Про освіту

Діяльність Школи сприяння здоров’ю в Сокалі

Проблеми збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління  у нашій країні є найскладнішими і найактуальнішими. За останні п’ять років в Україні збільшилась кількість захворювань у дітей. Відомо, що на формування дитячого здоров’я, окрім інших чинників, впливає і так званий шкільний фактор. Завдання сучасної школи не тільки навчити дітей, але й зберегти здоров’я учнів, привчити їх до здорового способу життя. Школи Сокальщини мають добре обладнані спортивні зали, шкільні стадіони, майданчики для дозвілля та зміцнення здоров’я наших дітей. У цьому їм допомагає відділ освіти Сокальської РДА та, зокрема, начальник Роман Монастирський.

Вже з 2006-го в районі працює Школа сприяння здоров’ю  Сокальський НВК "ЗШ ІІІІ ст. №4  ліцей". Чотири роки поспіль старшокласники тут обирають спортивний профіль. У школі працюють секції з волейболу, баскетболу, футболу, легкої атлетики, шахів, настільного тенісу, гирі, стрільби. Учні початкових класів мають уроки плавання, всі ж інші відвідують гурток плавання в позаурочний час.

Два спортзали, два тренажерні зали, тенісний та шаховий клуби, басейн, а недавно ще й відкритий музей спортивної слави Сокальщини  все це працює для того, щоб учні школи та інших сокальських шкіл змогли зміцнювати здоров’я та росли спортсменами.

Учителі фізкультури Ігор Петришак та Микола Ковальчук докладають максимум зусиль, щоб заняття спортом були не тільки цікавими, а й приносили перемоги в змаганнях, медалі для району.

Влітку учителі І. Петришак та М. Ковальчук разом з колегами із сусіднього НВК "ЗШ ІІІІ ст. №3колегіум" Р. Гайдуком і В. Павлюком, працівниками інженернотехнічної групи відділу освіти Р. Шпак, Р. Борис, В. Гаврилів, А. Михальчук, І. Крисько та техпрацівниками Сокальських шкіл №№ 3 і 4 облаштовували новий сучасний спортивний майданчик для школярів. Доклали немало своєї праці і учні цих шкіл. По суботах на майданчику працював і начальник відділу освіти Роман Монастирський, і директори шкіл Наталія Драган та Микола Бобрецький, підприємці Роман Швед та Олег Федчун, члени КУНу. Кожен вносив свої пропозиції, щоб те штучне покриття, яке отримав район за 300 тисяч гривень, не просто використати, а зробити майданчик європейського зразка.

І, нарешті, 16 листопада, учні та педагоги шкіл №4 та №3 м. Сокаля скликали громаду та гостей на спортивне новосіллявідкриття спортивного майданчика. Почесну місію перерізання стрічки було надано голові Сокальської РДА Миколі Мисаку.

Відкриття спортивного майданчика ознаменувалося підняттям Державного прапора України учнем Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №4  ліцей"  Родіоном Драганом  учасником першості України з допризовної підготовки та ученицею Сокальського НВК "СЗШ ІІІІ ст. №3  колегіум" Стефанією Оріоне  учасницею першості України з баскетболу серед дівчат 1998 р. н. За доброю християнською традицією отець Ярослав Кащук освятив спортивну арену.

Привітати учнів зі святом прийшли начальник відділу освіти Роман Монастирський, директор Львівського обласного центру фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх" О. Криштальський, депутат обласної ради Роман Швед, а голова Сокальської РДА Микола Мисак не тільки привітав учасників свята, а й подарував м’ячі і сітки. Нову баскетбольну форму подарувала спонсор Т. Оріоне.

Учні Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №4  ліцей" під керівництвом заступника директора з виховної роботи Л. Михалюк та педагогаорганізатора І. Ферко  підготували спражній святковий концерт. Діти декламували вірші, співали пісні, розказували гуморески. Всіх присутніх зачарував голос юного виконавця пісні "Козачата" Станіслава Козловського, учня 5А класу, пісню "За волю" виконав шкільний ансамбль під керівництвом вчителя музичного мистецтва Л. Ксенюк, старшокласники показали свою танцювальну майстерність. Міцність новоствореного майданчика випробували учні І. Петришака та М. Ковальчука у футбольній та баскетбольній музичній розминці.

З великими надіями на нові перемоги та досягнення у спорті, вдивляючись у небо, спостерігали гості та учні за кульками, які піднімали з гаслом "До нових рекордів".

Спорудження нашого майданчика є яскравим прикладом того, як спільною працею педагогів, учнів, їхніх батьків та залученням державних коштів на матеріали у нашому місті можна зробити багато корисних справ, які згодом принесуть свої результати. Тепер віримо, що перемоги і рекорди будуть!

Наталія КРИШТОФ, заступник голови ради Сокальського округу.
 

Голос Сокальщини на GoogleNews