Головна / З сесії райради / Засідання сімнадцятої сесії Сокальської районної ради

Засідання сімнадцятої сесії Сокальської районної ради

Сокальській районній раді запропоновано додатково 19170 грн., з них на підписку періодики на І півріччя 2013 року – 1500 грн., оплату реєстрації прав власності та технічної документації на об’єкти спільної комунальної власності територіальних громад Сокальського району – 7470 грн., оплату заробітної плати з нарахуваннями – 10200 грн. Белзькій місцевій пожежній команді для придбання пальномастильних матеріалів, у зв’язку із проведенням гасіння торфів, пропонується виділити 13000 грн. Управлінню праці та соціального захисту населення Сокальської РДА пропонується виділити 106330 грн., з них на адресну допомогу пільговій категорії громадян – 58980 грн., на пільги, що надаються з районного бюджету населенню по оплаті житловокомунальних послуг – 47300 грн., виплату поштових видатків по допомозі особам, яким виповнилося 100 років – 50 грн. Відділу у справах молоді та спорту Сокальської РДА пропонується виділити 17700 грн. для участі в першому турі чемпіонату України серед команд вищої аматорської ліги з волейболу ВК «Сокіл».

Також проектом рішення передбачена інша дотація на суму 166370 грн., а саме: Переспівській сільській раді на виплату 10 окладів при виході на пенсію та індексацію заробітної плати працівникам сільської ради – 41800 грн.; Стенятинській сільській раді на виплату індексації заробітної плати та оплату природного газу по дитячій дошкільній установі – 30000 грн; Хлівчанській сільській раді на виплату індексації заробітної плати працівникам дошкільної установи та Народних домів – 11070 грн.; Угнівській міській раді на виплату індексації заробітної плати працівникам міської ради та дошкільної установи – 83500 грн.

Також передбачена інша субвенція, на суму 68300 грн., Смиківській сільській раді на реконструкцію даху Народного дому с. Смиків. По управлінню агропромислового розвитку Сокальської РДА пропонується збільшити видатки на реалізацію Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на суму 38000 грн. за рахунок зменшення призначень на Програму підтримки галузі тваринництва.

За рахунок вільного залишку коштів спеціального фонду проектом рішення пропонується збільшити видатки на 88710 грн., зокрема, відділу культури та туризму Сокальської РДА для: бібліотек на придбання предметів, матеріалів – 2740 грн.; районного Народного дому на придбання предметів, матеріалів – 330 грн., оплату послуг – 3000 грн., придбання побутової техніки – 2670 грн., шкіл естетичного виховання на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 4120 грн., оплату послуг – 3780 грн.; відділу освіти Сокальської РДА для: шкіл на придбання будівельних матеріалів – 21610 грн., придбання комплектуючих до котельні, насосів та двигунів – 10000 грн.; ДЮСШ «Соколяни» на придбання предметів, матеріалів – 10460 грн.; КЗ СРРЛО «Сокальська центральна районна лікарня» для лікарень на придбання предметів, матеріалів – 2900 грн., на оплату послуг – 27100 грн. (поточний ремонт приміщення лабораторії – 9000 грн., фасаду приймального покою Сокальської ЦРЛ – 18100 грн.).

Також пропонується збільшити дохідну та видаткову частини по спеціальному фонду за рахунок надходження благодійних внесків, грандів та дарунків на суму 1000 грн. по відділу культури та туризму Сокальської РДА на оплату послуг.

Врахувавши вищевказане, пропонується збільшити дефіцит загального фонду районного бюджету на 2012 рік на суму 1116440 грн., збільшивши при цьому обсяг коштів, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку спеціального фонду, на 470280 грн., та зміни залишку коштів районного бюджету на початок 2012 року на 1586720 грн.

Також проектом передбачено збільшити дефіцит спеціального фонду районного бюджету на 2012 рік на суму 558990 грн., у тому числі за рахунок надходження коштів із загального фонду до бюджету розвитку спеціального фонду на суму 470280 грн. та зміни залишку коштів районного бюджету на початок 2012 року – 88710 грн.

Вислухавши доповідь начальника фінансового управління Світлани Ксьонжик, депутати Тарас Стародуб та Роман Запісоцький мали певні зауваження, зокрема, щодо того, чому скеровуються кошти на підтримку виплати зарплати і індексації – які адресували голові райдержадміністрації Наталії Карташовій, на що вона відповіла: «Це не перший рік і не перший раз виділяються кошти на те, аби виплатити компенсації, індексації, матеріальні допомоги. І це не сталося за президентства Віктора Федоровича Януковича. Це стосовно політики. Думаю, що ви чули так, як і я, відповідь заступника начальника фінансового управління Львівської ОДА – якщо не вистачає коштів, ніхто нам допомагати не буде, а маємо привести у відповідність структуру, йдеться про скорочення робочих місць. Чому ми зараз скеровуємо кошти на виплату заробітної плати, яких не вистачилo у галузях охорони здоров`я і освіти? Я ставлю собі таке саме запитання, як і ви. Незабаром у нас буде перевірка фінансової інспекції, яка дасть відповідь, чому так сталося. А на останньому засіданні колегії РДА ми прийняли рішення, щоб керівників і винних осіб притягнути до відповідальності». Начальник фінансового управління Світлана Ксьонжик, відповідаючи депутатам, чому не виконане рішення Сокальської районної ради за 22 серпня 2012 року, підкреслила, що попереджала про таку можливість, а також наголосила на спільній відповідальності і депутатів, і керівників райдержадміністрації, і її підрозділів за невиконання цього рішення.

