Про освіту

Альтернативна форма дошкільної освіти – у сільських громадах

Однією з альтернативних форм діяльності дошкільного навчального закладу, котра сприятиме забезпеченню дітей дошкільною освітою в регіоні на сучасному етапі, є організація груп з короткотривалим терміном перебування. Такий навчальновиховний процес є ефективним засобом охоплення дітей дошкільною освітою саме в сільській місцевості, де немає дошкільних закладів.

Вирішити ці проблеми у Сокальському районі покликаний спільний українськопольський проект «Створення системи альтернативних форм дошкільної освіти у сільських громадах», який співфінансується Програмою транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013». Програма фінансується Європейським Союзом.

7 лютого проект презентували на базі Сокальського НВК «ЗШ ІІІІ ст. №4 – ліцей» представники благодійної організації «Центр освітніх ініціатив» (м. Львів). У ньому взяли участь начальник відділу освіти, сім`ї та молоді Сокальської РДА Роман Монастирський, головний спеціаліст Леся Ковалишин, директори шкіл, в яких планується відкрити групу дошкільнят з короткотривалим терміном перебування, бутинський, межирічанський, жужелянський сільські та великомостівський міський голови.
У проекті використовуватимуть інноваційні рішення на підтримку рівних можливостей отримання освіти для сільських дітей.

Польський досвід реалізовуватиметься з урахуванням українських реалій протягом двох років. Альтернативні групи дошкільного навчання створять при школах у тих селах, де немає дошкільних закладів. Це шість населених пунктів Сокальського району, зокрема: села Бутини, Борове, Межиріччя, Перемисловичі, Стремінь та Себечів. Планується, що кожну групу безкоштовно відвідуватимуть 1520 дітей віком від 3 до 6 років. Створювати їх будуть на основі польського досвіду. В рамках проекту передбачається покращення матеріальнотехнічної бази цих закладів. Для педагогів і представників органів місцевого самоврядування проводитимуть тренінги та надаватимуть консультації.

Ірина ШУКАТКА,
методист РМК відділу з питань освіти, сім`ї та молоді Сокальської РДА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.