Про освіту

Будні дитячого садочка “Сонечко” на Жвирці

Майже 28 років у смт.  Жвирка працює дитячий садок "Сонечко". Нині його фінансують і здійснюють матеріально-технічне забезпечення Жвирківська селищна рада і районний відділ освіти. Ввійшовши сюди, немов потрапляєш в інший світ, наповнений світлом та різнобарв'ям. Тут лунає сміх та пахне дитинством: діти завжди доглянуті, смачно нагодовані, тож щоранку із задоволенням приходять в дитсадок. Навчальновиховний процес у дошкільному закладі здійснюють 11 педагогів, які працюють за програмою розвитку дітей дошкільного віку "Українське дошкілля". В садочку чотири різновікові групи. Дитсадок розрахований на 75 місць, проте щороку в ньому навчається понад 100 дітей. Є тут ігрові та спортивний майданчики, фруктовий сад.

Свою роботу працівники спрямовують на екологічне виховання дошкільнят, тому велике значення приділяється формуванню пізнавальних здібностей дитини, кожна група тут вирізняється чимось особливим. Наприклад, ясельна має сенсорноприродничий профіль і називається "Капітошка", оскільки в ній наймолодші діти, віком від 2 до 3 років, вони тільки починають пізнавати світ навколо себе. Молодша  "Перлинка"  фізкультурнооздоровчий профіль, середня "Веселка"  екологічнокраєзнавчий, а старша група "Соняшник"  займається пошуководослідницькою діяльністю.

Кожна із цих груп обладнана відповідно до свого профілю. Саме тому діти в садочку не лише навчаються, а й весело і цікаво проводять час. Сприятливе для розвитку малюків середовище створюють батьки вихованців і працівники закладу. В кожній групі є куточки природи і погоди, експериментальнодослідницькі лабораторії, де живуть хом'ячки, черепашка, рибки і морські свинки.

Колектив установи, який очолює Оксана Хома (на знімку зліва), творчий і завзятий. З ініціативи педагогів у садочку працюють гуртки: "Маленькі дослідники"  з пошуководослідницької діяльності, "Happy kids" ("Щасливі діти")  із вивчення англійської мови та "Дитяча фантазія"  із зображувальної діяльності, де обдаровані діти проявляють свої творчі нахили.

Дошкільний навчальний заклад відіграє важливу роль в розвитку і вихованні дитини. Саме в садочку малюків готують до нового етапу в житті  школи. Вихователі старшої групи основну увагу звертають на підготовку дошкільнят, турбуються про те, щоб вони були всебічно і гармонійно розвиненими особистостями, готують дитячі рученята до письма, навчають їх елементарних математичних понять та логічному мисленню, яке відіграє важливу роль у шкільному навчанні.

У цьому навчальному році 30 дітей старшої групи "Соняшник" вийдуть за поріг ДНЗ "Сонечко", який, безперечно, за чотири роки став для них другим домом, аби перейти на іншу сходинку свого життя. Батьки випускників задоволені роботою дошкільного закладу та щиро вдячні першим вихователям Валентині Венгель та Надії Рурі, вихователям Марії Васько та Тетяні Гбур за навчання і виховання дітей. А також завідувачу, медичній сестрі, музичному керівнику, кухарям і всім працівникам садочка за турботу і любов до дітей, за невтомну працю і приємні спогади, пов'язані з цим чарівним куточком дитинства.

Анна ЛЕГОЦЬКА,
студентка факультету журналістики Жешувського університету інформаційних технологій і менеджменту.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen − 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.