Головна / З сесії райради / За деякі рішення голосували, а за деякі – ні

За деякі рішення голосували, а за деякі – ні

11 квітня депутати Сокальської районної ради зібралися на друге пленарне засідання для розгляду питань двадцятої сесії. "Про делегування повноважень Сокальської районної ради Сокальській районній державній адміністрації" доповів заступник голови районної ради Володимир Чуб. Депутати підтвердили делеговані повноваження відповідно до Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" зі змінами, доповненнями, які діють сьогодні.

Далі начальник фінансового управління РДА Галина Леонова доповіла "Про затвердження розпоряджень голови Сокальської райдержадміністрації" та "Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2013 рік". Останнє питання депутати Михайло Веклин, Олександр Гаврилюк, Василь Панченко, Василь Береза, Сергій Касян, Андрій Сенюк, Володимир Чуб, Тарас Стародуб, Ігор Хом`як, Богдан Красько, досить активно обговорювали, цікавились, чому не враховані пропозиції, які надійшли з територій, котрі вони представляють. А голова бюджетної комісії Сергій Костюк акцентував, зокрема, на необхідності тіснішої співпраці райдержадміністрації і бюджетної комісії районної ради, висловив припущення, що, очевидно, незабаром у бюджеті не вистачить коштів на захищені статті… Голова районної ради Ігор Дацюк вважає, що головна проблема  в державній політиці. Після обговорення депутати прийняли рішення з цих питань.

Проте не проголосували за наступні  "Про делегування повноважень з визначення генерального замовника для закупівлі вугілля у 2013-2015 роках для бюджетних установ за рамковими угодами за кошти районного бюджету" та "Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району на 2013 рік", (доповідав перший заступник голови РДА Павло Савчук). Депутати мали змогу докладно ознайомитись з Програмою, тому було вирішено перейти до запитань, обговорення та пропозицій. Доповідачу ставили запитання депутати Олег Кожушко, Тарас Стародуб, Богдан Орищин, Василь Панченко, Роман Запісоцький, Ярослав Гаврилів, Василь Смолинець, Петро Пилипчук… Відповідали  голова РДА Наталія Карташова та перший заступник Павло Савчук. В обговоренні взяли участь  депутат Микола Пасько: "…У тому вигляді, як зараз нам подається Програма, ми не маємо права її затверджувати, тому що вона не відповідає дійсності. В мене є пропозиція: почути реальну картину від розпорядників коштів, скільки і на які потреби вони виділяються, яка сума на захищені статті потрібна, а також хотілося б почути, які влада робитиме наступні кроки. Плану дій у цій Програмі немає, тому я пропоную за неї не голосувати”.

Заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб: "У Програмі лише названі проблемні питання, основні напрямки, очікуваний результат  і це майже по всіх розділах, окрім розділу про ЖКГ та щодо земельних відносин у місцевих радах. Жодних поправок, пропозицій, які на депутатських комісіях пропонували, у Програмі не враховано. Програма розвитку нашого району потрібна, але не така, яка є зараз, таку  не можна приймати".

Свою позицію висловила і голова Сокальської РДА Наталія Карташова: "На жаль, я не мала змоги брати участь у роботі бюджетної комісії, бо в районі надзвичайна ситуація з підтопленнями, і я тиждень була там. Але це робота не лише райдержадміністрації, а спільна з місцевими радами. Ми робили все, що можемо, щоб людей врятувати. Програма соціально-економічного розвитку має бути затверджена, бо ми повинні працювати і розвиватися. Райдержадміністрація подала пропозицію про виділення коштів на завершення будівництва Пристанської школи і вже є рішення з Міністерства фінансів, що буде виділено 7 млн. 420 тис. грн., також отримали кошти в сумі понад 4 мільйони на завершення будівництва дитячого садка в селі Сілець. Райдержадміністрація і без Програми працює. Але, шановні депутати, прийміть Програму, щоб вона працювала, район повинен розвиватися навіть з тими мізерними коштами". Проте більшість мали іншу думку і за Програму соціально-економічного та культурного розвитку не проголосували.

Далі депутати затвердили районні програми: "Профілактика злочинності серед неповнолітніх в Сокальському районі на 2013 рік" (доповідав начальник Сокальського РВ ГУ МВСУ у Львівській області Володимир Спічак) та "Про поліпшення сервісу обслуговування платників податків в Сокальському районі на 2013-2014 роки" (начальник ДПІ у Сокальському районі Андрій Турколяк). До начальника Сокальського РВ ГУ МВСУ у Львівській області Володимира Спічака запитання мали депутати Олег Кожушко, Тарас Личко, Богдан Орищин, Тарас Стародуб.

Питання "Про погодження клопотання ТзОВ "Розумбуд" про отримання спеціального дозволу (ліцензії)” доповів заступник голови районної ради Володимир Чуб. Його доповнили і відповіли на запитання депутатів директор ТзОВ "Розумбуд" Андрій Проченко та Двірцівський сільський голова Надія Стрілець, а також депутат Андрій Сенюк. З певними поправками це рішення прийняли. Розглянули також питання "Про затвердження нормативних грошових оцінок земельних ділянок сільськогосподарського призначення", "Про надання дозволу на оренду приміщень" та "Звіт голови постійної комісії районної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села".

Далі з питання "Про стан електричних мереж на території Сокальського району" доповідати мав начальник Сокальського РЕМ Зеновій Милик. Проте замість нього за трибуну вийшов головний інженер Ігор Іщук, тож депутати проголосували за те, щоб розгляд цього питання перенести на наступну сесію і запросити начальника Сокальського РЕМ З. Милика. Два наступні питання  "Про затвердження Положення про порядок висвітлення діяльності депутатів Сокальської районної ради" та "Про внесення змін до Програми фінансової підтримки та зміцнення матеріальнотехнічної бази комунального підприємства "Телерадіокомпанія "Сокаль" на 2013 рік", які доповів депутат Микола Пасько, не були підтримані.

Серед запитів, звернень депутатів Сокальської районної ради та відповідей на них, зокрема, розглядали запити депутатів Катерини Захаревич "Щодо підтоплення села Глухів", Олега Кожушка, Володимира Фіяли, Володимира Чуба, Василя Смолинця до прокурора Сокальського району "Щодо проведення перевірки за фактом недотримання законодавчих та актів органів управління Сокальської районної ради щодо призначення на посаду головного лікаря особи, яка не відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам….", Тараса Стародуба: "Беручи до уваги дефіцитність бюджету Сокальського району 2013 року та нестачу коштів на захищені статті, фракція ВО "Свобода" просить у 15денний термін апарату районної ради зібрати інформацію для розпорядників коштів щодо нестачі фінансування захищених статей і на основі цього підготувати і погодити звернення до голови Львівської ОДА та голови обласної ради щодо нестачі коштів для фінансування захищених статей в Сокальському районі”. Депутат Петро Пилипчук звернувся із запитом до прокурора Сокальського району, "бо під час повені у Добрячині не підключили електропідстанцію, яка споруджувалася саме для відкачування води, не подавали напруги і, відповідно, не використовували її за призначенням. Хто ж відшкодовуватиме збитки, завдані жителям села? А до того ж Сокальський РЕМ за використану електроенергію (2,5 кіловати) виставив рахунок  18 тис. грн. Тепер все село збирає гроші. А коли взимку, через несприятливі погодні умови обледеніли електропроводи, то Сокальському РЕМ безкоштовно допомагав увесь район: влада, фермери, підприємці, громади…"

У "різному" депутати також розглянули політичні, суспільноекономічні та соціальні питання.

Оксана ПРОЦЬ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three × five =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!