З сесії райради

Відбулося І засідання сесії Сокальської районної ради в ході якого розглянули 22 питання порядку денного з 40

У п’ятницю, 11 травня відбулося перше пленарне засідання XXIX позачергової сесії Сокальської районної ради. На розгляд сесії було винесено 40 питань разом із зверненнями. Протягом І-го робочого дня депутати розглянули 22 питання порядку денного.  До обіду районні обранці внесли зміни до показників районного бюджету Сокальського району на 2018 рік, а також зміни до районних Програм, розпорядниками коштів по яких виступає районна рада, зокрема по Програмі одноразової адресної допомоги окремим категоріям громадян Сокальського району, по Програмі фінансової підтримки районної газети «Голос з-над Бугу» і КП «Телерадіокомпанія «Сокаль»» на 2018 рік, по програмі розвитку місцевого самоврядування для проведення інформаційно-презентаційної діяльності,  покращення ефективності використання нерухомого майна та земельних ділянок, що належать до спільної комунальної власності територіальних громад Сокальського району на 2018 рік. Із запропонованих майже 30 програм, на ранковому засіданні вдалось розглянути «Програму захисту сільськогосподарських угідь від   повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на 2018 рік».

Якщо ж йти по порядку, то перші питання і зайняли у районних депутатів найбільше часу. Мова йде про внесення змін до показників районного бюджету. За словами обранців, розподіл так званих вільних лишків, що накопичені в районній казні за рахунок залишків субвенцій і бюджетів різних рівнів, перевиконання минулорічних показників, найбільший серед інших, які очікуються цьогоріч. Йдеться про майже 33 млн гривень. Таким чином, видатки загального фонду районного бюджету на 2018 рік збільшено на понад 24 млн 270 тисяч, спеціального фонду – на майже 8 млн 690 тисяч грн. Що стосується розподілу коштів, то левова їх частка, а це 13 млн 900 тисяч грн. – йде на реалізацію програми «Дороги Сокальщини на 2018-2020 роки», відтак решту майже 18 млн розподілено по галузях медицини, освіти, культури і спорту, сільського господарства, для захисту кордонів, мобілізаційної роботи, патріотичного виховання тощо через фінансування основними розпорядниками коштів.

Цим рішенням також затверджено виділення коштів в сумі понад 3 млн грн на реалізацію Програми підтримки органів виконавчої влади, що передбачає фінансову підтримку апарату Сокальської РДА і їх структурних підрозділів. Понад 2 млн грн. з цих грошей передбачені на виплату заробітної плати і нарахувань.

Освітня галузь також отримала фінансування на придбання обладнання і предметів довгострокового користування, покращення матеріально-технічної бази, проведення ремонтних робіт тощо. Крім того, рішенням передбачено додаткове виділення коштів на заробітну плату з нарахуваннями працівникам комунального закладу Центр обслуговування закладів освіти в сумі півмільйона гривень, та на доплату за напруженість та складність у роботі директорам шкіл в сумі 517 тисяч грн. На співфінансування обласної програми для придбання шкільних автобусів пропонується виділити 900 тисяч грн.

На Програму по збереженню об’єктів культурної спадщини на території Сокальського району на 2018 рік в проекті рішення було запропоновано виділити 650 тисяч грн, з них шляхом перерахування субвенції на виконання інвестиційних проектів в обласний бюджет 530 тисяч грн.

Для головного розпорядника коштів управління соціального захисту населення Сокальської РДА додатково на Програму соціального захисту окремих категорій населення Сокальського району  на 2018 рік – 330 тис грн. Для Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді – на утримання установи 10 тис 600 грн та 5 тисяч грн на проведення заходів.

На реалізацію заходів по Програмі національно – патріотичного, військово – спортивного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних силах України на 2017 – 2020 роки з районного бюджету заплановано виділення 100 тис грн..

Галузь культури через розподіл отримала кошти на підтримку творчої діяльності аматорських колективів, Програму пропагування Сокальського району на території України та за кордоном, культурний розвиток та інше.

Як субвенція місцевим радам підуть кошти на реалізацію програми «Дороги Сокальщини 2018-2020 років». В цілому сума складає 13 млн 900 тисяч.

Крім того, на програму по „зовнішньому освітленню населених пунктів Сокальського району на 2018 рік” депутати передбачили 300 000 грн, в тому числі Сілецькій сільській раді 220 тис. і Переспівській – 80 тис.грн. На „Майданчик з тренажерним обладнанням на 2018 рік” в сумі 180 000 грн; на „Розвиток спортивної інфраструктури у Сокальському районі на 2018 рік” субвенцію для Сілецької сільської ради в сумі 900 тис грн. Також внесеними змінами до районного бюджету Сокальського району передбачені кошти для відділу молоді і спорту.

Крім того, на утримання пожежної команди Хоробрівської сільської ради Сокальського району Львівської області на 2018 рік було виділено 150 тис грн.

Додатково, на проведення капітальних ремонтів по покрівлях народних домів по селах Боб’ятин та Хлівчани було виділено 1 млн 100 та 1 млн 200 тисяч гривень відповідно. Для Стенятинської сільської ради 100 тисяч грн виділяється на капітальний ремонт дитячої дошкільної установи.

Для обласного бюджету Львівської області на фінансування Сокальської філії Львівського музею історії релігії – музею «Дюдина. Земля. Всесвіт.» виділяється субвенція  в сумі 460 тисяч  гривень.

До доповідача – начальника управління фінансів Сокальської РДА Галини Леонової і до проекту рішення було чимало питань. Пропонувалось зокрема виділення коштів на ремонт дороги Сокаль-Червоноград – в районі від «трьої святих» до залізничного переїзду. Ділянка цього шляху перебуває в жахливому стані, а нею користується значна кількість мешканців району та підприємці. При цьому пропонувалось забрати кошти з ремонту майданчика на стадіоні, з програми охорони навколишнього середовища тощо. Дана пропозиція в ході голосування не набрала необхідної кількості голосів, отже підтримана не була.

В підсумку за проект рішення в цілому проголосувало 23 депутата.

Відтак, були розглянуті наступні 22 питання порядку денного. Внесені зміни до районних Програм, розпорядниками коштів по яких виступає районна рада, а також прийняті 18 інших загально-районних програм. В ході засідання, після обідньої перерви, оголошувалась невелика перерва на консультації. Її запропонував зробити голова комісії з питань АПК, земельних відносин, екології Андрій Сенюк. За попередніми даними, мова ніби то йшла про повернення до поправок до програми, що стосувались природоохоронних заходів. Відтак, вже практично на завершення робочого дня п’ятниці, він же запропонував зробити перерву в засіданні до наступного тижня. Про наступне пленарне засідання позачергової сесії Сокальської районної ради, після погодження з депутатами, буде повідомлено додатково.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.