Головна / Про освіту / Червоноградські школярі побували у трьох столицях європейських держав
червоноградські школярі в Нідерландах

Червоноградські школярі побували у трьох столицях європейських держав

ЄВРОПА СТАЛА БЛИЖЧОЮ ДЛЯ ЧЕРВОНОГРАДСЬКИХ ШКОЛЯРІВ, І ЦЕ ЩЕ ДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ БЕЗВІЗОВОГО РЕЖИМУ

Нещодавно група учнів Червоноградської спеціалізованої школи №8 побувала у трьох столицях європейських держав — Берліні (Німеччина), Празі (Чехія), Амстердамі (Нідерланди) та польському Кракові (вважайте його другою столицею Польщі після Варшави). Всі з нетерпіння чекали слушної нагоди побачити власними очима відомі міста.

Чеська столиця зустріла дітей дощем і затягнутим хмарами небом. Але, не зважаючи на примхи погоди, юні екскурсанти таки змогли насолодитися неповторною архітектурою цього прекрасного міста. Школярі побували в Празькому Граді, де кожен будинок по-особливому гарний і має свою таємничу історію. З оглядового майданчика побачили велич Праги, милувалися мостами через річку Влтаву, особливо Карловим мостом, який так і зачаровує своєю красою.

Наступного дня вже знайомилися з Голландією. Потрапивши на територію країни, найперше дивує, що тут надто багато штучних водойм. Виявляється, країна знаходиться нижче рівня моря. Тому не парадоксально, що замість традиційних для нас меж чи розор — невеличких канавок, ровів, які відділяють одну земельну ділянку від іншої, голландцями повсюди прокладено канали, в яких плаває багато диких качок і гусей. Між каналами зайняли площі пасовища, де пасуться гарно доглянуті вівці.

Діти побачили села, мешканці яких переміщаються вулицями на човнах або невеликих катерах (така собі Венеція). Вони також відвідали Заансе Сханс. Саме тут компактно зібрано все те, чим славиться ця невелика європейська країна. Побували також у місцевій сироварні, ознайомилися з процесом виготовлення славного на весь світ голландського сиру, навіть частувалися ним. Смачно!..

Не менше зацікавлення викликала у школярів і майстерня з виготовлення кломпів — національного взуття з дерева. Кожну таку “туфельку” виготовляють на спеціальному верстаті з невеликого суцільного шматка деревини. Процес вимагає неабиякої вправності.

Подорож до рибальського містечка Волендам запам’яталася учням великою кількістю яхт, човнів і… канапками з дуже смачним оселедцем. А чайки, чаплі, дикі качки сміло підходять до туристів, довірливо (інколи й нахабно) заглядають у вічі, випрошуючи їжу. Ну як же не почастувати?!

Візитною карткою Голландії для всіх туристів є насамперед квіти. Не дивно, що саме тут знаходиться восьме чудо світу — Королівський парк Кайкенхоф. Краса цього парку вражає величезною кількість квітучих рослин. Тут з них зробили не клумби, а… річки. Тюльпани (це — основа основ), бузок, лілії, троянди… різноманітних розмірів, кольорів та відтінків милують людське око.
Діти також здійснили оглядову екскурсію Амстердамом і стали свідками святкування його мешканцям Дня короля.

Багато приємних вражень залишилося від відвідин Берліна. Оскільки частина учнів вивчає, крім англійської, це й німецьку мову, культуру Німеччини, тож їм особливо цікаво було побачити Бранденбурзькі ворота, залишки Берлінської стіни, Рейхстаг, Александр-пляц, де знаходиться добре відомий всім туристам (в т.ч. й українським) магазин “Прімарк”. Далі екскурсійний маршрут німецькою столицею проліг до музею Пергамон (один з найвідоміших культурних закладів Берліна), розташованому на Музейному острові річки Шпрее, у самому центрі німецької столиці. Тут три основі відділи: Античного зібрання, Музей ісламського мистецтва і Передньоазійський музей. Школярі побачили Пергамський вівтар, ворота Мілетського ринку, ворота Іштар і Дорогу процесій, фриз з Мшатти та інші експонати.

Завершальним акордом цієї незабутньої подорожі стали відвідини Кракова, який зі своїми заплутаними вуличками Старого Міста, численними кав’ярнями та магазинчиками так нагадує наш рідний Львів… Тож, насамперед, бережімо своє і дорожімо своїм!

Ніна ОСЬМІРКО, педагог

Тарас Лехман

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

13 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!