З сесії райради

У Львові відбувся інформаційний семінар

Заступник голови районної ради Володимир Чуб та в. о. керівника апарату Сокальської РДА Надія Перегінець 8 липня взяли участь в інформаційному семінарі «Подолання стереотипів стосовно децентралізації на основі кращих іноземних практик та українських законодавчих ініціатив», який відбувся у Львові. Про його перебіг редакція попросила розповісти Володимира Чуба. Ось що він сказав:

– Цей семінар проводив Український інститут міжнародної політики спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, за сприяння обласної державної адміністрації, асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» та Офісу реформ у Львівській області.

Відкрив семінар та представив гостей керівник Офісу реформ у Львівській області Олег Матвіїшин. Модерував зустріч голова правління Українського інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук. 

Семінар розпочався знайомством учасників та формуванням переліку питань про децентралізацію, які найбільше цікавлять присутніх. Про децентралізацію, федералізацію, місцеву демократію: терміни та моделі, – доповідь зробила експерт Українського інституту міжнародної політики Катерина Сідаш. З кращою іноземною практикою децентралізації, перевагами, слабкими сторонами та характерними особливостями на прикладах різних країн із онлайн включеням міжнародних експертів, присутніх ознайомила представник УІМП Надія Афанасьєва. Змістовним і цікавим, з відповідями на сформовані на початку зустрічі запитання, був виступ про загальну логіку та особливості реформи з децентралізації влади в Україні головного спеціаліста відділу взаємодії з місцевими органами влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лідії Євтушенко. З новою архітектурою місцевих фінансів: фінансове забезпечення нових повноважень органів місцевого самоврядування; перерозподіл місцевих податків та інших джерел фінансування для виконання повноважень органів місцевої влади детально ознайомила докторантка кафедри управління національним господарством та економічної політики Національної академії державного управління при президентові України Яніна Казюк.

На завершення відбулася підсумкова дискусія між доповідачами, експертами та учасниками, яка підтвердила необхідність і терміновість проведення реформ в Україні для стабілізації розвитку держави.

Наш кор.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.