Головна / Про освіту / 14 січня для жителів села Перетоки у місцевій школі урочисто відчинили двері для дошкільнят

14 січня для жителів села Перетоки у місцевій школі урочисто відчинили двері для дошкільнят

У фойє першого поверху було велелюдно, панувала святкова атмосфера. Діти з батьками вишикувалися під аркою з жовтоголубих кульок. Під теплі оплески присутніх, мами зайшли з дітьми. Двадцять двоє хлопчиків та дівчаток стали першими вихованцями Перетіцького навчальновиховного комплексу "ЗШ І-ІІІ ступенів  дитячий садок". Треба було бачити, як горда малеча, поклавши ручки на серце, дзвінко співала гімн "Ще не вмерла України…". Присутні хвилиною мовчання вшанували героїв Небесної сотні та тих, хто загинув на сході України за рідну землю. 

На присутніх та гостей чекав приємний сюрприз  святкове дійство, яке розпочали вихованці хореографічного колективу "Веселка" композицією "Привітання" та вручили запашний коровай очільникам влади. Художні номери перепліталися з виступами гостей. З відкриттям навчальновиховного комплексу всіх привітали голови РДА та районної ради  Олег Кожушко та Ігор Дацюк. Вони подякували директору Перетіцької школи Марії Чорній, колективу школи та НВК, керівництву відділу освіти, сільській раді, громаді за підтримку в реалізації проекту створення навчальновиховного комплексу. 

Тепло і щиро привітав дошкільнят, вихователів, учителів, батьків, жителів села з відкриттям дошкільної групи й начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський, з чиєї ініціативи Сокальщина постійно бере участь у різних проектах щодо розширення мережі дошкільних закладів. Зокрема, на сьогодні в районі функціонує 61 заклад, який надає дошкільну освіту. 

"У вас розпочинається новий етап, створюється загальноосвітня школа  дошкільний навчальний заклад. На Сокальщині таких уже функціонує двадцять три, сім з них відкрили торік. Незабаром відкриємо ще один. Ми прагнемо створити кращі умови для наймолодших діток, щоб вони могли отримати належне виховання. Спільними зусиллями ми це зробили. Багато праці вклав педагогічний колектив. Дякую й батькам, депутату районної ради Ігорю Роману. Але на цьому зупинятися не будемо. У нас попереду ще багато планів. Впевнений, що за короткий час ви побачите перевагу навчальновиховного комплексу, порівнюючи з дошкільною установою. Тут діти швидше адаптовуються до шкільної атмосфери, набагато більше сприйматимуть інформації, набагато швидше будуть розвиватися",  наголосив він. І звернувся до молодих педагогів, вихователів та батьків, щоб любили дітей, піклувалися про них, засівали в дитячі душі зерна добра та мудрості, виховували патріотами України. 

– Нині у Перетоках велика подія,  зазначила й Скоморохівський сільський голова Надія Гібляк.  Наші найменші жителі святкують своє новосілля. Хочу побажати дітям, щоб їм на новому місці було завжди тепло і затишно, щоб вони були оточені любов'ю й увагою вихователів. Працівникам дитячого садочка бажаю влитися у шкільний колектив. Плідної праці, взаєморозуміння і взаємоповаги. 

Від імені батьків Тетяна Венгрин подякувала начальнику відділу освіти Романові Монастирському, педагогічному колективу, директору школи Марії Чорній, батькам, які відкрили у селі НВК та створили дітям такі комфортні умови. І поматеринськи побажала дошкільняткам рости гарними та дружними, бути чемними та здоровими, а вихователям  терплячими, життєрадісними і розумними, прищеплювати дітям духовність і любов до рідного краю, засівати в маленькі душі мудрість і добро. 

Привітали також своїх молодших братиків, сестричок чи сусідів з новосіллям учні. Вони розповіли їм про школу та побажали швидко влитися в їхню дружну сім'ю. 

Щирими оплесками підтримали присутні виступ директора Перетіцької школи Марії Чорної, яка сказала:

– 14 січня  це Старий Новий рік. І кожному щось він несе у дім. Кажуть, що у ці свята розкривається небо. І можна просити в Бога все чого бажаєш. Якщо ти добра людина, то матимеш добрий знак від Бога. І такий добрий знак наше село отримало  це Перетіцький новий навчальновиховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. дитячийсадок".

