Site icon Голос Сокальщини — новини Сокаля, Шептицького

На Львівщині відзначили переможців літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди

Лауреати отримали грошові винагороди, дипломи, медалі, а також п’ятитомник «Антологія української патріотичної поезії».

Сьогодні, 30 червня, в актовій залі музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України відбулась церемонія вручення нагород лауреатам Обласної літературної премії  імені Катерини Мандрик-Куйбіди.

Переможцями цьогоріч стали:

«Нема в світі потужнішої зброї, ніж слово. Коли йдеться про митців творчого слова, то це слово набуває особливої ваги. Тим паче, коли йдеться про національно-патріотичне майбутнє нашої держави. І наша свобода залежить від таких талановитих людей як ви. Ваша роль зараз дуже на часі. Тому бажаю вам і надалі творити, писати і тим самим збагачувати нашу українську мову та культури, формуючи національну свідомість, та підтримуючи дух українців», —  привітав переможців заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Катерина Мандрик-Куйбіда (1927 – 2004) – уродженка села Сукіль нині Калуського р-ну Івано-Франківської області, учасниця визвольних змагань, довговічний політв’язень. У 17 років стала членом ОУН, підпільницею-зв’язковою УПА. Заарештована у 1950 році. Як «особливо небезпечна злочинниця» була засуджена до 10 років виправно-трудових таборів суворого режиму. В Україну повернулася через 16 років.

У роки підпілля і в таборах писала нариси та вірші, які побачили світ у роки незалежності. Вийшло кілька поетичних збірок. У збірці «Ой летіли журавлі» вміщено понад 170 пісень, записаних з голосу Катерини Куйбіди. Реабілітована 1991 року. Похована на Личаківському цвинтарі.

У 2017 році рішенням Львівської обласної ради затверджено Положення про обласну літературну премію імені Катерини Мандрик-Куйбіди. Її призначають у галузі національного державотворення за найкращий літературний твір на патріотичну тематику. Премія, що має статус всеукраїнської, присуджується щорічно авторам нових поетичних творів, які відзначаються високою художністю, глибоким переосмисленням історії рідного народу та яскравим зображенням його багатовікової боротьби за волю й незалежність. Засновниками премії виступають: Львівська обласна рада, Львівська обласна організація Національної спілки письменників України, Всеукраїнське Братство ОУН — УПА.

Цьогоріч на преміювання переможців у Комплексній програмі розвитку культури Львівщини передбачено 100 тис. грн.

У 2022 році 100 примірників книг, автори яких є переможцями Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди, було передано бібліотекам Львівщини.

На реалізацію мистецького проєкту «Українцям щонайперше – воля!», присвяченого 80-тій річниці створення УПА та 95-літтю з дня народження зв’язкової УПА, поетеси Катерини Мандрик-Куйбіди, у Комплексній програмі розвитку культури Львівщини на 2022 рік було передбачено 60 тис. грн.

Exit mobile version