Головна / З сесії райради / Турбота про громаду в цілому та про кожного зокрема

Турбота про громаду в цілому та про кожного зокрема

7 грудня в Сокальському районному Народному домі відбулись урочисті заходи з нагоди Дня місцевого самоврядування. Присутніх на святі міських, сільських та селищного голів, службовців виконавчих структур органів місцевого самоврядування привітали заступник голови районної ради Володимир Чуб, голова асоціації місцевих рад, Лучицький сільський голова Володимир Черечін, керівник апарату РДА Марія Христинич, Сокальський міський голова Богдан Зарічний.

У вітальному слові заступник голови районної ради Володимир Чуб акцентував на тому, що за роки існування в сучасній Українській державі інститут місцевого самоврядування переконливо довів власну спроможність бути дієвою та ефективною формою організації влади на місцях, а також потужним чинником розвитку демократії. "Тут у залі присутні ті, хто є найближче до людей, щоденно займаються їхніми проблемами, допомагають вирішувати їх",  сказав він. І назвав тих, хто довгий час працює на ниві місцевого самоврядування. Зокрема, всьоме обрала ванівська громада сільським головою Галину Пагулу, відпрацювала дві каденції секретарем і стільки ж Карівським сільським головою Ярослава Черняк, чотири каденції була секретарем і три Княжівським сільським головою Галина Левусь, три – секретарем, другу, Корчівським сільським головою – Галина Сідельник, чотири каденції є Переспівським сільським головою Степан Кіндратюк, одна каденція  секретар, три каденції  Свитазівським сільським головою працює Ганна Гарасимчук, три  секретар і третю Скоморохівським сільським головою є Надія Гібляк, уже четверту каденцію очолює Хлівчанську територіальну громаду Василь Бігун. 36 років працює секретарем Хоробрівської сільської ради Любов Костюк, сім каденцій трудиться її колега Ганна Пончка у Домашівській сільській раді, по шість – Ірина Карнага у Тудорковицькій сільській раді та Оксана Гриб у Межирічанській, п'ять  Галина Затхей у Сілецькій, стільки ж Галина Сенів в Опільській, Ольга Вороняк в Лучицькій, Наталія Бойко в Двірцівській, по чотири каденції Любов Бень І Галина Сошкіна у Варязькій та Савчинській. Їм виявили високу довіру жителі територіальних громад  представляти їх інтереси у вирішенні найскладніших життєвих питань та підвищувати рівень їх життя. 

Далі мав слово голова асоціації місцевих рад Володимир Черечін, який зазначив, що "майбутнє нашої держави і громад неможливе без розвитку місцевого самоврядування. Органи самоврядування та виконавчої влади мають докласти спільних зусиль для вирішення проблем соціального та економічного характеру. Адже реальне народовладдя можливе лише тоді, коли буде спільна праця влади і громади. Територіальні громади нам довірили представляти їхню волю, захищати їхні інтереси, відстоювати право жити в демократичній державі. Саме до нас звертаються громадяни з питаннями різного характеру. І ми маємо їх вислухати, порадити. Від нашого професіоналізму і бажання допомогти залежить розвиток місцевого самоврядування".

Привітав колег зі святом і Сокальський міський голова Богдан Зарічний, наголосивши, що "назріли кардинальні реформи місцевого самоврядування, в тому числі адміністративно-територіальні. Вони зробили би органи місцевого самоврядування дійсно здатними виконувати ті завдання, які стоять перед ними. Необхідні зміни в бюджетному і податковому законодавствах, щоб на місцях в територіальних громадах залишалося значно більше коштів. Потребує кардинальних змін і система фінансування делегованих повноважень, щоб відносини між державою і органами місцевого самоврядування були чесні, прозорі і зрозумілі, як є в будьякій розвиненій країні світу". 

Керівник апарату РДА Марія Христинич, вітаючи представників органів місцевого самоврядування, сказала: "Місцеве самоврядування – це дуже важка робота. І нині тут присутні є тими обраними, за якими стоїть громада. Які не побоялися взяти на свої плечі болі та турботи людей, які живуть у цих населених пунктах. Ми разом будуємо спільний дім  нашу державу, в якій має бути добре всім. І маємо це робити наполегливою працею, розумом, злагодою, в милості та милосерді один до одного".

За вагомий внесок у справу розвитку місцевого самоврядування, успіхи у діяльності на благо територіальних громад та з нагоди Дня місцевого самоврядування кращі керівники представницьких органів та службовці місцевого самоврядування були нагороджені грамотами районної ради та райдержадміністрації.

На свято також запросили ветеранів місцевого самоврядування Юлія Лукомського, Ярослава Олійника, Олександра Бобровича, Олега Солодяка, які в свій час робили все для того, щоб Сокальщина розвивалися. І їхня заслуга є не меншою, ніж нинішніх представників місцевого самоврядування. 

Порівнюючи ті проблеми, з якими я стикався, коли був головою районної ради, із тими, що є сьогодні, – зазначив, вітаючи колег, почесний громадянин міста Сокаль Юлій Лукомський, – то їх значно більше, і їх не просто вирішувати. Сьогодні рівень життя людей підвищився, але цінності людські не змінилися. Як і тоді було важливо бути порядними і чесними, так і нині. Як тоді було важливо думати про громаду і окремо про людину, так і зараз…

А далі присутніх привітав з професійним святом начальник відділу молоді та спорту РДА Ярослав Тарасюк, і вручив медалі та кубки переможцям та призерам X спартакіади серед депутатів місцевих рад, присвяченої Дню місцевого самоврядування, у різних видах спорту. А редактор газети "Футбол Сокальщини" Ярослав Підкіпняк відзначив грамотами кращих передплатників та подякував їм за вклад у розвиток спорту, зокрема футболу, пропагування здорового способу життя на теренах Сокальщини. 

Слова промовців вдало перепліталися із барвистим вінком музичних вітань, які підготувала громадська організація "Світанок". Мелодійні українські пісні для серця і душі виконали переможець першого пісенного конкурсу аматорської творчості "Золота октава" Назарій Михальчук з Савчина та юні виконавці  Тетяна Надяковська з Волсвина, Мар'яна Владика зі Стременя. Присутні "скупали" їх в теплих оваціях. Зал щиро аплодував й дуету у складі Надії Коляди та Ольги Лемехи, під акомпанемент Тараса Кіха з Межиріччя, за щирі вітання та ліричні пісні. Зачарувала усіх мелодійним голосом Світлана Притулко (на знімку внизу). Їхні виступи подарували гарний настрій, оптимізм та додали духу. Свято майстерно вела Олена Назарова. 

З гарним настроєм поверталися працівники місцевого самоврядування до своїх громад. Нині у них професійне свято, а завтра на них чекають трудові будні  щоденна копітка робота для і заради людей, громади та розквіту України.

*** 

На святі працівників місцевого самоврядування у Києві побували голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк і Ванівський сільський голова Ганна Пагула. Їм та депутату районної ради кількох скликань Петру Габі вручили грамоти комітету Верховної ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, міністерства регіонального розвитку, будівництва та житловокомунального господарства, двоє останніх отримали ще й медалі за розвиток місцевого самоврядування.

Любов ПУЗИЧ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!