Про освіту

97 % шкіл Львівщини готові до нового навчального року

Цього року у Львівській області за парти сядуть 22 200 першокласників.

Про це повідомив директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска сьогодні, 28 серпня, на брифінгу у Львівській обласній державній адміністрації.

Основні тези, озвучені під час брифінгу:

Цього року у Львівській області за парти сядуть 22 200 першокласників.

У 2024/2025 навчальному році прогнозується, що на Львівщині функціонуватиме 1081 заклад загальної середньої освіти (1050 закладів комунальної форми власності та 31 приватний заклад) з учнівським контингентом орієнтовно 290 000 осіб.

Очне навчання планується у 1 000 школах та 925 садочках області.

Початкові школи (104 заклади) забезпечені укриттями на 100 %, ліцеї (в т.ч. заклади I-III ступеня) (536 закладів) – на 97 %, гімназії (410 закладів) – на 98 %. У закладах дошкільної освіти (ясла, ясла-садок, дитячий садок тощо) планується очне навчання в 925 із 936 закладів, а в 11 закладах – у змішаному форматі. Відсоток забезпечення укриттями становить 98 %.

У школах комунальної форми власності буде використовуватися 610 найпростіших укриттів (з них 24 у філіях закладів загальної середньої освіти), 102 протирадіаційних укриттів, укладено угоди на укриття в інших суб’єктів господарювання у 364 закладах загальної середньої освіти (з них 65 у філіях закладів загальної середньої освіти).

У закладах дошкільної освіти комунальної форми власності (без структурних підрозділів закладів загальної середньої освіти) в 2024/2025 навчальному році буде використовуватися 19 протирадіаційних укриттів, 341 найпростіших укриттів, укладено угоди на укриття в інших суб’єктів господарювання у 134 закладів освіти.

За попередньою інформацією від місцевих органів влади,  очне навчання планується в 1 000 закладах загальної середньої освіти комунальної форми власності, а також у 50 закладах у змішаному форматі. Початкові школи (104 заклади) забезпечені укриттями на 100 %, ліцеї (в т.ч. заклади I-III ступеня) (536 закладів) – на 97 %, гімназії (410 закладів) – на 98 %.

«Станом на 28 серпня 50 закладів середньої освіти із 1050 мають проблеми з тим, як розпочати навчальний процес. Донедавна ми користувалися укриттями на перших поверхах, і ці укриття відповідно до законодавства підходили під нормативи. Змінилися нормативи і зараз 272 школи та 91 садочок не змогли б розпочати наживо освітній процес, якби не розв’язали цю проблему. 222 школи та 80 садочків вирішили проблему укриття в дуже простий спосіб – вони уклали угоди з приватними, громадськими або державними установами, які мають укриття поруч. Залишається ще 50 шкіл, які можуть навчатися або дистанційно або у змішаному форматі.

Можна говорити про те, що всі початкові школи навчатимуться очно. І це дуже важливо, тому що дітям до 4 класу дистанційне навчання не рекомендоване», – розповів Олег Паска.

З другого вересня прогнозована мережа зменшиться на 21 школу і 15 філій

Основна причина закриття закладів – падіння народжуваності, яке призводить до зменшення кількості учнів у школах.

Внаслідок оптимізації мережі у 2024 році планується закриття 21 закладу загальної середньої освіти (ЗЗСО) та 15 філій, а також пониження ступеня 21 ЗЗСО з І-ІІІ ст. до І-ІІ ст. та 12 ЗЗСО з ІІ ст. до І ст. + 2 філій. У деяких громадах розгляд питання про закриття або пониження ступеня закладів загальної середньої освіти запланований на третю декаду серпня.

 Цьогоріч на модернізацію кабінетів «Захист України» з державного бюджету виділено 123,034 млн гривень

У Львівській області сформовано для затвердження обласною військовою адміністрацією 95 таких проєкти, у тому числі – 62 для реалізації в територіальних громадах, 25 – у закладах професійно – технічної освіти, 5 – у закладах фахової передвищої освіти.

«Для Львівщини це не нова історія. Хочу нагадати, що саме Львівщина два роки тому розпочала модернізацію кабінетів «Захист України» як тільки почалася війна. За ініціативи Львівської обласної державної адміністрації у Програму розвитку освіти були внесені відповідні зміни і були закладені кошти…

Міністерство освіти підтримало ініціативу Львівщини скеровувати субвенцію на кабінети закладам профтехосвіти. Серед наших захисників є дуже багато тих, хто закінчив заклади професійної освіти, тому і був зроблений акцент на ці заклади», – зазначив Олег Паска.

100% шкіл Львівщини забезпечені генераторами для освітлення та підключення комп’ютерного обладнання, робота над забезпеченням безперебійного навчального процесу триває

Для організації навчально-виховного процесу та забезпечення резервним електропостачанням, в умовах аварійних відключень електроенергії, школи Львівської області забезпечені генераторами в повному обсязі. Однак для забезпечення повної потреби в електричних потужностях, зокрема для безперебійної роботи котелень, харчоблоків, інше, існує потреба в дооснащенні окремих навчальних закладів  генераторами необхідної потужності у кількості 464 шт. (є у наявності – 1171 шт.)

Робота щодо забезпечення  повної потреби в генераторах продовжується.

Станом на 28 серпня Львівщина забезпечена підручниками на 90%

Днями ще очікується поставка підручників.

«Підручники інтенсивно поступають. Наш хаб працює в перевантаженому режимі, тому що мережа закладів освіти Львівщини одна з найбільших в Україні, тому велике прохання до громад вчасно забирати підручники», – додав Олег Паска.

Також директор департаменту освіти наголосив: «Ми не рекомендуємо використовувати укриття закладів освіти для цивільного населення, про мешканців мають подбати органи управління місцевих громад. Необхідно подбати про безпечне освітнє середовище для школярів та вчителів. Відповідний рекомендаційний лист було надіслано закладам освіти».

Нагадаємо, що відповідно до наказу МОЗ України від 29.11.02 № 434 «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні», діти дошкільного віку 5-6 років мають пройти медичний огляд у офтальмолога, отоларинголога, хірурга-ортопеда, ендокринолога, стоматолога, психоневролога, психолога один раз в рік.

Учні закладів загальної середньої освіти мають проходити обов’язковий профілактичний медичний огляд та надавати до закладу освіти довідку визначеного зразка. Про це йдеться в наказі МОЗ № 682 від 16.08.2010 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів».

Голос Сокальщини на GoogleNews