Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з заступницею постійної представниці програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні Манал Фоуані. На зустрічі обговорили нарощення співпраці з міжнародними організаціями, такими як ПРООН, для швидшої відбудови та розвитку економіки України в умовах війни.
Заступниця постійної представниці програми розвитку розповіла про плани роботи організації в регіоні.
«Наша робота полягає у трьох основних аспектах. По-перше, ми повинні бути впевненими, що функції та послуги держави забезпечуються та надаються навіть у такий складний період. Саме тому ми тісно співпрацюємо з українським урядом та міністерствами. По-друге, ми намагаємося підтримувати бізнес, який постраждав в умовах війни. Останнім аспектом нашої роботи є доступ до правосуддя та забезпечення прав людини в умовах війни. У регіоні ми плануємо допомагати в облаштуванні прихистків для внутрішньо переміщених осіб та усіляко сприяти розвитку регіону як зараз, так і надалі. Ми хочемо продовжувати інвестувати в Україну та її місцевий бізнес для того, щоб економіка могла надалі повноцінно працювати», — зазначила Манал Фоуані.
Очільник Львівщини Максим Козицький розповів про потреби та проблеми області, у розв'язанні яких потрібна допомога міжнародних організацій.
«Основні потреби Львівщини можна поділити на дві групи: фінансування та речі першої необхідності. Перш за все, нам потрібно забезпечити гарячою їжею та притулком тих 450 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які зараз перебувають в області. Також серед наших пріоритетів є допомога східним областям, які постраждали через війну. Щодня Львівщина відправляє понад тисячу тонн гуманітарних вантажів у всі куточки України. Тому ми постійно потребуємо поповнення наших запасів», – пояснив начальник Львівської ОВА.
Також директор департаменту економічної політики Степан Куйбіда розповів про програму підтримки для підприємств, які були змушені через війну релокувати свої потужності на захід України.
''Ми уже перемістили майже чотири десятки підприємств зі сходу та центру України і тим самим зберегли понад пів тисячі робочих місць. Більше ніж сотня підприємств хочуть перенести свої виробничі потужності у наш регіон. Велика кількість підприємств Львівщини є орієнтованими на експорт, але для релокованих підприємств експортна процедура є важчою, адже потрібно заново проходити сертифікацію та налагоджувати процес доставки до споживача. Ми активно працюємо над тим, щоб такі підприємства якнайшвидше запрацювали та зберегли робочі місця'', — сказав Степан Куйбіда.
Зі свого боку Максим Козицький додав, що на Львівщині діє обласна фінансова програма для підтримки економіки. У межах неї релокованим підприємствам виплачують 100 тисяч гривень компенсації за переїзд, 100 тисяч гривень додатково надають за створення 20 нових робочих місць у межах області і 500 тисяч виплачують підприємцям для оновлення виробничих потужностей та обладнання кожного підприємства. Очільник області запросив ПРООН долучитися до фінансової підтримки таких підприємств для зменшення навантаження на бюджет області.
Довідково: Програма розвитку ООН (ПРООН; англ. United Nations Development Programme) — агентство в структурі ООН, створене на підставі резолюції Генеральної Асамблеї від 22 листопада 1965 року шляхом об'єднання Розширеної програми технічної допомоги ООН і Спеціального фонду. Ціллю Програми є надання допомоги країнам, що розвиваються, у справі їхнього національного розвитку. Програма розвитку ООН сприяє підтримці України на шляху сталого людського розвитку, спрямованого на досягнення заможної, демократичної та сильної держави, в якій ніхто не залишається осторонь і враховується думка кожного і кожної. Діяльність програми спрямована на боротьбу із бідністю у сільських районах шляхом впровадження ефективних моделей соціального і економічного розвитку та розвитку довкілля, а також шляхом підтримки демократичних процесів, установ та мереж.