Головна / З сесії райради / Звернення депутатської комісії Сокальської райради з питань аграрної політики про фактичну державну допомогу аграрному сектору

Звернення депутатської комісії Сокальської райради з питань аграрної політики про фактичну державну допомогу аграрному сектору

З В Е Р Н Е Н Н Я
депутатської комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села Сокальської районної ради до депутатів всіх рівнів

Депутатська комісія з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села Сокальської районної ради звертається до колег-депутатів із інформацією про фактичну державну допомогу аграрному сектору.

В газеті «Голос знад Бугу» (№37-38 за 4.05.2011 р.) опубліковані матеріали про Державну фінансову підтримку аграрного сектора в 2011 р., а що ж відбувається насправді!

Напередодні весни прем’єрміністр Кабінету Міністрів України Микола Азаров обіцяв забезпечити аграріїв кредитами та всім необхідним для проведення веснянопольових робіт. Та й міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк запевнив усіх, що ціни на міндобрива для сільгоспвиробників будуть на 10 % нижчими від ринкових, а пальне – на 78 відсотків. Та чи виконують ці обіцянки?

Вартість аміачної селітри порівняно з минулим роком зросла з 2,5 тис. грн. за тонну до 4 тис. грн. Виросла ціна на дизпаливо. Торік літр солярки коштував 6,3 грн., а тепер добирається до 10. Де взяти на це все гроші, якщо літр молока коштував 3,5 грн., а зараз 2,8 грн.? Сплата податків в усі фонди із 16,2 відсотка в 2007 р. зросла до 37,2 відсотка сьогодні.

Держава відповідною постановою Кабміну зобов’язалась виплачувати дотацію за кожен кілограм реалізованого молока: великотоварним господарствам – 35 копійок, дрібнотоварним – 30 копійок, за високовагове поголів’я ВРХ – 1,5 грн./кг живої ваги, технологічні свині – 1 грн./кг живої ваги. Вже пройшло 4 місяці, закінчилися веснянопольові роботи, однак віз і нині там.

Безгрошів’я стриножує хід робіт у розвинених господарствах, а про слабкі агроформування й говорити годі – у них немає ні пального, ні добрив, ні доброякісного насіння.

На фоні зростання цін на продовольство ще й виробляється думка, що в цьому винні селяни, мовляв, необгрунтовано піднімають ціни.

Насправді все це окозамилювання, чорна неправда. Таке зневажливе ставлення до селян з боку очільників держави є неприйнятним.

Аграрії Сокальщини вимагають, зрештою, припинити словесний популізм відносно допомоги як великим сільськогосподарським підприємствам, так і пересічним селянам, які безпосередньо працюють на землі.

Підтримано V сесією Сокальської районної ради 19 травня 2011 року

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twenty − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!