Головна / З сесії райради / Засідання сесії Сокальської районної ради

Засідання сесії Сокальської районної ради

Засідання сесії Сокальської районної ради розпочалося з виконання Державного гімну України, депутати пом`янули хвилиною мовчання депутата Любомиру Нітефор та громадського діяча Львівщини Ярослава Лемика, котрі відійшли у вічність. Опісля привітали своїх колег з днем народження. Обрали редакційну і лічильну комісії. І перейшли до затвердження порядку денного. Депутат Микола Пасько запропонував  питання: "Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району за 9 місяців 2012 року", "Про призначення головного лікаря Комунального закладу Сокальської районної ради Львівської області "Сокальська центральна районна лікарня", "Про створення КЗСРР ЛО "Сокальський районний центр первинної медикосанітарної допомоги" зняти з порядку денного, підкресливши, що члени Президії Сокальської районної ради були такої ж думки. Стосовно питання про призначення головного лікаря ЦРЛ свою позицію висловила голова РДА, депутат Наталія Карташова: "У Статуті КЗСРР ЛО "Сокальська центральна районна лікарня" сказано, що "керівництво лікарнею здійснює головний лікар, який призначається та звільняється з посади, відсторонюється від виконання обов`язків рішенням засновника з подання голови Сокальської районної державної адміністрації та за погодженням з Головним управлінням охорони здоров`я Львівської ОДА". Отже голова Сокальської РДА вносить подання про призначення та звільнення головного лікаря. Прошу вас про розуміння і підтримку кандидатури Романа Тимофійовича Шведа, бо входимо в нелегкий період, коли йдеться про створення відділення екстреної медичної допомоги. Саме з цього приводу минулого тижня до нас приїжджав головний лікар Львівського обласного центру екстреної допомоги та медичних катастроф Ю.Пацюрко, який підкреслив, що ситуація у Сокальському районі щодо призначення головного лікаря є неоднозначною, тому це був один з аргументів, щоб відділення екстреної швидкої допомоги було створено з центром у Червонограді. Тому прошу це питання залишити у порядку денному". Проте депутати тридцятьма сімома голосами підтримали пропозицію депутата Миколи Паська і згаданих три питання були зняті з порядку денного сімнадцятої сесії районної ради.

Голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк прочитав Подання про усунення порушень законодавства про місцеве самоврядування та про місцеві державні адміністрації, яке надійшло від прокурора району Романа Шарка, де, зокрема, чітко зазначено: "Всупереч ст. 29 п. 2 Регламенту Сокальської районної ради, згідно з яким виконавчий апарат забезпечує попереднє обговорення постійними комісіями проектів рішень, що виносяться на розгляд ради, згадані проекти рішень не обговорювалися жодною з постійно діючих комісій Сокальської районної ради. Отже проекти рішень Сокальської районної ради про недовіру голові Сокальської РДА Наталії Павлівні Карташовій та "Про звіт голови Сокальської райдержадміністрації про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району за перше півріччя 2012 року та делегованих повноважень" були включені до порядку денного сесії без документів, підготовлених відповідно до вимог Регламенту ради, що є додатковою підставою для визнання їх протиправними. На підставі наведеного, керуючись ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" вимагаю: розглянути дане подання, вжити заходів до усунення виявлених порушень вимог Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні та Закону України "Про місцеві державні адміністрації", причин та умов, що їм сприяли; скасувати рішення Сокальської районної ради від 2.11. 2012 року №331 "Про звіт голови Сокальської райдержадміністрації про виконання Програми соціальноекономічного та культурного розвитку за перше півріччя 2012 року та делегованих повноважень" та рішення районної ради №332 від 2.11.2012 року "Про недовіру голові Сокальської РДА Карташовій Наталії Павлівні”. Про результати розгляду подання та про вжиті заходи необхідно письмово інформувати прокуратуру району не пізніше десятиденного строку з дня отримання подання". Отже це питання пропонується на розгляд сесії. Проте голова районної ради Ігор Дацюк висловив іншу пропозицію  а саме, з огляду на те, що це питання не вивчалось в комісіях і у Президії, розглядати його на наступній сесії. Тож 58 депутатів підтримали саме цю пропозицію. Отже затвердили порядок денний, у якому було 22 питання.
 
Спочатку розглядали фінансові питання: про затвердження розпоряджень голови Сокальської райдержадміністрації; про виконання районного бюджету Сокальського району за 9 місяців; про списання заборгованості по бюджетній позичці, наданій під регіональний контракт 1998 року; про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2012 рік  доповідала начальник фінансового управління РДА Світлана Ксьонжик. Найбільш активно депутати обговорювали питання "Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2012 рік", стисло подаємо доповідь.
 