 У школі для дітей створено комфортні умови: гарні спальні, сучасні меблі, затишно і тепло, збудовано санвузол. Хочу подякувати за це начальнику відділу освіти Сокальської РДА Романові Монастирському, за його ініціативу, наполегливість, розуміння того, що така школа потрібна в нашому селі. Цікавились, як у нас йдуть справи, допомагали й радили головні спеціалісти відділу освіти, зокрема, Леся Ковалишин. Це про них слова поетеси Ліни Костенко: "Віддай людині крихітку себе.// За це душа поповнюється світлом". Вдячна всім, хто влаштував нам це свято, яке стало святом цілого села: голові РДА, голові районної ради, які думають про розвиток освіти на Сокальщині, будівельникам, які споруджували школу, і звичайно, громаді села, вихователям та батькам. Приємно, що батьки з розумінням поставилися до цієї справи. Адже доки є школа в селі, доти воно живе. Велике спасибі й Скоморохівському сільському голові Надії Гібляк, яка завжди нам допомагала та підказувала, спонсорам  Юрію Вишневському та депутату районної ради Ігореві Роману, учням, які розмальовували садочок, та колишньому випускнику  Олегу Антонову. Вірю, якщо держава дбає про дітей у такий нелегкий час, то у неї є майбутнє. 

Опісля святкове дійство продовжилося: хореографічний ансамбль "Веселка" (художній керівник Оксана Черній) виконав хореографічну композицію, а вокальний ансамбль "Дзвіночок" нагадав, що нині ми святкуємо радісне свято Різдва Христового: віншували зі Старим Новим роком. 

Місцевий священик о. Михайло наголосив: приємно, що у школі відкривається група для дошкільнят, тут радісно та весело, чути дзвінкий дитячий сміх. І це радує, бо нині навколо стільки смутку, печалі та плачу… "Я вчора був на похороні: ховали молодого чоловіка, який загинув в зоні АТО за нас з вами, щоб сьогодні ми могли святкувати це радісне дитяче свято. Однак, якщо б не патріоти, то окупанти уже були б на західних теренах. Ми щиро вдячні їм за цю жертву, і як каже Господь, немає більшої любові, коли хто кладе своє життя за друзів. І вони отримають велику нагороду, бо сповнили ті слова. Тож хочу побажати, щоб ці маленькі діточки мали щасливе мирне дитинство, а в Україні ніколи не було війни. Нехай Господь благословить усіх нас на многії та благії літа",  зазначив отець Михайло. 

У фойє рознеслося багатоголосе "Многая літа". Опісля представники влади перерізали символічну стрічку перед приміщенням, де розташувався дитячий садок. Священик о. Михайло окропив його свяченою водою, поблагословив діточок і подарував образ Пречистої Діви Марії. Вихователь Наталія Павлів завела своїх вихованців у кімнату. Мирослава Смага  колишній завідувач садочка, а нині заступник директора з навчально виховної роботи Перетіцького НВК  розповіла, що все готове для того, щоб діти навчалися і відпочивали. Залишилося ще дещо розмалювати. Багато допомагали у створенні таких комфортних умов для дітей батьки та працівники школи. Зокрема, велике спасибі місцевому різьбяреві, колишньому вихованцю школи, художнику Олегові Антонову, який гарно розмалював коридор та кімнати для дітей, допомагали йому вчитель образотворчого мистецтва Галина Іванойко з учнями 89 класів. Садочок має художньоестетичний напрямок. Тут працюватиме одна різновікова група. Наймолодшому вихованцеві  два з половиною роки, а найстаршим  по шість. 

Дітки розглядали малюнки на стінах та іграшки, які їм подарували Скоморохівська сільська рада і директори шкіл з навколишніх сіл Ільковичі, Стенятин, Суховоля, Скоморохи. Малюки знайомилися один з одним, тут же стояли їхні мами та бубусі, які спостерігали за ними. А ті потрохи освоювалися та ставали відважнішими. Хтось щось розповідав, а дехто бавився чи розглядав солодкі пакунки. Скрізь було чути дитячий сміх. Дітки зручно мостилися на м'якому кутку чи стільцях. Навпроти шкільної дошки побачила маленьку україночку  шестилітню Тетянку Солодку, яка у вишиванці та віночку, наче квіточка, позувала мамі перед об'єктивом фотоапарата. Дівчинка розповіла, що тут їй подобається, бо гарно розмальовані стіни птахами, квітами та звірятами. А головне, знайшла нових друзів: Даринку, Настю, Дмитрика, Тоню. Діти уважно слухали вихователя. Батьки робили на пам'ять світлини і раділи, що нині у селі є сучасний дитячий садочок. Нехай для цих маленьких громадян України тут завжди буде затишно. 

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twenty + 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!