З сесії райради

Відбулась нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад Сокальського району

30 травня в сесійній залі Сокальської районної ради пройшла нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад Сокальського району. На порядку денному було 6 питань. Серед основних – це виконання місцевих бюджетів та реалізація програми «Інвестиційна карта Сокальського району».

На початку засідання присутні вшанували хвилиною мовчання шахтарів, які загинули 29 травня на шахті «Лісова». Додамо, що через трагічну подію на копальні,  29-30 травня в Сокальському районі оголошені днями жалоби.

Начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галина Леонова звернула увагу на складну фінансову ситуацію в районі. Станом на 30 травня, виконання районного бюджету становить 97%. Вперше, за останні 5 років, дохідна частина не виконується на 100%. Це пов’язано із невиплатою зарплати шахтарям. ДП «Львіввугілля» – це бюджетоутворююче підприємство для районної казни, адже надходження від вугільної галузі в бюджет Сокальського району становить 48%. Галина Леонова наголосила, що окремим місцевих радам необхідно мобілізувати надходження, щоб до кінця травня виконати доходну частину за 5 місяців 2019 року.

Доповнив доповідь фінансиста голова Сокальської районної ради Микола Пасько: «Враховуючи труднощі із виконанням районного бюджету та відсутність перспектив щодо покращення ситуації, звертаюсь  до голів місцевих рад. Правильно розставляйте пріоритети та скеровуйте кошти на самі нагальні і першочергові потреби».

Далі Микола Пасько розповів про реалізацію районної програми «Інвестиційна карта Сокальського району».  Робота над її створенням триває і головам місцевих рад необхідно до 5 червня подати відповідну інформацію для її заповнення. Новостворена карта показуватиме всі інвестиційні можливості Сокальського району, де і які є вільні земельні ділянки та об’єкти. Окрім того, там будуть розміщені фінансові дані по кожній раді: які були зроблені роботи, їх вартість, з яких джерел були залучені кошти. Також буде інформація про міжнародні проекти, мікропроекти, які вже завершені або перебувають на стадії реалізації. « Ця інвестиційна карта стане підсумком роботи місцевої ради і покаже, що ми відкриті та можемо прозвітувати перед громадою про свою діяльність» – підсумував Микола Пасько.

До речі, Сокальський район першим у Львівській області створює таку інтерактивну інвестиційну карту.

В ході наради присутні також заслухали інформацію про організацію громадських робіт з місцевими радами, про приведення у відповідність до законодавства України установчих документів комунальних закладів органів місцевого самоврядування району, про проведення інвентаризації ВРХ в приватному секторі.

На завершення декан факультету державного управління, кандидат історичних наук Анатолій Каляєв запросив представників місцевого самоврядування на навчання у Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії при Президентові України.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.