Проектом рішення пропонується внесення змін і доповнень до рішень Сокальської районної ради від 10.01.2012 № 185 "Про районний бюджет Сокальського району йа 2012 рік" та від 22.08.2012 № 292 "Про внесення змін до районного бюджету Сокальського району на 2012 рік".
 
У проекті рішення пропонується збільшити загальний обсяг доходів районного бюджету на 1259470 грн., з них по загальному фонду на суму 1258470 грн., по спеціальному фонду – 1000 грн. По загальному фонду пропонується збільшити податок на доходи фізичних осіб на 1121440 грн., плату за розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів – 31030 грн., надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності – 60000 грн., концесійні платежі щодо об"єктів комунальної власності (крім тих, які мають цільове спрямування згідно із законом)  46000 грн., по спеціальному фонду  благодійні внески, гранти та дарунки, отримані бюджетними установами.
 
До загального фонду районного бюджету за десять місяців 2012 року надійшло 43655,9 тис. грн. податків і зборів, при плані 40161,8 тис. грн. або 108,7% уточнених планових призначень. Зокрема, доходів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, отримано  41815,4 тис. грн., при плані 39267,2 тис. грн. або 106,5%, доходів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів  1840,5 тис. грн., при плані 894,6 тис. грн. або 205,7%.
 
Обсяг районного бюджету за видатками на 2012 рік пропонується збільшити в цілому на 2934900 грн., у тому числі видатків загального фонду  2374910 грн., спеціального фонду  559990 грн., з них бюджету розвитку  470280 грн.
 
Збільшення видатків пропонується за рахунок перерозподілу вільного залишку коштів по загальному фонду на суму 1586720 грн., спеціальному  88710 грн., перевиконання дохідної частини районного бюджету на 1258470 грн.
 
Крім того, у проекті рішення передбачено перерозподіл бюджетних асигнувань в розрізі економічної класифікації в межах загального обсягу видатків головних розпорядників коштів. Зокрема, по відділу освіти Сокальської РДА збільшити видатки на 3696940 грн., з них на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам загальноосвітніх шкіл – 3276450 грн., одноразової допомоги дитинісироті, якій виповнилось 18 років – 1590 грн., виготовлення дозволів на право експлуатації шкільних свердловин  4200 грн., фінансування мікропроектів у сфері енергоощадності: для проведення капремонту системи теплопостачання Суховільської ЗШ І ст. – 64000 грн., Стремінської ЗШ І ст. – 64000 грн., Глухівської ЗШ І ст.  64000 грн., для заміни вікон Забузької ЗШ І-IIІ ст. 45000 грн. Крім того, для проведення капітального ремонту віконних та дверних прорізів із заміною на металопластикові склопакети у Волсвинській ЗШ І-ІІ ст.-  30000 грн., придбання металопрофілю для покриття даху та проведення капітального ремонту даху Жвирківської ЗШ І-ІІІ ст.  147700 грн. За рахунок економії зменшено видатки по установах освіти всього на 2055650 грн., з них на заробітну плату з нарахуваннями  590320 грн., придбання предметів, матеріалів  63580 грн., оплату послуг  8680 грн., відряджень  66060 грн., на оплату теплопостачання, електроенергії, водопостачання і водовідведення, природного газу  1327010 грн. Відділу культури Сокальської РДА пропонується проектом рішення виділити 31500 грн., в тому числі на оплату енергоносіїв  23700 грн., поточний ремонт бібліотеки с. Сілець  7800 грн. КЗСРР ЛО "Сокальська центральна районна лікарня" передбачено збільшити видатки на 1261530 грн., з них на виплату заробітної плати з нарахуваннями  828000 грн., придбання медикаментів  220000 грн., пальномастильних матеріалів для перевезення дитини для проведення гемодіалізу  20390 грн., поточний ремонт кабінету контрольованого лікування хворих на туберкульоз  26160 грн., придбання трубки оптичної та комплекту з’єднувальних трубок для лапараскопу  15670 грн., електричних утилізаторів голок – 13 000 грн., котла, насоса та комплектуючих для Хлівчанської АЗПСМ – 48310 грн., поточний ремонт приміщення ФАПу с. Лешків. – 90000 грн. Зменшено видатки на оплату електроенергії, водопостачання і водовідведення, природного газу на суму 300000 грн. та безкоштовних медикаментів (рецепти пільговій категорії громадян ) – 180000 грн.
 
Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!