В обговоренні взяв участь депутат Тарас Стародуб, котрий, зокрема, сказав: «Фракція Всеукраїнського об`єднання «Свобода» у Сокальській районній раді не мотивується при голосуванні, прийнятті рішення тим, що було колись, у попередній каденції. Наша фракція не вважає, що ми всі винні у невиконанні даного рішення, це може встановити лише суд. А чи це наша компетенція, виділяти кошти, якщо хтось прорахувався з бюджетних установ? Наша фракція не була ініціатором, щоб такі різкі зміни вносити у це рішення. Але я, як голова фракції, разом з іншими головами фракцій підписалися під цим рішенням. Наша основна вимога – це виконання рішення сесії Сокальської районної ради від 22 серпня 2012 року. А ті, хто помилився, хай шукають гроші, хай виправляють свої помилки…»

Також свої пропозиції стосовно прийняття рішення подали Володимир Чуб та Тарас Стародуб, але решта депутатів їх не підтримали. Враховуючи інші пропозиції і поправки, рішення було прийняте.

Про використання коштів, виділених на реалізацію загальнорайонних програм у 2012 році доповідали розпорядники коштів, а саме Ігор Шайнога, Світлана Ксьонжик, Володимир Огінський, Наталія Якубишин, Ігор Дацюк, Лариса Фарин.

В обговоренні взяли участь депутат Сергій Костюк, котрий вів мову про те, що, приймаючи загальнорайонні програми на наступний рік, потрібно проаналізувати їх ефективність, звернув увагу на програму підтримки Народного духового оркестру Сокальського народного дому та ефективність його фінансування. Депутат Лариса Фарин підкреслила про необхідність програми щодо підтримки Народного духового оркестру Сокальського народного дому. Подібну думку висловив депутат Василь Панченко. Також з цього питання виступили Ігор Хом`як та Микола Пасько.

Депутати розглянули ще такі важливі питання: про внесення змін до рішення сесії Сокальської районної ради від 11 січня 2011 року №24; про передачу в оперативне управління Белзькій місцевій пожежній команді пожежнорятувального автомобіля Mercedes Benz Atego 1329 AF; про надання дозволу на оренду приміщень; про надання дозволу на списання медичного обладнання; про перейменування Мурованської ЗШ I-III ступенів у Мурованський НВК «ЗШ I-III ст. – дитячий садок»; про затвердження переліку закладів культури базової мережі районного рівня та їх граничної штатної чисельності; про затвердження нормативних грошових оцінок земельних ділянок сільськогосподарського призначення; інформацію про роботу тимчасової контрольної комісії; про участь депутатів у роботі ради та її органах у 2012 році; про планування діяльності Сокальської районної ради на 2013 рік. В обговоренні цих питань брали участь депутати Василь Бойко, Ярослав Вітик, Катерина Захаревич, Сергій Касян, Ігор Хом`як, Роман Монастирський, Тарас Стародуб, Василь Козира, Світлана Мусій, Василь Панченко, Ігор Сметана, Роман Сташкевич, Василь Смолинець, Богдан Шклянка та інші.

Про роботу КП «Телерадіокомпанія «Сокаль» перед депутатами прозвітував генеральний директор Микола Пасько. Його звіт супроводжувався відповідною презентацією і був поділений на дві частини: фінансову та план і перспективи розвитку «Телерадіокомпанії «Сокаль». Свої пропозиції стосовно реклами, окремих радіопередач, виступів депутатів в ефірі Сокальського радіо – висловили депутати Ірина Здерка, Богдан Шклянка, Ігор Хом`як, Роман Запісоцький. Всі, хто виступав, підкреслювали, що колектив редакції висвітлює актуальні питання життєдіяльності району і громади. Дуже популярними є транслювання Богослужіння і те, що Сокальське радіо слухають не лише на Сокальщині, а й за її межами. Генеральний директор Микола Пасько розповів про план розвитку, зокрема, про створення і розповсюдження телевізійного продукту, а також про інші задуми цього творчого журналістського колективу.

Про розгляд запитів, звернень депутатів Сокальської районної ради та відповідей на них інформував заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб.

У різному виступив депутат Євген Марфюк, котрий запропонував керівникам районної ради та райдержадміністрації найближчим часом узгодити кілька кандидатур на посаду головного лікаря Сокальської ЦРЛ, щоб врешті це питання було вирішено. Його підтримали чимало депутатів. Голова районної ради Ігор Дацюк погодився, що це питання потрібно вирішити якнайшвидше.

Оксана ПРОЦЬ. 

 

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

18 − 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!