Про освіту

Аграрнобудівельний ліцей, міста Угнів відзначив своє 60-річчя

У найменшому містечку України Угнові центром всього життя є місцевий аграрнобудівельний ліцей, який нещодавно відзначив своє 60-річчя. Тож на свято зібралося багато угнівчан, працівники, учні ліцею  у гарних вишиванках. Всі дружно виконали Гімн України. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять працівників закладу, які відійшли у вічність, серед них і директори, які найдовше керували училищем  Ілля Штибель (1966-1986 рр.) та Ярослав Галандюк (1992-2002 рр.).

Свій виступ директор ліцею Іван Гейко розпочав із прохання: вшанувати пам’ять Небесної сотні, тих, хто загинув на сході України, захищаючи рідну українську землю від ворога. А далі привітав працівників ліцею, учнів, випускників із славною датою.

Багато всього було за 60 років: професійна школа, училища різних модифікацій, потім 77 училище, яке наприкінці 2010-го перейменували в аграрнобудівельний ліцей,  сказав він.  Це  сторінки нашого життя, це долі тисяч випускників, які пішли працювати в різні сфери народного господарства. Вони пам’ятають, коли вперше сіли за кермо трактора і мудрі наставники передавали їм свій досвід. Сьогодні молодь навчає майже сотня кваліфікованих викладачів, майстрів, які щедро діляться з ними знаннями і досвідом. Схиляємо голови перед ветеранами, які працювали і працюють в ліцеї, дають молоді знання, путівку в життя. Наші професії дуже потрібні Україні. Нашим учням продовжувати славу своїх батьків, примножувати багатство нашої держави. Тож бажаю, щоб ненькаУкраїна завжди гордилася нашими випускниками. Слава Україні!

Вітаючи колектив, учнів з ювілеєм, начальник департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олександра Небожук підкреслила, що ліцей відіграє особливу роль для громад Угнова та Белза, де працює його філія, що він життєво важливий для них. І продовжила:

За 60 років було чимало здобутків. Сьогодні  новий етап в житті ліцею, під час реформування держави потрібно багато переосмислити, ставити нові завдання, щоб зберегти славу ліцею і на майбутнє, в умовах реформування економіки, знайти нові можливості, нові орієнтири, професії, щоб заклад став успішним, конкурентоспроможним. Робітничі спеціальності дуже потрібні країні. Праця на землі завжди була основоположною для нашої держави. Українська земля  житниця Європи і від того, хто на ній працюватиме, залежатиме міць і зростання нашої держави. Учні повинні це дуже добре розуміти. Професійна освіта потребує хорошого закону, матеріальної підтримки.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм 50 працівників Угнівського аграрнопрофесійного ліцею, в т. ч. 30  з Белзької філії, відзначені грамотами управління професійнотехнічної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки Львівської ОДА. Серед них директор ліцею та його заступники  Іван Гейко, Володимир Музика та Оксана Вовк, завідувач філії м. Белз Іван Буджерин, викладачі Надія Канюка, Лідія Курило, Ольга Росол, Олеся Вавринчак, Марія Годісь, Тетяна Мороз, Наталія Кожушко, старші майстри Світлана Михайловська та Любов Осміловська, майстри виробничого навчання Андрій Ковальський, Катерина Купецька, Володимир Сава, Володимир Михайловський, Борис Сенатор, Леся Панасюк, Любов Кріцак, Уляна Муха та інші. Грамоти їм вручила Олександра Небожук.

З ювілеєм присутніх також привітали методист навчальнометодичного центру професійнотехнічної освіти області Світлана Василина, в. о. Угнівського міського голови Ігор Мороз, директор місцевої школи Роман Сподарик, випускник училища Василь Возняк, колишній викладач училища Ігор Гриців, депутати обласної ради Петро Федашко, Роман Швед та інші.

Подякувавши викладачам і майстрам за науку, Василь Возняк розповів як після загарбання Криму туди, на передову в Херсон, поїхала бригада  не зі зброєю, а з піснею. В ній був і працівник ліцею Максим Брезовський. Гурт “Патріот” їздив з патріотичними піснями по всій передовій, піднімаючи дух українців. Він підкреслив, що ліцей продовжує культурні традиції, тут завжди звучить українська пісня, поетичне слово, тут завжди сонячно і тепло.
Цікаво презентували учні професії, які вони опановують. У відзнятій відеострічці присутні побачили будні трактористівмашиністів, які засівають поля, а вирощений урожай потрапляє на учнівський стіл; кухарівкондитерів, які до свята спекли чудові торти; кравцівзакрійників, які шиють постіль для учнівського гуртожитку… Під керівництвом Максима Брезовського учні підготували гарну концертну програму: присутні гаряче аплодували гурту “Угнівські батяри”, солістові Степану Завербному, танцювальному колективу “Угнівчанка” та іншим. Викладач ліцею, ветеран праці Надія Канюка прочитала власний вірш, присвячений ювілею. Ювіляри отримали вітання від учнів місцевої школи та учасників художньої самодіяльності Народного дому. Було багато теплих слів, подарунків, пісень.

Має чим гордитися і Белзька філія ліцею. Тут готують кваліфікованих будівельників, так потрібних нашій країні: мулярівштукатурівплиточників, столярівпаркетників, електрогазозварювальників, лицювальниківплиточників, верстатників деревообробних верстатів. Випускники ліцею розбудовували шахтарський Червоноград, працювали на важливих об’єктах Львова, ставали переможцями обласних та республіканських конкурсів “Кращий за професією”. Тут також урочисто відзначили ювілейну дату. Підкреслювалось, що за ці роки ліцей підготував і випустив понад 30 тисяч висококваліфікованих спеціалістів робітничих професій, в т. ч. Белзька філія  понад 13 тисяч. З ювілеєм працівників ліцею, учнів привітали: Олександра Небожук, о. Олексій, Белзький міський голова Володимир Муха, директор місцевого історикокультурного заповідника Оксана Калиш, директори загальноосвітньої та музичної шкіл Володимир Золочівський та Любов Плахтина. Лунали пісні, поетичне слово…

Як у нас заведено, урочистості закінчились піснею “Многая літа”.

Валентина БЛУДОВА.

Фото автора.

ЛІЦЕЙ – ЦЕ СОНЦЯ ПОВІНЬ…

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews