниками закладів освіти спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища міст Сокальського району. Засідання проводив голова Сокальської районної ради Микола Пасько та в.о. директора департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації  Ігор Гайдук. Присутні розглянули три питання порядку денного: готовність шкіл до нового навчального року та опалювального сезону, кадрова робота, презентація системи організації освітнього процесу «Око».

У вступному слові Микола Пасько привітав освітян із початком нового навчального року і розповів про основну мету проведення цієї наради – презентація нової інтерактивної системи «ОКо». Він звернув увагу на сучасні реалії, які диктують нові вимоги роботи і вимагають її прозорості. Сокальська районна рада  працює максимально відкрито, гласно, дотримуючись вимог чинного законодавства. Цьому сприяє публікація всіх документів на офіційній інтернет сторінці, створення інтерактивної карти, яка дає повну інформацію про виділення коштів на всі об’єкти Сокальського району, з яких джерел вони надходять і як використовуються. Тепер надійшла черга і до закладів освіти. На сайтах шкіл є багато важливою інформації, але система «Око» допоможе налагодити процес комунікації між адміністрацією, вчителями, батьками та учнями.

Ігор Гайдук, у своєму виступі, відзначив, що Сокальщина у цьому напрямку виступає піонером і показує приклад іншим районам Львівської області.

Відтак начальник «Центру з обслуговування закладів освіти» Сокальської районної ради Микола Мисак доповів про готовність шкіл до нового навчального року та опалювального сезону. Придбано 790 комплектів в межах державної програми «Нова українська школа» і за кошти районного бюджету додатково було придбано ще 13 комплектів для НУШ. Також, у 2019 році, з скарбниці району виділено 5 млн.400 тис.грн на капітальні видатки галузі освіти. З цих коштів вже освоєно 40%, ще низка об’єктів в процесі роботи.  Цього року 27 освітніх мікропроектів були подані на обласний конкурс проектів місцевого розвитку. 12 стали переможцями. Інші 15, які не отримали високої оцінки, можуть бути реалізовані за рахунок  співфінансування з районного бюджету.

Що ж стосується опалювального сезону, за словами Миколи Мисака, вугілля заготовлено і завезено практично в усі навчальні заклади району.

Серед проблемних питань – затримка із придбанням автобусів «Школярик» ( Сокальський району цього року отримає 6 таких транспортних засоби), брак водіїв та кухарів, які через низьку зарплату не хочуть працювати в школах.

Про кадрову роботу в закладах освіти доповідала керуюча справами Сокальської районної ради Любов Ребрина. Вона акцентувала увагу керівників навчальних закладів  на правильному оформленні працівника на роботі, як уникнути помилок при його звільненні.

Директор компанії «Українські Інтерактивні Технології» Віктор Притулко презентував директорам інтерактивну систему організації освітнього процесу «ОКо». Цей електронний ресурс дозволяє побачити інформацію про успішність та відвідуваність учнів, розклад занять та домашні завдання. Розробники потурбувались про дотримання вимог конфіденційності, тому школярі бачать інформацію лише про  себе, а батьки лише про своїх дітей. Дана система аналізує оцінки учнів і  вчителі знатимуть рейтинги успішності своїх вихованців зі всіх предметів. Водночас батьки можуть не лише отримувати інформацію про оцінки, а відразу дізнаватись, коли їх дитини немає на уроці. Як тільки в систему будуть вноситись дані про відсутність учня, батькам на телефон прийде повідомлення. Також створений мобільний додаток, що дуже зручно для тих, хто перебуває за кордоном і немає доступу до комп’ютера. На завершення, Віктор Притулко повідомив, що передбачено кілька тренінгів для вчителів, які будуть адміністраторами системи «Око» для своєї школи.

Керівники навчальних закладів схвально відгукнулись до впровадження таких інновацій. Тепер їх завдання – забезпечити наповнення системи та донести інформацію про її можливості  до батьків.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.