Кілька років тому про Острозьку академію вперше почула моя бабуся, слухаючи радіопередачу. Ми саме вирішували, куди подавати документи. В одинадцятому класі я знала, що у Львові є ВНЗ імені Івана Франка, а в Луцьку – імені Лесі Українки, та ніколи не чула, що є таке собі Богом обране містечко Острог на Рівненщині, а в ньому – чудовий університет. Там, у Рівненській області, про академію знає кожен, але мені, галичанці, так би хотілось, щоб здібні випускники нашого краю теж дізнались про цей навчальний заклад і спробували свою силу стати студентом Острозької академії – найдавнішого вищого навчального закладу України.
І недаремно приїжджі та гості розповідають про особливу атмосферу на території навчального закладу. Адже колись на місці сучасних навчальних корпусів звертали свої молитви до неба монахи-капуцини. У далекому 1576 році князь Костянтин-Василь Острозький заснував тут академію, до якої поступово стали з'їжджатись та викладати відомі тогочасні педагоги України та зарубіжжя, а серед вихованців варто згадати ученого і письменника Мелетія Смотрицького та гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного.
Зараз академія відродилася та розрослася і живе своїм бурхливим життям. Нашій “альма-матер” лише 19 років, але вона вже встигла прославитись особливим духом, людяними викладачами та здібними студентами, за що низький уклін ректору університету – Ігореві Демидовичу Пасічнику, який докладає багато зусиль, щоб в університеті панувала атмосфера поваги, чесності та патріотизму.
Чому я хочу, щоб усі знали про Острозьку академію? Тому що мрію, щоб розумна і працьовита молодь навчалась там, де справді цінуються знання студента, де є можливість розкрити себе як особистість, де професіонали-викладачі люблять свою справу, де студенти активні, ініціативні та свідомі і де так багато добра. Навчаючись на четвертому курсі факультету романо-германських мов, я із впевненістю можу сказати, що саме тут створено прекрасні умови для навчання. Більшість студентів (а їх у нас приблизно дві тисячі) проживають у затишних гуртожитках, відвідують наукову бібліотеку, у якій безпровідниковий інтернет. Тут кожен знайде заняття для душі – студенти займаються спортом, танцями, науковою діяльністю, фотографією, хоровим співом, діяльністю факультету. У стінах академії проводяться зустрічі з успішними та відомими особистостями, наукові конференції та презентації книг, музичні вечори. Для студентів організовують поїздки в театр та на екскурсії. У цій культурній, національній та патріотичній атмосфері студент отримує справді вищу освіту, бо він важко трудиться, а його праця гідно оцінюється. Я рада, що в Україні є місце, де дбають про освіту, національну мову та культуру на достойному рівні і не побоюсь сказати: я горджусь, що є студенткою Острозької академії!
Анастасія ЩИГЕЛЬ,
випускниця Сокальської третьої школи, студентка НаУОА.