З сесії райради

На сесії Сокальської районної ради депутати звернулися до правоохоронців щодо несанкціонованого вивозу сміття на території району

У четвер, 14 травня відбулася 50 позачергова сесія Сокальської районної ради на її розгляд виносилися 6 питань порядку денного. Перед початком засідання, медична сестра провела температурний скринінг всім депутатам, працівникам апарату Сокальської районної ради. В ході обстеження не було виявлено жодної людини із підвищеною температурою, тому сесія розпочала роботу у звичайному режимі. Депутати привітали своїх колег, які відзначили уродини у міжсесійний період, обрали лічильні та редакційні комісії, затвердили порядок денний.

Головуючий Микола Пасько повідомив, що позачергову сесію необхідно було скликати для прийняття відповідного бюджетного рішення щодо реалізації субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа». Це дозволить комунальному підприємству «Центр з обслуговування закладів освіти» оперативно провести процедуру закупівель необхідного обладнання та до 1 вересня облаштувати класи Нової української школи в освітніх закладах Сокальського району. Друга причина – необхідність виділити ще фінансування для здійснення спецперевезень під час карантину – йдеться у повідомленні Сокальської районної ради.

Далі депутати заслухали начальника фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галину Леонову щодо внесення змін до показників районного бюджету. Вона пояснила, що для забезпечення спецперевезень вже було виділено з районного бюджету 400 тис грн. Зараз пропонується ще додатково скерувати 230 тис.грн. Ці кошти  вилучають з районної Програми компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян в автомобільному транспорті у Сокальському районі на 2020 рік і передають на Програму підтримки та розвитку установ охорони здоров’я у КНП «Сокальська ЦРЛ».

Наступним рішенням депутати звільнили від сплати орендної плати суб’єктів господарювання, які не здійснюють діяльність на період карантину і орендують комунальне майно, що належить Сокальській районній раді. Водночас іншим підприємцям, які надають в оренду нежитлові приміщення приватної власності в Сокальському районі, рекомендується звільнити від сплати орендної плати або зменшити її розмір для орендарів, які фактично не здійснюють господарську діяльність на період карантину.

Про внесення змін до Регламенту Сокальської районної ради доповів депутат, голова постійної комісії з питань євроінтеграції, взаємодії з місцевими радами, децентралізації, регламенту, депутатської етики, законності та взаємодії з ЗМІ Віктор Притулко. Він повідомив, що дане рішення дасть можливість проводити позачергові  сесій районної ради,  засідання постійних депутатських комісій в режимі відеоконференції. Але дистанційно працювати депутати зможуть лише в умовах запровадження карантину, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану, спричинених спалахами епідемій та пандемій, що створюють загрозу життю і здоров’ю значних верств населення та введення такого стану відповідного до законодавства на всій території України або окремих територій. Віктор Притулко запевнив, що система «Голос», якою користується Сокальська районна рада для проведення пленарних засідань сесії, забезпечить всі необхідні функції для роботи онлайн. В результаті 25 голосів «За» і зміни до Регламенту районної ради були підтримані.

Під час розгляду питання «Про внесення змін до районних програм» доповідав головний лікар КНП «Сокальська ЦРЛ» Роман Швед. За його словами, коштів, які були виділені з районного бюджету для організації спецперевезень є недостатньо, враховуючи продовження карантинних обмежень. Окремих працівників лікарні довозять на роботу транспортом комунального підприємства. Але цього не достатньо і тому Сокальська ЦРЛ просить ще додаткові гроші на такі потреби. Також Роман Швед доповів про епідеміологічну ситуацію на теренах Сокальщини і про роботу медзакладу після запровадження ІІ етапу реформи. Станом на 14 травня в районі зафіксовано 6 хворих на коронавірус, 17 осіб очікують на результати ПЛР-тесту; 984 особи перевірені методом експрес–тесту. Завдяки підтримці районної ради та хорошій підготовці до медреформи районна лікарня підписала 14 угод з Національною службою здоров’я України. Такий результат є одним з кращих в області. В результаті, питання «Про внесення змін до районних програм» було прийнято.

На завершення депутати підтримали звернення щодо виявлення фактів спроби несанкціонованого відвантаження, складування твердих побутових відходів на території Сокальського району.  Документ адресований Кабінету Міністрів України, Державній екологічній інспекції, Міністерству внутрішніх справ,  Львівській облдержадміністрації, обласній раді. У ньому депутати вимагають перевірити діяльність підприємства, яке здійснює перевезення та захоронення сміття. Обрахувати шкоду нанесену навколишньому середовищу та притягнути винних осіб до відповідальності визначеної чинним законодавством України. Вжити заходів з метою недопущення в майбутньому несанкційонованого завезення сміття на територію Сокальського району.

Голос Сокальщини на GoogleNews