З сесії райради

Сокальська районна рада підтримала фінансування бюджетних установ Соснівки

Відбулась позачергова сесія Сокальської районної ради

17 грудня відбулась 45 позачергова сесія Сокальської районної ради. На порядку денному було 6 питань: про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2019 рік, про  внесення змін до Програми підтримки органів виконавчої влади Сокальського району, про надання згоди на безоплатне прийняття майна, яке знаходиться на балансі відділів освіти та культури Червоноградської міської ради у спільну комунальну власність територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району.

Після затвердження порядку денного, депутати внесли зміни до показників районного бюджету. Це дозволило скерувати субвенцію з державного бюджету, в сумі 365 тис. 335 грн., на придбання квартири для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Про внесення змін до Програми підтримки органів виконавчої влади доповідала керівник апарату Сокальської райдержадміністрації Віра Левандовська. Вона повідомила про необхідність виділення додаткових коштів з районного бюджету, в сумі 410 тис. грн., для здійснення всіх необхідних виплат працівникам районної державної адміністрації, які будуть вивільнені з 1 січня 2020 року. 19 голосів «За» – і рішення було прийнято.

Наступні два питання порядку денного, які стосувались надання згоди на безоплатне прийняття майна, що знаходиться на балансі відділів освіти та культури Червоноградської міської ради у спільну комунальну власність територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району вже втретє виносяться на засідання районної сесії. Двічі депутати не приймали жодного рішення, очікуючи на відповідні кроки від Червоноградської міської ради. Остання також розглядала ці питання, і лише 5 грудня надіслала на адресу Сокальської районної ради остаточні рішення про передачу майна.

Перед депутатами виступила міський голова Соснівки Ірина Харчук. Вона нагадала, що Постановою Верховною Ради України Соснівку вилучено з адміністративного підпорядкування Червонограда і приєднано до Сокальського району. Тепер, від рішення депутатів залежить подальша доля та фінансування міських бюджетних установ.

В ході обговорення депутати поцікавились, чи готова Соснівська міська рада дофінансовувати бюджетні заклади, які знаходяться на її території. Адже через рішення парламенту, видатки районного бюджету зростають на понад 20 млн.грн, водночас державна дотація буде на 10 млн. грн. менше. За словами Ірини Харчук, при затвердженні бюджету на 2020 рік, планується передбачити 2 млн.205 тис. грн.. для співфінансування установ, які є на території міста.

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько звернув увагу депутатів, що вищеназвані рішення необхідно приймати, незважаючи на те, що ці 20 млн.грн. можна було б скерувати на розвиток Сокальського району. Бюджет на 2020 рік є збалансований і кошти, які потрібні для фінансування бюджетних установ Соснівки вже є закладені. В результаті 20 голосів «За» – і рішення були прийняті.

На завершення роботи сесії депутати прийняли два звернення. Перше «Звернення Сокальської районної ради щодо запобігання енергетичній загрозі України» стосувалось ситуації у вугільній галузі. Його зачитав Микола Пасько. В тексті документа йдеться про можливе фактичне знищення вугільної промисловості України за умови відсутності реальної державної підтримки вугледобувних підприємств в перехідний період. Тому районні депутати, звертаючись до Президента України вимагають: не допустити припинення роботи вугледобувних підприємств України; зберегти державне підприємство «Львіввугілля» як  цілісний майновий комплекс; докласти всіх зусиль аби  імпорт електроенергії з країни – агресора а також Республіки Білорусь був заборонений на усі сегменти ринку електроенергії України. Переглянути Державний бюджет України на 2020 рік в частині дофінансування вугільної галузі на перехідний період.

Наступне звернення  стосувалось Постанови Верховної Ради України щодо передачі Соснівки в адміністративне підпорядкування Сокальського району. Депутати ініціювали прийняття цього документа, враховуючи зростання видатків на утримання закладів, які знаходяться на території міста. В ньому йдеться про те, що з доходів бюджету Сокальського району виникає потреба дофінансовувати заклади Соснівської міської ради, фактично зменшуючи ресурс для розвитку об’єктів інфраструктури району, а саме: баланс між доходами та видатками Соснівської міської ради орієнтовно становить мінус 20 млн.грн. Тому районні депутати звертаються до високопосадовців з проханням врахувати потребу в коштах з метою соціально-економічного розвитку Сокальського району.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.