Про освіту

Даруймо один одному любов і доброту

У Войславицькій ЗШ І-ІІ ступенів, напередодні Дня святого Миколая, відбувся заключний захід із відзначення ювілейної дати села, на який було запрошено батьків та вчителів-пенсіонерів.

Перед присутніми виступив депутат районної ради, директор школи Олег Славич. Він зробив аналіз роботи педагогічного колективу за перший семестр поточного навчального року, подякував за допомогу школі голові ПАФ "Войславичі" Ігорю Сметані та усім батькам, привітав присутніх з наступаючими святами, побажав миру, благополуччя та запросив подивитися літературно-музичну композицію "Селу Войславичі – 600", яку підготували вчителі та учні школи.

Отець Степан Ділай разом з найменшими школяриками, розпочав дійство молитвою "Вервиця до Матері Божої неустанної помочі". Опісля о. Степан розказав про духовне життя села за останні 140 років. В 1874-75 роках в селі була побудована церква "Перенесення мощів святого Миколая". За часи свого існування пережила великі випробування. Під час Другої світової війни була знищена, а згодом на 45 років УГКЦ попала під заборону радянської влади. Чверть століття тому церква в селі була відроджена, відбудована і повернулась до своєї рідної УГКЦ. В цьому ж році (1990) православна громада розпочала будівництво нового храму.

Старшокласники продовжили розповідати про основні події, які пережило село Войславичі за шість століть. Їхня розповідь чергувалася з патріотичними піснями та віршами місцевих поетів Галини Хорташко та Лідії Гій-Шишки. 

Вчитель української мови і літератури Ольга Бучма наголосила, що 25 років тому жителі села були активними в національному, патріотичному, духовному і культурному відродженні: в школі було створено "Товариство української мови імені Т. Шевченка", в селі організували громадянське об'єднання "Рух", провели масові патріотичні заходи, вперше над селом замайорів синьо-жовтий прапор.

Цікаво та змістовно учні також відзначили свято святого Миколая. Звуками веселих мелодій почалася концертна програма "Із неба в український край іде зимовий Миколай". Школярі початкових класів розповідали про історію улюбленого зимового свята, про Святого Благодійника, якого в народі іменують Великим Чудотворцем. Діти славили Миколу Чудотворця піснями і віршами та читали молитви до Святителя.

Свято Миколая – це своєрідне підбиття підсумків: зважування добрих і поганих вчинків, здобутків у навчанні, а оскільки учні школи були слухняними і старанно навчалися, то Святий Миколай завітав до них на свято та вручив подарунки. Діти не розгубилися: вони продемонстрували Миколаю, що заслужили на подарунки: розповідали вірші, співали пісень. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на святі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту.

Такі заходи, проведені у школі, є хорошими уроками в духовному, національно-патріотичному вихованні школярів.

Надія СЕНЬ, заступник директора школи.

Фото Мар'яни Гамадин.      

     

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.