У Львівській області триває спалах кору та спостерігається тенденція до зростання захворюваності. Станом на 24 січня в області на кір захворіло 188 осіб, з них 139 дітей. Найбільше випадків зареєстровано у м. Львові – 122 осіб, з них 92 діти. Захворюваність серед не вакцинованих становить 52%. З початку року в заклади охорони здоров’я госпіталізовано 94 особи, з них 66 дітей.
Водночас на Сокальщині, за даними медиків, випадки захворювання на кір не реєструються. Лише минулого року захворіла одна дитина, яка заразилась перебуваючи за межами району, повідомила завідувач відділом організації епідеміологічних досліджень міськ-районного відділу Державної установи Львівського обласного лабораторного центру МОЗ Людмила Гіль.
Нагадуємо, що кір – небезпечне та заразне вірусне захворювання, що швидко поширюється. 9 із 10 людей, з якими контактував хворий, що виділяє вірус, теж захворіють, якщо вони не були дворазово щеплені або не хворіли на кір. При цьому специфічного лікування від інфекції не існує. Єдиний ефективний метод захиститися, кажуть лікарі, – зробити щеплення. Як відзначила Людмила Гіль, на Сокальщині досить високий показник охоплення вакцинуванням дітей.
Зазначимо, що щеплення проти кору робляться двічі в один та шість років. Також вакцинація від кору потрібна підліткам та дорослим, які не хворіли на кір і не були щеплені. Натомість, людям, які вже перехворіли на кір, робити щеплення не потрібно.
Кір починається, як ГРВІ: підвищується температура, виникають нежить і слабкість. Найгірше, що через такі симптоми, схожі на застуду, хворі часто не одразу звертаються до медиків. Тим часом збудник просувається до життєво важливих органів тож, якщо його не спинити й збудник дістанеться легень, розвивається пневмонія, додала медик.