Усе починається в дошкільному віці. Саме в дитинстві формується уявлення про довкілля, накопичуються знання та закладаються основи духовності, моралі. Лише пробуджуючи у дітей віру у вічні ідеали, можна сподіватися на духовне оздоровлення. Саме в цей період ми, закладаючи підґрунтя майбутньої особистості, маємо унікальну можливість сіяти зерна високої духовності, які в старшому віці дадуть багатий урожай.
Провідними засобами впливу на дитину є народна педагогіка, а саме: рідна мова, усна народна творчість, народна гра, календарнообрядові свята, звичаї, традиції, родиннопобутова культура.
Приділяючи особливу увагу українознавчій роботі, в нашій дошкільній установі слід відмітити проведення календарно-обрядових свят. У цікавій формі пройшов обряд «Прощання з кутею», в якому брали участь діти старших груп. Не тільки в дітей, а й у батьків цей обряд викликав захоплення. Колядки, щедрівки, Дідух, ну і, звичайно, обрядова гра «Коза» залишила приємні спогади про Різдвяні свята.
У садочку проходили тематичні заняття, на яких дітей ознайомили зі стрітенськими традиціями. У музичному залі пройшло свято Стрітення, яке організували діти групи «Гномики». Разом з батьками співали «Благослови, мати», водили хороводи, весняні ігри, малювали і ліпили обрядове печиво. Діти групи «Сонечко» підготували свято «У кожного мова своя», а дошкільнята групи «Калинонька» показали розвагу «Лесин віночок», присвячену творчості української письменниці Лесі Українки.
Так діти Великомостівського ясла-саду проводять дозвілля.
H. МИХАЛЬЧУК, виховательметодист Великомостівського ясласаду.