З сесії райради

Відбулась позачергова сесія Сокальської районної ради

19 квітня відбулось засідання 38-ї позачергової сесії Сокальської районної ради. До порядку денного було включено 6 питань. На початку пленарного засідання голова Сокальської районної ради Микола Пасько нагадав присутнім, що позачергову сесію необхідно було скликати для виділення коштів на мікропроекти, які стали переможцями в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку. Конкурсна комісія Львівської обласної ради відібрала 33 проекти з Сокальського району, які співфінансуватимуться з обласного і районного бюджетів.

По першому питанню «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2019 рік» доповіла начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галина Леонова. За її словами, для співфінансування потенційних переможців обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2019 рік, пропонується виділити з районного бюджету 1 млн.992 тис. 795 грн., 4 млн.грн – на Програму «Дороги Сокальщини». На Програму підтримки обдарованої учнівської молоді Сокальського району на 2019 рік з районної скарбниці пропонується виділити 48 тисяч 100,0 грн. Також, згідно з проектом рішення, залишок освітньої субвенції, в сумі 9 млн. 656 тис. 304 грн та субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій, в сумі 15 тис. 801 грн., буде скеровано на забезпечення якісної та доступної освіти «Нова українська школа», придбання меблів, обладнання та комп’ютерної техніки.

В ході обговорення виступив депутат Львівської обласної ради Сергій Касян. Він звернув увагу на нові вимоги конкурсної комісії, яка обирає кращі мікропроекти, на незадовільний рівень написання проектів. Тому Сергій Касян запропонував: в майбутньому провести навчання для учасників конкурсу, на якому він розповість про правила та основні нюанси, які необхідно врахувати при написанні проектів.

Цю пропозицію підтримав голова Сокальської районної ради Микола Пасько. Він також наголосив, що необхідно стимулювати громади писати мікропроекти. Для цього, районна рада підтримує тих учасників обласного конкурсу, які не стали переможцями і на сесії приймає рішення про виділення їм співфінансування з районного бюджету.

В результаті голосування рішення «Про внесення змін до показників районного бюджету на 2019 рік» було підтримано.

Друге питання «Про внесення змін до Програми «Дороги Сокальщини на 2018-2020 роки» стосувалось виділених 4 млн.грн. для Жвирківської селищної ради. Ці гроші будуть скеровані на ремонт дороги Сокаль-Стоянів. Жвирківський селищний голова Іван Кошлай запевнив, що на цю дорогу будуть також виділені кошти з бюджету селищної ради. 27 голосів «ЗА» і рішення було підтримано.

Вже вдруге заслухали депутати заступника голови Сокальської райдержадміністрації Миколу Поліщука щодо затвердження звіту «Про виконання Програми підтримки органів виконавчої влади Сокальського району за 2018 рік». За словами доповідача, у 2018 році на цю програму було виділено з районного бюджету  3 млн 624 тис. грн.. Гроші були скеровані на виплату зарплати працівникам райдержадміністрації, придбання та оплату послуг.

Депутати висловили претензії щодо використання цих коштів, в частині виплати премій. За словами Романа Шевчука, при прийнятті програми йшлось, що доплати отримають працівники, які мають маленькі зарплати. А виявилось, що отримували керівники, які і так мали високі оклади. Тому була внесена пропозиція щодо необхідності опрацювання прозорого механізму використання коштів по програмі «Підтримка органів виконавчої влади» .

В ході обговорення цього питання депутати надали слово громадському активісту Анатолію Космині. Він запропонував очільнику районної державної адміністрації зустрітись, щоб надати всю інформацію стосовно роботи служби у справах дітей СРДА.

Останнє питання порядку денного «Про внесення змін до Програми соціального захисту населення Сокальського району на 2019 рік». Як доповів начальник управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації Володимир Огінський ці зміни стосуються надання допомоги громадянам, які постраждали внаслідок пожеж. Рішення було підтримано і на цьому позачергова сесія була завершена.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.